ESKİŞEHİR'E PROJE ÖVGÜSÜ

Son Güncelleme : 18 Eylül 2019 09:09
ESKİŞEHİR'E PROJE ÖVGÜSÜ

Örnek belediyecilik çalışmalarını yerinde görmek üzere Eskişehir’e inceleme gezisi düzenleyen belediyelere, İzmir Büyükşehir Belediyesi de eklendi.

Bilgi aldılar

İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Çiğdem Aşıcı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Kentsel Tasarım ve Kent Estetiği Şube Müdürü Hasibe Velibeyoğlu başkanlığındaki heyet, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ıslah çalışmalarını tamamlayarak Eskişehir’e kazandırdığı Porsuk Çayı’ını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar. İzmir Büyükşehir Belediyesi heyeti saha gezilerinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanı Çiğdem Aşıcı, Eskişehir’i çok beğendiklerini ifade etti.

Teknik gezi

Aşçı, “Eskişehir yeşil içerisinde muhteşem bir kent durumuna gelmiş. Tematik parklar, müzeler ve yaşam alanları her biri insanları Eskişehir’e bağlıyor. İzmir’de hayata geçirmeyi planladığımız, kentte kıyı ile buluşan dereleri şehrimize kazandırma projemiz hakkında teknik bir gezi düzenledik. Eskişehir’de Porsuk Çayı ıslahı ve sizlerin burada yapmış olduğunuz çalışmaları yerinde inceleyip fikir almak istedik” dedi.

Başarılı projeler

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Büyükerşen ise, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başarılı projeler üreteceğini çok iyi biliyoruz. Eskişehir ile İzmir arasında ilişkilerimizi daha da güçlendireceğimize inanıyorum. Sizleri Eskişehir’de ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyorum” dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

cemal

17 Eylül 2019 21:58
Eskişehir müzeler kenti, Kültür sanat kenti, Esnaf kenti, İnsanların yaya olarak dolaşma kenti, Bisiklet kenti, Piknikçilerin kenti, Onlarca şifalı hamamların kenti, Üniversiteler kenti... Bunların hepsini toplu olarak Türkiyenin kaç kentinde bulabilirsiniz? Onun için Eskişehir görülmeye, yaşanmaya değer bir kenttir. Emeği geçenlere selam olsun.

ESES

18 Eylül 2019 13:01
Ağzınızda hep Erenköy, fevziçakmak başka birşey yok bak kardeşim oflasanda poflasanda hoca 2024 e kadar başkan:) Ondan sonrada Ahmet Ataç

Taylan

19 Eylül 2019 00:36
Aynı kişiler, birbirinin aynı provakatif yazılar. Ezberledikleri, onlara öğretilenleri sürekli dillendirmeler. Heykel, Fevzi çakmak, Erenköy. İstediğiniz kadar trollük yapın, belediyenin çalışmalarını baltalamaya çalışın. Başaramayacaksınız. Madem eskisehiri bu kadar seviyor, düşünüyorsunuz. Tüm başkanların ve belediyelerin herkese açık instagram hesabı var. Mesela ben bir vatandaş olarak eksiklikleri, kendimce yapılması gerekenleri başkanlara yazıyorum. Ve çoğu zaman dikkate alınarak işlemler yapılıyor. Çamur at izi kalsın mantıksızlığıyla sadece insanları gerginleştirir ve bol bol kulağınızı çınlattırırsınız.

ekrem

19 Eylül 2019 14:19
Feviz Çakmak'la ilgili yazan vatandaş Fevziçakmak'a gitsin baksın. O mahallede yaşayanlar ilk önce çuvaldızı kendisine batırmaları lazım. Moloz dolu boş arsaları pislik götürüyor, binalar salaş. Fevzi Çakmak'dan bir arkadaş iki sene önce yan arsaya moloz döken karşı sokaktaki komşusunu uyarmış. Komşusu, Belediyenin işimi yok, maaş alıyorlar gelip temizlesinler demiş. Ben sokak temizliği için maaş almıyorum diye de eklemiş. İşte mantık bu.

EMİRDAĞLI

18 Eylül 2019 01:20
Eğer İzmirliler hocanın aklına kaldılarsa vah hallerine,yaksınlar o şehri.

saman ve heykel

17 Eylül 2019 18:09
iki şehir in heykel de yarışması çok anlamlı , izmirde heykel festivali başladı bizim hoca halaa uyuyormu .

odunpazarı halkı

17 Eylül 2019 20:42
büykerşen bunları bilerek övgü almak için mi çağırıyor acaba bu misafirleri erenköy ve emeğe de getirmesini isteri