ESKİŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR

19 Şubat 2018 12:42
ESKİŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Buluşması için Eskişehir’e gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Eskişehir'e hayran kaldılar.

"Kentleri Yeniden Düşünmek" temalı Türkiye Kent Konseyleri Buluşması için Eskişehir’e gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz toplantı sonrası Eskişehir’de incelemeler yaptılar. İlk olarak Odunpazarı bölgesinde bulunan Müzeler Kompleksi’ni ziyaret eden ikili, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla Balmumu Heykeller Müzesi ve Kurtuluş Müzesi’ne hayran kaldıklarını ifade ettiler. Fatma Şahin, balmumu heykellerin tarihle temas kurmaya çok uygun olduğunu belirterek, Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykellerden çok etkilendiğini belirtti. Porsuk Projesi ve Kentpark hakkında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen’den bilgiler alan Fatma Şahin ve Yücel Yılmaz, Eskişehir’e kazandırdığı başarılı şehircilik projelerinden dolayı Yılmaz Büyükerşen’i tebrik ettiler.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Recep ar

19 Şubat 2018 17:25
Yahu bu mavi otobüsler dökülüyo şöför yazık her tarafını bantlamış;) otobüsler kokuyo bunada bi hayran kalın.

Sevin

20 Şubat 2018 11:12
Kültür ve sanat süzgecinden geçmeyen ekonomi ve yaşam tarzı, uygar ülkelerin düzeyine ulaşamaz. Oysa ki gelişmek isteyen ülkelerin uygar olmaları gerekmektedir. Zira, kültür yoksunluğunun sonu, sefil bir uygarlık ve çöküştür. O nedenle, bırakın müze, heykel, sanat galerisi, park da olsun, ulaşım ve fiğer sorunlar da çözümlensin. Kent hizmetlerinde politik bir yaklaşım kimseye yarar sağlamaz.

Eses2634

19 Şubat 2018 17:42
Hep söylüyorum eskişehir dışarıdan çok güzel gözüküyor fakat yaşayanlar problemlerle devamlı yaşıyorlar o zaman büyükerşene neden hala oy veriyorlar veriyorsan o zaman şikayet etmeyeksin 4 dönem oldu hala eskişehirde problemler bitmiyor aksine çoğalıyor. Heykel yaparak problem çözülmez. Sadece üstünü örtersin. Büyükerşen sadece heykelden anlıyor. Yoksa şehircilikten anlamıyor. Eskişehir gibi bir şehrin trafik problemini ççzemiyorsan orada oturmaması gerekiyor.

alp

19 Şubat 2018 22:32
Vallahi billahi kafa bulmuşlar , dört heykel iki parka hayran kalan ların şehrini gezip bir görün..Burasının dışı sizi içi bizi yakar.

deniz

19 Şubat 2018 18:57
hey sen soru işareti rumuzlu ve sen essss rumuzlu....varsa yoksa tramvay heykel , tramvay heykel.....yettiniz artık be ya....halinize şükredin...istanbulda yaşamıyorsunuz...iki gün sonra g.t kadar mezara gireceksiniz...öbür tarafta size sorarlar tramvayı heykeli....bakalım oraya uçakla mı yoksa gemiyle mi gideceksiniz!!!

Ali

19 Şubat 2018 19:05
İşte AK Parti farkı güzel şeyleri tebrik ediyor ama chp olsa asla demedilermi ak partinin.iyi yaptığı ise biz iyi demeyi çünkü bize oy verenler böyle istiyor diye havalimanına köprüler yollara fabrikaları insansız hava araçlarına karşı çıkan bunlar değilmi yazıklar olsun Allah bunlara ülke yönetmesi gostermesin

essss

19 Şubat 2018 12:53
dedik ya , heykel her zaman kazandırır ( başkada hiç bir şey yapmanıza gerek yok )

?

19 Şubat 2018 14:42
Yoğunluktan dolayı binilmeyen tramvayları 2. - 3. tramvayı beklediniz mi,sözde 15 dakika da bir gelen otobüsü 30-45 dakika yağmur yağdığı zaman beklediniz mi acaba yoksa bahsedilen yer başka bir şehir mi

güçsüz karınca

19 Şubat 2018 15:19
gaziantep belediye başkanı neden hayran kalmış ki esasın da gelin bi de gaziantep igezelim deseymiş ya 2010 yılında gaziantep bizim şimdiki halimiz gibiydi
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
CHP Eskişehir Milletvekili Adayları 24 Haziran öncesi çalışmalarını ilçelerde ve kırsal alanda yoğunlaştırarak Eskişehir’in tüm noktalarında vatandaşlarla bir araya geliyor. CHP'li adaylar vatandaşların sorunlarını dinledi.
TÜRKİYE KALKINACAK
TÜRKİYE KALKINACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Es Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni (ESAĞDER) ziyaret etti. Avcı, önümüzdeki dönemde istikrar içinde kalkınan bir Türkiye olacak" dedi.
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İç Mimarlar Odası Eskişehir Temsilcisi Esen Ünverdi, içmimarların temel mesleki ve insan haklarının ihlal edildiğini savunarak mevcut yönetmeliğe tepki gösterdi.
YENİDEN GÖZALTINDA
YENİDEN GÖZALTINDA
Eskişehir'de, dijital para sistemine yatırım yapma vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ancak mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli, yeniden gözaltına alındı.
 ÜLKENİN KADERİNİ  BELİRLEYECEĞİZ
ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEĞİZ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, vatandaşların sandığa gidip oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) mezunları için hazırlanan törende mezun öğrenciler adına konuşmayı Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey gerçektirdi.
SEYİTGAZİ SELE TESLİM
SEYİTGAZİ SELE TESLİM
Eskişehir’de etkili olan şiddetli yağışlar Seyitgazi ilçesinde sele neden oldu.
KAHREDEN KAZA
KAHREDEN KAZA
Yeni nişanlı çifti ölüm ayırdı. Eskişehir Afyonkarahisar karayolunda meydana gelen trafik kazasında Hilal Poyraz (21) hayatını kaybetti. Aynı araçta bulunan genç kızın nişanlısı uzman çavuş Hüseyin Kardeş ise kazadan yaralı olarak kurtuldu.
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında yakalanarak gözatına alınan 7 şahıstan 2’si adliyeye sevk edildi.