ESKİŞEHİR'E NEŞE SAÇAN BİR ABBAS!

30 Ocak 2016 10:00
ESKİŞEHİR'E NEŞE SAÇAN BİR ABBAS!

Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Hakkı Bulut ve Yunus Bülbül... Arabesk müzik denilince akla gelen ilk isimler...

SÖYLEŞİ: ALİ BAŞ 

Yunus Bülbül, müziğin dışında sinema, dizi film ve şov gösterileriyle de biliniyor. Şimdilerde "Abbas" isimli bir şov programı çekiyor...

Şehir şehir dolaşıyor...

"Abbas Sivas'ta" "Abbas Mersin'de" "Abbas Çorum'da"

Tokat, Londra, Brüksel, Gaziantep, Kıbrıs...

Bir süredir Eskişehir'deydi. Kanal 26'da yayınlanan "Abbas Eskişehir'de" programı 1,5 ay boyunca gösterildi. İzleyicilerden çok büyük ilgi gördü. Eskişehir kesmedi, Belçika'daki gurbetçilerimizin yayına gitti ve programı sonlandırdı...

-Eskişehir'den ayrılmadan önce ziyaretimize geldi. Kendisiyle kısa bir sohbetimiz oldu. Eskişehir'i nasıl bulmuştu. Diğer şehirlerden farkı var mıydı?

-"Abbas Eskişehir'de" programımız Kanal 26'da 1,5 ay sürdü. Eskişehir'e gerçekten çok beğendim çok sevdim. Eskişehir'in insanları sıcak ve güzel. Sahte yüz yok. ayrım hiç yok. Din, dil, ırk ayrımı yok. Çerkesi, sünnisi, alevisi hepsi bir. Kendisiyle barışık bir şehir...Kanal 26'nın sahipleri Yaşar Abacı ve ilhan Yalçın bize unutamayacağım dostluklar kazanmamı sağladı. Misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

-Peki bu Abbas ismi "Abbas yolcudan mı" geliyor?

-1999 yılında Star TV'de yaptığımız "Bücür Cadı" dizisi vardı. Çok büyük ilgi gördü. Orada "Köfteci Abbas" karakterini canlandırıyordum. Çok beğenildi, çok tutuldu. O tiplemeyi devam ettirmek istedim.

-Çok sayıda kasetiniz var. Sinema filmleriniz var. Rakamını biliyor musunuz?

-Son çıkardığım CD ile 41 kasete ulaştım. 62 sinema filminde oynadıml! 700 şov programı ile dizilerde yer aldım. Bunun dışında sahne programlarına da deval ediyorum.

-Eskişehir'e bir şarkı yaptınız mı?

-Yapmaz olur muyum! Canım Eskişehir, şarkıma klip bile çektim. Eskişehirliler internetten izleyebilir.

-Bu CD satışlarından gelir elde eden sanatçı kaldı mı?

-CD'ler artık prestij için yapılıyor. Konserler, düğünler, açılışlar, festivaller ve organizasyonlar için bir alt yapı oluşturuyor.

-Gittiğiniz şehirlerde o ilin futbol takımının şapkasını ve atkısını takıyorsunuz. Eskişehir'de de Es-Es, formasıyla dolaştınız. ancak bazı taraftarlar buna tepki gösterdi. Her şehirde aynı görüntü diyor...

ES-ES KÜME DÜŞMEZ!

-Haklılar, saygı duyuyorum. Programlarda şehirlerin futbol takımlarını öne çıkarmaya çalışıyoruz. Ancak ben Eskişehir'e uğurlu geldiğime inanıyorum. Sadece Gençler Birliği maçını izledim o maçta da galip geldi. Daha sonra deplasmanda Sivas'ı yendi. Ben Eskişehir'de olduğum sürede takim 2 galibiyet 1 mağlubiyet aldı. Üstelik Teknik Direktör Samet Aybaba benim hemşerim. Aynı toprağın insanıyız. Eskişehirspor'un bu sene kümede kalacağına yürekten inanıyorum.

-Eskişehir'deki çekimlere oğlunuzla birlikte geliyorsunuz?

-Oğlum Yunus Emre'de Eskişehir'i çok sevdi. Kendisiyle Eskişehir'de çok güzel zaman geçirdik., yanıtını veriyor. Daha sonra da oğlunun fotoğrafını bize gösteriyor.

anında yyorumumuzu yaptık:

-Güleç yüzüyle şıp demiş. babasının burdundan düşmüş...

---------------------------------------

YUNUS BÜLBÜL'ÜN

HİT ŞARKILARI

-Bülent Ersoy'ya özdeşleşen "Doğum günün bana geldiğin gündür" şarkısının sözleri ve bestesi Yunus Bülbül'e ait...

-Müslüm Gürses'in en popüler şarkılarından olan "aldanma çocuksu mahsun yüzüne" şarkısının da bestesi ve sözleri Yunus Bülbül'e ait...

-Kibariye'nin meşhur "Peri kızı" şarkısının da söz ve bestecisi Yunus Bülbül...

-----------------

KENDİNİ NASIL ANLATIYOR?

Bundan yıllar önce güzel ülkemizin şirin yörelerinden İskenderun'da dünyaya geldim. Yaşam kavgasına çok küçük yaşlarda başladım. Sinemalarda yer göstericilikten, barlarda şarkı söyleyene kadar her türlü işte çalıştım. Sonra İstanbul'a gittim. Ne var ki izlemiş olduğunuz gilmlerdeki gibi hiç bir işte aradığımı bulamadım. Gurbete çıktım. Almanya'ya ayak bastığımda sudan çıkmış balık gibiydim. Ama yılmadan usanmadan sizler gibi çalıştım. Türk gibi kuvvetli, Türk gibi çalışkan, Türk gibi zeki sözlerin ne kadar doğru olduğunu bir de ben kanıtladım. Bugün müzik dünyasında ve sinemada Yunus Bülbül varsa, bu sizlerin ilgisi, beğenisi ve desteği sayesinde oldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.