ESKİŞEHİR'E 427 MİLYON DOLAR KAYNAK

18 Ekim 2018 14:48
ESKİŞEHİR'E 427 MİLYON DOLAR KAYNAK

Türkiye İhracat Kredi Bankası AŞ'nin (Türk Eximbank), Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde faaliyet gösteren irtibat bürosu aracılığıyla Eskişehir'deki ihracatçı firmalara 427 milyon dolar destek sağladığı bildirildi.

ETO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Eximbank Ankara Bölge Müdürü Funda Baydar, Oda Meclis Salonu'nda düzenlenen Türk Eximbank Kredi ve Sigorta Programları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türk Eximbank'ın, ihracatçıları, dış satıma yönelik üretim yapan imalatçıları ve yurt dışında faaliyet gösteren girişimcileri kısa, orta-uzun vadeli nakdi ve gayri nakdi kredi programlarıyla desteklediğini kaydetti.

Türkiye'nin ihracatını geliştirmek, ihracat yapmak isteyen firmaları teşvik etmek için çaba gösterdiklerini belirten Baydar, "Bu hedef doğrultusunda, Eskişehir Ticaret Odasının talebiyle Türk Eximbank Eskişehir İrtibat Bürosu'nu faaliyete geçirdik. 13 ay önce hizmete sunulan Türk Eximbank Eskişehir İrtibat Bürosu sayesinde Eskişehir'deki firmalara kayda değer bir katkı sağladık. Büro aracılığıyla Eskişehir'e 271 milyon dolar kredi ve 156 milyon dolar sigorta desteği olmak üzere toplam 427 milyon dolar kaynak aktardık." ifadesini kullandı.

Türk Eximbank Ankara Pazarlama Müdür Yardımcısı Selin Çalışkan da sağladıkları kısa vadeli krediler, orta-uzun vadeli krediler, döviz kazandırıcı hizmetler kapsamındaki krediler, ihracat kredi sigortası, ülke kredi ve garantileri hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

22 Ekim 2018 15:38
Bilip bilmeden, okumadan yorum yapan cebinden çıkarıp 1000 lira vermezken başkalarının milyon liralari üzerinde ahkam kesenler hangi hayal aleminde yaşıyor acaba. Pasolige kayıtlı 70.000 eskisehirspor taraftari var. Herkes 1000 tl verse sorun kalırmi? Kalmaz ama kimsede herkes 1000tl versin denilemez. Eskisehirspor vadesi doldu kabullenmek gerek. Yoneticiler on ayak, 5tl ye mac izleyenlerde takipcisi oldu. Kimse yetimin hakkini, benim vergimi vb devletin kaynağını iznim olmadan özele aktarmamali. Sevmem ama takdir ediyorum Buyukersen i. Helal olsun

Halil Toksöz

19 Ekim 2018 01:27
Kime ne kadar verilmiş onu açiklayın, lafla peynir gemisi yürüüüüt!!!!

eto

18 Ekim 2018 14:58
bu paranın çok deyil yirmiyedimilyon yurosunu esesimize bağışlasınlar nasıl olsa beleş deyilmi?

262645

19 Ekim 2018 08:39
15 milyonunu EsEs'e verin .EsEs kurtulsun.

yokluk içinde varlık

19 Ekim 2018 08:17
ne var yani ESES imizede bir miktar pay ayırın ölürmüsünüz bide utanmadan çıkıp açıklama yapıyorsunuz şu kadar para geldi falan diye bu şehirde kazanıp ESES in bu durumunu görmeyen ESKİŞEHİR li olamaz yazıklar.
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir’de otodan hırsızlık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi. 
FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
Eskişehir'de gerçekleşen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonu sonrasında haklarında dava açılan ve çoğu asker olan 67 sanıktan 56'sına 2 yıl ile 10 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. 
DRİFT PAHALIYA PATLADI
DRİFT PAHALIYA PATLADI
Eskişehir'de, alkollü olarak direksiyon başına geçen ve drift yaptığı belirlenen sürücüye toplam 8 bin 735 lira ceza kesildi. 
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Eskişehir'de karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
MUTFAKTA YANGIN VAR
MUTFAKTA YANGIN VAR
CHP İl Başkanı Rabia Akman Hükümetin ‘enflasyonla mücadele programı’nın ise yaramadığını belirterek “Mutfakta yangın var” dedi.
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis olma hayali ile yaşayan engelli öğrencilerin okuluna giderek 'Polislik' mesleğini anlattı.
KADRİYE KARACA  TOPRAĞA VERİLDİ
KADRİYE KARACA TOPRAĞA VERİLDİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca'nın, annesi Kadriye Karaca, son yolculuğuna uğurlandı.
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
Ekranların sevilen yüzü Saba Tümer, Eskişehir’de katıldığı bir etkinlikte ‘Kahkaha Kulübü’ için adımlar attığını söyledi. 
KURT VE ATAÇ RESMEN AÇIKLANDI