ESKİŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR

19 Şubat 2018 12:42
ESKİŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Buluşması için Eskişehir’e gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Eskişehir'e hayran kaldılar.

"Kentleri Yeniden Düşünmek" temalı Türkiye Kent Konseyleri Buluşması için Eskişehir’e gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz toplantı sonrası Eskişehir’de incelemeler yaptılar. İlk olarak Odunpazarı bölgesinde bulunan Müzeler Kompleksi’ni ziyaret eden ikili, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla Balmumu Heykeller Müzesi ve Kurtuluş Müzesi’ne hayran kaldıklarını ifade ettiler. Fatma Şahin, balmumu heykellerin tarihle temas kurmaya çok uygun olduğunu belirterek, Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykellerden çok etkilendiğini belirtti. Porsuk Projesi ve Kentpark hakkında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen’den bilgiler alan Fatma Şahin ve Yücel Yılmaz, Eskişehir’e kazandırdığı başarılı şehircilik projelerinden dolayı Yılmaz Büyükerşen’i tebrik ettiler.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Recep ar

19 Şubat 2018 17:25
Yahu bu mavi otobüsler dökülüyo şöför yazık her tarafını bantlamış;) otobüsler kokuyo bunada bi hayran kalın.

Sevin

20 Şubat 2018 11:12
Kültür ve sanat süzgecinden geçmeyen ekonomi ve yaşam tarzı, uygar ülkelerin düzeyine ulaşamaz. Oysa ki gelişmek isteyen ülkelerin uygar olmaları gerekmektedir. Zira, kültür yoksunluğunun sonu, sefil bir uygarlık ve çöküştür. O nedenle, bırakın müze, heykel, sanat galerisi, park da olsun, ulaşım ve fiğer sorunlar da çözümlensin. Kent hizmetlerinde politik bir yaklaşım kimseye yarar sağlamaz.

Eses2634

19 Şubat 2018 17:42
Hep söylüyorum eskişehir dışarıdan çok güzel gözüküyor fakat yaşayanlar problemlerle devamlı yaşıyorlar o zaman büyükerşene neden hala oy veriyorlar veriyorsan o zaman şikayet etmeyeksin 4 dönem oldu hala eskişehirde problemler bitmiyor aksine çoğalıyor. Heykel yaparak problem çözülmez. Sadece üstünü örtersin. Büyükerşen sadece heykelden anlıyor. Yoksa şehircilikten anlamıyor. Eskişehir gibi bir şehrin trafik problemini ççzemiyorsan orada oturmaması gerekiyor.

alp

19 Şubat 2018 22:32
Vallahi billahi kafa bulmuşlar , dört heykel iki parka hayran kalan ların şehrini gezip bir görün..Burasının dışı sizi içi bizi yakar.

deniz

19 Şubat 2018 18:57
hey sen soru işareti rumuzlu ve sen essss rumuzlu....varsa yoksa tramvay heykel , tramvay heykel.....yettiniz artık be ya....halinize şükredin...istanbulda yaşamıyorsunuz...iki gün sonra g.t kadar mezara gireceksiniz...öbür tarafta size sorarlar tramvayı heykeli....bakalım oraya uçakla mı yoksa gemiyle mi gideceksiniz!!!

Ali

19 Şubat 2018 19:05
İşte AK Parti farkı güzel şeyleri tebrik ediyor ama chp olsa asla demedilermi ak partinin.iyi yaptığı ise biz iyi demeyi çünkü bize oy verenler böyle istiyor diye havalimanına köprüler yollara fabrikaları insansız hava araçlarına karşı çıkan bunlar değilmi yazıklar olsun Allah bunlara ülke yönetmesi gostermesin

essss

19 Şubat 2018 12:53
dedik ya , heykel her zaman kazandırır ( başkada hiç bir şey yapmanıza gerek yok )

?

19 Şubat 2018 14:42
Yoğunluktan dolayı binilmeyen tramvayları 2. - 3. tramvayı beklediniz mi,sözde 15 dakika da bir gelen otobüsü 30-45 dakika yağmur yağdığı zaman beklediniz mi acaba yoksa bahsedilen yer başka bir şehir mi

güçsüz karınca

19 Şubat 2018 15:19
gaziantep belediye başkanı neden hayran kalmış ki esasın da gelin bi de gaziantep igezelim deseymiş ya 2010 yılında gaziantep bizim şimdiki halimiz gibiydi
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
PORSUK BARAJI'NDA KORKUTAN GÖRÜNTÜ
Kütahya ve Eskişehir sınırları içinde yer alan Porsuk Barajı'nda binlerce ölü balık ve kerevitin kıyıya vurması vatandaşları endişelendirdi. 
BOKSÖR DOKTORLAR
BOKSÖR DOKTORLAR
Eskişehir'de çeşitli hastanelerde görevli profesörden pratisyene birçok doktor, günün stresini ve yorgunluğunu boksla atıyor.
ES-ES AŞKI
ES-ES AŞKI
Eskişehirspor’un Gazişehir Gaziantep FK’yı konuk ettiği TFF 1. Lig 6. hafta maçında tribünde gelinlik ve damatlıkla maç izlemeye gelen çift ilgi odağı oldu. 
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
OKUL ÖNLERİ DAHA GÜVENLİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleşen ‘Okul Geçit Görevlileri’ projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor. 
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
TAVŞAN HIRSIZLARI KAMERAYA YAKALANDI
Eskişehir'de bir evcil hayvan dükkanının önünde bulunan tavşanı çalan hırsızlar, saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. 
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
80'LİK NİNELERİN OKUMA AZMİ
 Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde bir araya gelen 4 nine, ilerleyen yaşlarına rağmen balkonu sınıfa çevirerek okuma öğreniyor. 
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
'SÜSLÜ KADINLAR'DAN BİSİKLET TURU
Ülke genelinde 65 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" Eskişehir’de de renkli görüntülere sahne oldu. 
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.