Eskişehir'den ilk sefer yapıldı

Son Güncelleme : 28 Mayıs 2020 11:05
Eskişehir'den ilk sefer yapıldı

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında seferlerine ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT) bugün itibari ile yeninden faaliyete başlarken, Eskişehir’den ilk tren seferi Ankara’ya yapıldı.

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 28 Mart 2020 tarihinde YHT seferlerinin durdurulmasına karar verilmişti. Aradan geçen 2 ayın ardından seferler bugün itibaren yeniden başladı. İlk tren sabah Ankara garından İstanbul’a hareket ederken, Eskişehir’den de ilk tren Ankara’ya hareket etti. Şehirler arası kısıtlamanın bulunması sebebiyle Eskişehir’den Ankara’ya gidecek vatandaşların izin belgeleri de kontrol edildi.

Tren garına girerken termal termometrelerle ateşleri ölçülen vatandaşlar ardından bilet kontrolü sonrasında trene ulaştı. Maskesiz trene alınmayan yolcular, sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde oturtuldu. Yüzde 50 kapasite ile çalışacak olan YHT’de yerlerini alan vatandaşlar uzun süre sonra ilk seferlerini yaptı.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

deniz

28 Mayıs 2020 10:56
3 aydır Ankara da mahsur kalan bir yakınımızın (bayan) ; Eskişehir deki evine dönmek için , kalkacak ilk YHT ye bilet almış olmasına rağmen E-DEVLET üzerindeki başvurusuna onay verilmemiştir...kardeşim bu ne demek oluyor ya soruyorum size ? Kendisi tatile çıkmıyor , keyfi gezmiyor , hasta değil... 3 aydır Ankara da ailesinden uzak mahsur kaldı...Eskişehir e ailesine dönmesine onay verilmiyor....insanlara ayrımcılık yapmayın kardeşim bırakın sağlıklı insanlar ailesine kavuşsun....gerekçe nedir izin vermemek için anlamıyoruz....lanet olası sinek kadar virüs insanların canına okudu...

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama