ESKİŞEHİR'DEKİ UYGULAMA TEPKİ GÖRDÜ

Son Güncelleme : 09 Nisan 2020 09:04
ESKİŞEHİR'DEKİ UYGULAMA TEPKİ GÖRDÜ

Kent Merkezi'nde bazı caddelere polis denetiminde bariyerli geçiş uygulaması getirildi. Kalabalığı önlemek için yapılan uygulama daha fazla yoğunluğa ve vatandaşların tepkisine neden oldu.

Şaşkınlık yarattı

Maske takma zorunluğu olmamasına rağmen bariyerli uygulamanın yapıldığı alanlara maskesiz vatandaşların alınmaması şaşkınlık yarattı. Vatandaşlar, satışı yasak olduğu için maske bulamadı.

Tepki oluşturdu

Vatandaşlar, bariyer geçiş uygulamasının yapıldığı caddelerin başından ve sonundan geçiş yapabildi. Ara sokaklardan vatandaşların geçişine izin verilmemesi tepki oluşturdu.

VATANDAŞ İSYAN ETTİ

Hamamyolu Caddesi'nin ara sokaklarından alınmayan ve geçiş noktalarına yönlendirilen bazı vatandaşlar duruma isyan etti.

GİRİŞ ÇIKIŞ AYNI YERDEN

Caddelere giriş ve çıkış sosyal mesafe kuralına uyulmadan dar bir alandan gerçekleştirildi.

UYGULAMA İŞE YARAMADI

Getirilen barikatlı geçiş uygulamasına rağmen yoğun kalabalığa engel olunamadı.

DURAĞA BARİYER ŞAŞIRTTI

İsmet İnönü Caddesi'nde bulunan tramvay durağının girişine koyulan barikat da görenleri şaşırttı.

HABER:MERVE DEMİR

Yorumlar (31) / Onay bekleyen (4)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Adamın Biri

09 Nisan 2020 11:10
İşi olmayan haricinde kimse sokağa çıkmasın deniyor laf anlamıyor musunuz? Sizin evde canınız sıkılıyor gezmek istiyorsunuz diye millet canından mı olacak buna hakkınız yok. Oturacaksınız evinizde. Sizin canınızın sıkılması, daralmanız kimsenin umurunda değil.

Vatandaş

09 Nisan 2020 11:36
Kalabalığın yoğun olacağı cadde sokaklarda alınmış çok güzel bir önlem , bu uygulamaya yapılan tepki cehalet ve vurdumduymazlıktan başka bir şey değil, ne günlere kaldık be.

Musti

09 Nisan 2020 11:24
İşi olanlara bişey demiyorum da işi olmayan boş ayak o kadar insan varki şu Eskişehir insanına yeter ki gez de. Evde yemek yemesini unutan bir toplum olduk halen uslanmıyoruz. Biraz evde oturun aile olun. Sağlık için evde kalın deniliyor ama kime dersin ki. Gezmek varken bu kurala kim uyacak. Bizler bu kuralları tamamen uygulamış olsaydık o polis kardeşlerimiz başka görevlerde yer alırdı. Bizler gibi gereksiz insanlar için mesai harcamazdı. Etrafı kötülemek yerine ayna karşısına geçin biz nerde hata yapıyoruz diyin tabi aynada kendinizi görürseniz..

Meshul kisi

09 Nisan 2020 13:06
Ben bu insanlari anlamiyorum ne var disarda bilmem oturun evinizde lafta kimse anlamiyor bosuna polisleride yoruyorlar anlamayani direk iceri atsinlar insanlar bak o zamn nasil akillaniyor

ESES

09 Nisan 2020 12:17
İyi olmuş. Söz dinlemeyip aylak aylak gezenler azaldı

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

09 Nisan 2020 13:19
Neyi protesto ediyorsunuz gayet güzel bir uygulama oldu bizim dükkanımız hamamyolunda hergün görüyorum binlerce insan var, kimse dikkate almıyordu. Fakat şunu da söylemeden olmaz madem kontrol edemiyorsun o zaman sokağa çıkma yasağı koyacaksın.

