ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR

23 Mayıs 2019 15:47
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR

Büyükşehir Belediyesi ile Çin Halk Cumhuriyeti’nin Changzhou (Şangzu) Belediyeleri arasında 2009 yılında imzalanan kardeş şehir anlaşmasının 10. yılında Çin’den gelen yaklaşık 20 kişilik ‘İki Şehrin Masalı Delegasyonu’ Eskişehir’e hayran kaldı.

Türk Dışişleri Bakanlığı ve Pekin Büyükelçiliği’nin önerisi ile Türk firmalarının yatırımlar yaptığı Çin Halk Cumhuriyeti’nin Changzhou şehri ile Eskişehir’in kardeşliğinin 10. yılı kapsamında Çin’den gelen yaklaşık 20 kişilik grup, Eskişehir’i gezdi. Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Kent Belleği Müzesi, Atlıhan Çarşısı ve Kurşunlu Külliyesi’ni ziyaret eden heyet, Eskişehir’i çok beğendiklerini ifade ettiler. Gezi boyunca ellerinden fotoğraf makinelerini düşürmeyen heyete, şehrin tarihi ve Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği başarılı şehircilik projeleri hakkında bilgiler verildi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ceylan

24 Mayıs 2019 16:39
Eskişehire bütün dünya hayran. Beğenmeyen yobazlar ; Yallah tazyikkkk :)))) Afyon , Kütahyaya... Çomarsporlar...

Hasan

23 Mayıs 2019 19:09
Köprübaşını gösterdiniz degil mi.? FEVZİÇAKMAK mah. Gösterseydiniz ya. Bu tavır gösteriş ve sahtecilige girmiyorum. Gelenlere izah edin. Ben 20 senelik Büyükşehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen sizi kenar mah. Göstermiyorum de

Yalancının mumu yatsıya kadar.

24 Mayıs 2019 11:04
Atlıhan çarşısı ve kurşunlu külliyesi de büyükşehir belediyesi projeleriymiş ya.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama