ESKİŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR

19 Şubat 2018 12:42
ESKİŞEHİR’E HAYRAN KALDILAR

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Buluşması için Eskişehir’e gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Balıkesir Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Eskişehir'e hayran kaldılar.

"Kentleri Yeniden Düşünmek" temalı Türkiye Kent Konseyleri Buluşması için Eskişehir’e gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz toplantı sonrası Eskişehir’de incelemeler yaptılar. İlk olarak Odunpazarı bölgesinde bulunan Müzeler Kompleksi’ni ziyaret eden ikili, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla Balmumu Heykeller Müzesi ve Kurtuluş Müzesi’ne hayran kaldıklarını ifade ettiler. Fatma Şahin, balmumu heykellerin tarihle temas kurmaya çok uygun olduğunu belirterek, Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykellerden çok etkilendiğini belirtti. Porsuk Projesi ve Kentpark hakkında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen’den bilgiler alan Fatma Şahin ve Yücel Yılmaz, Eskişehir’e kazandırdığı başarılı şehircilik projelerinden dolayı Yılmaz Büyükerşen’i tebrik ettiler.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Recep ar

19 Şubat 2018 17:25
Yahu bu mavi otobüsler dökülüyo şöför yazık her tarafını bantlamış;) otobüsler kokuyo bunada bi hayran kalın.

Sevin

20 Şubat 2018 11:12
Kültür ve sanat süzgecinden geçmeyen ekonomi ve yaşam tarzı, uygar ülkelerin düzeyine ulaşamaz. Oysa ki gelişmek isteyen ülkelerin uygar olmaları gerekmektedir. Zira, kültür yoksunluğunun sonu, sefil bir uygarlık ve çöküştür. O nedenle, bırakın müze, heykel, sanat galerisi, park da olsun, ulaşım ve fiğer sorunlar da çözümlensin. Kent hizmetlerinde politik bir yaklaşım kimseye yarar sağlamaz.

Eses2634

19 Şubat 2018 17:42
Hep söylüyorum eskişehir dışarıdan çok güzel gözüküyor fakat yaşayanlar problemlerle devamlı yaşıyorlar o zaman büyükerşene neden hala oy veriyorlar veriyorsan o zaman şikayet etmeyeksin 4 dönem oldu hala eskişehirde problemler bitmiyor aksine çoğalıyor. Heykel yaparak problem çözülmez. Sadece üstünü örtersin. Büyükerşen sadece heykelden anlıyor. Yoksa şehircilikten anlamıyor. Eskişehir gibi bir şehrin trafik problemini ççzemiyorsan orada oturmaması gerekiyor.

alp

19 Şubat 2018 22:32
Vallahi billahi kafa bulmuşlar , dört heykel iki parka hayran kalan ların şehrini gezip bir görün..Burasının dışı sizi içi bizi yakar.

deniz

19 Şubat 2018 18:57
hey sen soru işareti rumuzlu ve sen essss rumuzlu....varsa yoksa tramvay heykel , tramvay heykel.....yettiniz artık be ya....halinize şükredin...istanbulda yaşamıyorsunuz...iki gün sonra g.t kadar mezara gireceksiniz...öbür tarafta size sorarlar tramvayı heykeli....bakalım oraya uçakla mı yoksa gemiyle mi gideceksiniz!!!

Ali

19 Şubat 2018 19:05
İşte AK Parti farkı güzel şeyleri tebrik ediyor ama chp olsa asla demedilermi ak partinin.iyi yaptığı ise biz iyi demeyi çünkü bize oy verenler böyle istiyor diye havalimanına köprüler yollara fabrikaları insansız hava araçlarına karşı çıkan bunlar değilmi yazıklar olsun Allah bunlara ülke yönetmesi gostermesin

essss

19 Şubat 2018 12:53
dedik ya , heykel her zaman kazandırır ( başkada hiç bir şey yapmanıza gerek yok )

?

19 Şubat 2018 14:42
Yoğunluktan dolayı binilmeyen tramvayları 2. - 3. tramvayı beklediniz mi,sözde 15 dakika da bir gelen otobüsü 30-45 dakika yağmur yağdığı zaman beklediniz mi acaba yoksa bahsedilen yer başka bir şehir mi

güçsüz karınca

19 Şubat 2018 15:19
gaziantep belediye başkanı neden hayran kalmış ki esasın da gelin bi de gaziantep igezelim deseymiş ya 2010 yılında gaziantep bizim şimdiki halimiz gibiydi
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
BÜYÜK ZAFERİ ÇANAKKALE'DE KUTLADILAR
Tepebaşı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünü, bin 500 kadınla birlikte Çanakkale’de kutladı. Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı topraklar, her yıl olduğu gibi bu yıl da 18 Mart’ta ziyaret edildi.
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
AÖF 3 MİLYON HAYATA DOKUNDU
Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde 1982 yılında kurulan ve 3 milyon öğrenci sayısıyla dünyanın 11 mega üniversitesi arasında yer alan Açıköğretim sistemi, bugüne kadar 2 milyon 824 bin 363 mezun verdi.
ÇOCUK SENFONİ  3. YAŞINDA
ÇOCUK SENFONİ 3. YAŞINDA
Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 3. yaşını verdiği özel konser ile taçlandırdı.
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
18 MART ANISINA HOŞAF DAĞITTILAR
AutoShow26 Otomobil Sporları ve Yardımlaşma Derneği, 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında etkinlik düzenleyerek vatandaşlara hoşaf ve ekmek dağıttılar.
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
KAHRAMANLAR UNUTULMADI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
EN YARDIMSEVER DEVLETİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, "Sosyal yardım konusunda, insan hakları konusunda, insana yardım konusunda biz şu anda milli gelirimiz itibarıyla dünyanın en yardımsever milletiyiz, en yardımsever devletiyiz." dedi.
ŞEHİDİMİZ VAR
ŞEHİDİMİZ VAR
Önceki gün zeytin Dalı Harekatında yaralanan Eskişehirli Binbaşı Mithat Dunca, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.
KADINLAR VE GENÇLER SİYASETTE OLMALI
KADINLAR VE GENÇLER SİYASETTE OLMALI
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
18 MART'TA DESTAN YAZDIK
18 MART'TA DESTAN YAZDIK
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Şube Başkanı Sevgi Akmen, 18 Mart Çanakkale Zaferi'ni anma dolayısıyla açıklama da bulundu. Akmen, "Eşine az rastlanacak kahramanlık örneği ile 18 Mart'ta destan yazdık" dedi.