Karakaya

09 Nisan 2020 15:14
İşe gideni anlarım gerçekten çok çok acil işi vardır anlarım adamlar keyfi geziyor ya keyfii in çarşıya bak hareketlilik devam ediyo hep zihniyet aynı bana birşey olmaz Eskişehirde 250 vaka 9 ölüm var bu vakalarin en az 10 ar kişiye bulaş yaptığını düşün onlarında başkasına taşıdığını düşünün sorsan Eskişehir kurallara uyuyor ben göremedim uyulduğunu şurda şu kadar polisin olmasın bile kötü herkes kendinin polisi olacak diye bir söz var medeni toplumlarda bu böyledir

Oğuz

09 Nisan 2020 13:08
Madem maske satışı yasak,devlet neden hala maske dağıtımına başlayamadı ? İşi gereği dışarı çıkanlar hariç, zevk için el ele dolaşanlara,keyfi gezenlere mutlaka para cezası kesilmeli,aksi taktirde bu salgının önüne geçemezsiniz...

es

09 Nisan 2020 17:54
Tepki vercek bişey yok ,doğru uygulama bence,evlerinde otursunlar,kimse işin ciddiyetinde değil

Serkan

09 Nisan 2020 11:28
yoğunluk oluyosa insanlarda o yoğunlukta sosyal mesafeyi korusun, insanlar bilinçsizce hareket ettiği sürece ne yasak gelirse gelsin bu zihniyet o yasağa delicektir.

cemal

09 Nisan 2020 16:04
Lütfen görevlilerin talimatlarına uyunuz. Bir komşumuz emekli lise resim öğretmeniydi. Vefat etti. Eşi de şu anda yoğun bakımda. Umreden gelen bir kişiden bulaşmış. Bu musubeti önlemenin tek yolu cadde, sokak ve kalabalık yerlerden uzak durmak, insanlarla temas etmemek ve su, sabunla haşır neşir olmak.

Buda Azı

09 Nisan 2020 14:39
Sokağa çıkma yasağını isteyenler bu o sokağa çıkma yasağının küççücük bir parçası. halen sokağa çıkma yasağı isteniyormu! Ama bireyler olarak acil bir iş yoksa evde kalırsak ve korunma kurllarına en üst düzeyde uyarsak bu iş 3 haftaya biter.

Ali haydara cevap

09 Nisan 2020 14:30
Yahu kardeşim, işinize gelmeyince herşeyi devletten beklemeyin diyorsunuz. Ama aynısını kendiniz yapıyorsunuz, bununda farkında değilsiniz. Cumhurbaşkanı maske satışları kesinlikle yasaktır diye kararname çıkartmadı mı? Herşeyi devletten beklemeyin diyenler, herşeyi belediyelerden bekler olmuş. Napsın bu belediye, maske takmayan insanlara zorla maske mi taksın? Satışı yasak zaten maskenin, ben şahsen mahallemdeki eczaneden birkaç adet bedava temin ettim. Neden sizde böyle birşeyi denemiyorsunuz? Veya e devletten maske siparişi var hemde bedava 5li paketlerde devlet temin ediyor zaten. Belediyenin ücretsiz maske dağıtımında gönüllü olması demek, tüm sorumluluk istisnasız belediyeye aittir anlamına gelmiyor. Acaba sizin gibi insanları nasıl memnun edecek bu belediye? Maşallah hiçbirşeydende memnun değilsiniz. Laf olsun torba dolsun mantığıyla hareket etmeyi bırakın artık. İnsanlar maske takmıyorsa, bunun sorumlusu nasıl belediye oluyor, bi anlatırmısın?

Yaban

09 Nisan 2020 16:39
Saglik Bakani ilk gunden beri virusun yaslilari oldurdugunu, genc olumun olmadigini her aksam ustune basa basa aciklarsa gencleri kendiliginden eve sokamazsiniz.Bakan son iki aciklamasinda yanlistan vazgecti.Ama artik cok gec.

hamamyolu

09 Nisan 2020 14:53
itiraz edenlerin çoğu hamamyolu esnafı

es esli

09 Nisan 2020 22:31
bende 65 yaş üstüyüm sırf torunlarım için bütün çocuklar için canım çok sıkılmasına rağmen evde oturuyorum. lütfen evde kalalım bu mikroptan kurtulalım.birde temiz olalım çalmayalım dolandırmayalım..önce insan olalım...koronadan değil ALLAH tan korkalım....

es esli

10 Nisan 2020 12:49
haberi yazan yanlış başlık atmış..vatandaş tepkili değil aksine boş yere çarşıda gezen nasılsa benim yaşım tutmuyor diye taşıyıcı olması muhtemel kişilere tepkili polis görevini yapıyor biaz saygılı olalım...

