ESKİŞEHİR'E NEŞE SAÇAN BİR ABBAS!

30 Ocak 2016 10:00
ESKİŞEHİR'E NEŞE SAÇAN BİR ABBAS!

Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Hakkı Bulut ve Yunus Bülbül... Arabesk müzik denilince akla gelen ilk isimler...

SÖYLEŞİ: ALİ BAŞ 

Yunus Bülbül, müziğin dışında sinema, dizi film ve şov gösterileriyle de biliniyor. Şimdilerde "Abbas" isimli bir şov programı çekiyor...

Şehir şehir dolaşıyor...

"Abbas Sivas'ta" "Abbas Mersin'de" "Abbas Çorum'da"

Tokat, Londra, Brüksel, Gaziantep, Kıbrıs...

Bir süredir Eskişehir'deydi. Kanal 26'da yayınlanan "Abbas Eskişehir'de" programı 1,5 ay boyunca gösterildi. İzleyicilerden çok büyük ilgi gördü. Eskişehir kesmedi, Belçika'daki gurbetçilerimizin yayına gitti ve programı sonlandırdı...

-Eskişehir'den ayrılmadan önce ziyaretimize geldi. Kendisiyle kısa bir sohbetimiz oldu. Eskişehir'i nasıl bulmuştu. Diğer şehirlerden farkı var mıydı?

-"Abbas Eskişehir'de" programımız Kanal 26'da 1,5 ay sürdü. Eskişehir'e gerçekten çok beğendim çok sevdim. Eskişehir'in insanları sıcak ve güzel. Sahte yüz yok. ayrım hiç yok. Din, dil, ırk ayrımı yok. Çerkesi, sünnisi, alevisi hepsi bir. Kendisiyle barışık bir şehir...Kanal 26'nın sahipleri Yaşar Abacı ve ilhan Yalçın bize unutamayacağım dostluklar kazanmamı sağladı. Misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

-Peki bu Abbas ismi "Abbas yolcudan mı" geliyor?

-1999 yılında Star TV'de yaptığımız "Bücür Cadı" dizisi vardı. Çok büyük ilgi gördü. Orada "Köfteci Abbas" karakterini canlandırıyordum. Çok beğenildi, çok tutuldu. O tiplemeyi devam ettirmek istedim.

-Çok sayıda kasetiniz var. Sinema filmleriniz var. Rakamını biliyor musunuz?

-Son çıkardığım CD ile 41 kasete ulaştım. 62 sinema filminde oynadıml! 700 şov programı ile dizilerde yer aldım. Bunun dışında sahne programlarına da deval ediyorum.

-Eskişehir'e bir şarkı yaptınız mı?

-Yapmaz olur muyum! Canım Eskişehir, şarkıma klip bile çektim. Eskişehirliler internetten izleyebilir.

-Bu CD satışlarından gelir elde eden sanatçı kaldı mı?

-CD'ler artık prestij için yapılıyor. Konserler, düğünler, açılışlar, festivaller ve organizasyonlar için bir alt yapı oluşturuyor.

-Gittiğiniz şehirlerde o ilin futbol takımının şapkasını ve atkısını takıyorsunuz. Eskişehir'de de Es-Es, formasıyla dolaştınız. ancak bazı taraftarlar buna tepki gösterdi. Her şehirde aynı görüntü diyor...

ES-ES KÜME DÜŞMEZ!

-Haklılar, saygı duyuyorum. Programlarda şehirlerin futbol takımlarını öne çıkarmaya çalışıyoruz. Ancak ben Eskişehir'e uğurlu geldiğime inanıyorum. Sadece Gençler Birliği maçını izledim o maçta da galip geldi. Daha sonra deplasmanda Sivas'ı yendi. Ben Eskişehir'de olduğum sürede takim 2 galibiyet 1 mağlubiyet aldı. Üstelik Teknik Direktör Samet Aybaba benim hemşerim. Aynı toprağın insanıyız. Eskişehirspor'un bu sene kümede kalacağına yürekten inanıyorum.

-Eskişehir'deki çekimlere oğlunuzla birlikte geliyorsunuz?

-Oğlum Yunus Emre'de Eskişehir'i çok sevdi. Kendisiyle Eskişehir'de çok güzel zaman geçirdik., yanıtını veriyor. Daha sonra da oğlunun fotoğrafını bize gösteriyor.

anında yyorumumuzu yaptık:

-Güleç yüzüyle şıp demiş. babasının burdundan düşmüş...

---------------------------------------

YUNUS BÜLBÜL'ÜN

HİT ŞARKILARI

-Bülent Ersoy'ya özdeşleşen "Doğum günün bana geldiğin gündür" şarkısının sözleri ve bestesi Yunus Bülbül'e ait...

-Müslüm Gürses'in en popüler şarkılarından olan "aldanma çocuksu mahsun yüzüne" şarkısının da bestesi ve sözleri Yunus Bülbül'e ait...

-Kibariye'nin meşhur "Peri kızı" şarkısının da söz ve bestecisi Yunus Bülbül...

-----------------

KENDİNİ NASIL ANLATIYOR?

Bundan yıllar önce güzel ülkemizin şirin yörelerinden İskenderun'da dünyaya geldim. Yaşam kavgasına çok küçük yaşlarda başladım. Sinemalarda yer göstericilikten, barlarda şarkı söyleyene kadar her türlü işte çalıştım. Sonra İstanbul'a gittim. Ne var ki izlemiş olduğunuz gilmlerdeki gibi hiç bir işte aradığımı bulamadım. Gurbete çıktım. Almanya'ya ayak bastığımda sudan çıkmış balık gibiydim. Ama yılmadan usanmadan sizler gibi çalıştım. Türk gibi kuvvetli, Türk gibi çalışkan, Türk gibi zeki sözlerin ne kadar doğru olduğunu bir de ben kanıtladım. Bugün müzik dünyasında ve sinemada Yunus Bülbül varsa, bu sizlerin ilgisi, beğenisi ve desteği sayesinde oldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.
VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.