Bir anne bir annane

10 Nisan 2020 11:46
Ise giden isine gitsin isi olmayan evinde otursun 1aydir torunumla evdeyiz biz insan deyilmiyiz devletimiz biraz daha baskici olmasi lagzim insanlarimiz iyilikden anlamiyor yaziklar olsun insanlarimiza

aslı kutlu

10 Nisan 2020 11:59
pazaryerlerinde mesafeye uyan varmı sacma sacma iş yapyorusn z yaaaaaaa

Murat Rüzgar

16 Mayıs 2020 23:10
Lafa geldmi herkes evde kal millet neden dışarıda dünya da bircok bilim adami diyor ki temiz hava bol oksijen mesafeli yuruyis gezinti yapın biz heryeri yasaklarız kapalı mekana mecbur bırakırız avm ye karışmayan devlet su kenarinda kendine ait sandalyesinde yada çimde oturan kahve vb içenlere ceza yazar soru avm yada kiyafet satan bir yerde herkesin giydigi denedigi kiyafetten yada kapali alandaki pis havadan mi hastalik gecer yoksa bir iki kisi su kenarinda kendi sandalyelerin de cimde oturuncami hastalik gecer

AYHAN

28 Nisan 2020 08:49
BÖYLE SAÇMA UYGULAMA OLAMAZ.

İnneci

30 Mayıs 2020 18:07
Çoğu kişi halen kapkara gözlükle ahkâm kesiyor, bulunduğumuz hal durumu itibarıyla yıl sonuna kadar meske var. Yoğunlukta kapalı yerde vs vs maske takmayanları şiddetle kınıyorum bencillik ,cahillik sorumsuzluk ve en beteri olan nemelazımcılık. Alınan önlemlerin %99.9 u doğru kararlar, lütfen kızıpda siyasi değil mantiki kararla düşünsün insanlar. Sorumluluğumuzu bilelim insanla uğraşmanın zor olduğunuda unutmamak gerekir...

İçimizden biri

22 Mayıs 2020 22:57
Maske A101 de bile var migrosta var eczaneler satıyor gidip bakarsanız görürsünüz

adalethoca

09 Nisan 2020 20:59
Sokağa çıkmayı yasaklayın. YASAK deyin olsun bitsin. Uygulamada çelişkili işler yapmayın.

Yaban

09 Nisan 2020 12:41
Temas mesafe kuralini ihlal eden uygulama.Akil disilik, keyfilik.

Vatandaş

09 Nisan 2020 21:43
Gerçekten millet maske bulamıyor eczenelerde yasak olduğu için ordan burdan dandik maske almak zorunda geçen hafta pttye sipariş verdim hala gelmesini bekliyorum .

Ali Haydar

09 Nisan 2020 11:03
Millet bi tarafını gezdirmeye gidiyordu hamamyolu nda! Hani kurallara uyan Eskişehir halkı nerede? Maske satışı yasak, maske dağıtamayan belediye nerede? Polis kapatınca kötü mü oldu devlet şimdi? Aynı işlemi belediye zabıtası yaparsa ne olacak? Belediye şirin olur? Polis yaparsa saçma mı olur? Pazara bak, Kurtuluş pazarına her kapı açık! maske dağıtan yok! Buralarda yapılmayanlar saçma değil de, doğru mu sizin için? Belediye yapsa öve öve bitiremezsiniz yorumcular! Yazarlar, Doğru mu Sakarya gazetesi? Allayıp pullayıp nasıl şirin gösterilirdi belediye bu haberde! Aynen devam edin.

Haklılar tabi

09 Nisan 2020 10:25
Yunusemre caddesi, eski otogar karşı sokağından girip, sıcak suların ara sokaklarından köprübaşına rahat geçebiliyorsunuz. Fakat köprübaşından gelirseniz, hamamyoluna girişiniz çevirmeye takılıyor. Böyle abes bir uygulama ben görmedim. Yada köprübaşından gelip taşbaşı çarşısına çok kolay ulaşabiliyorsunuz, ama hamamyoluna giriş koşullara bağlı. Gelde tepki verme, gelde protesto etme. Böylede mantıksız ve acele karar verilmiş, abes bir uygulamadır bu...

esesli

09 Nisan 2020 13:06
dostlar alışverişte görsün...

Türk Yılmaz

09 Nisan 2020 09:31
Eskiseden olağanüstü halin adı "Örfi İdare" idi. Yöneticiler örflerine göre kural koyarlardı. Tabi kanuna uymasına gerek yoktu. Şimdi aynı günlere döndük. Sokağa çıkma yasağı koyamayalar sokaklara insan yasağı getiriyor. Saçmalıktan başka bir şey değil.

Sezgin

09 Nisan 2020 11:26
Hangi isleri doğru ki bu işi doğru yapsınlar

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama

istanbul escort

alanya escort

ankara escort bayan

izmit escort bayan