ESKİŞEHİR'DEKİ KARANTİNA SONA ERDİ

Son Güncelleme : 31 Mart 2020 13:03
ESKİŞEHİR'DEKİ KARANTİNA SONA ERDİ

Eskişehir’de umreden döndükten sonra karantina altına alınan vatandaşlar, 14 günlük sürenin ardından evlerine gönderilmeye başlandı.

Umreden dönüşlerinin ardından Eskişehir Gündüzalp Öğrenci Yurdu’nda 14 gün karantinaya alınan vatandaşlar, yapılan sağlık kontrollerin ardından evlerine gönderilmeye başlandı. Karantinaya alınan 254 kişiden testi negatif çıkanlar, kendilerini bekleyen aileleri ile birlikte evlerine döndü.
Karantinadan ilk ayrılan vatandaşlar arasında bulunan Çanakçı ailesinden Osman Çanakçı, “14 gün güzel geçti. Çok şükür sağlığımız yerinde. Sıkıntı yok. Rahattık. Güzel baktılar bize. Odada bekledik. Yapacak başka bir şey yok. Haberlere baktık, namaz kıldık ve dua ettik. Devletimiz çok güzel yardım etti, Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.
Aziz ve Şükran Turhan çifti ise, “İyiydi. Çok rahat geçti. Devletimiz bize iyi baktı. Allah devletimize zeval vermesin. Her şeyimiz ayağımıza geldi. Dört dörtlük bir yaşantımız vardı. Hiç canımız sıkılmadı” dedi.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali Haydar

01 Nisan 2020 14:52
Haydi umreye giden inancı gereğini yerine getiriyor! Size göre arapları zengin ediyor! Avrupaya gidenler kaç $ harcıyor ya da Ķüba ya giden sosyalistler kaç $ harcıyor kimi zengin ediyor! Avrupanın yabancının markalarını giyip gösteren sosyalizmden milliyetçilikten bahsedenlere ne diyeceksiniz? Kapitalist yaşayıp sosyalist geçinenlere yerel Kalkınmadan bahsedenlere ne diyeceksiniz! Avrupaya götürüp bu milleti kandıranlara lâf edermisiniz acaba? Nedir islam düşmanlığı böyle!

malıçlı

31 Mart 2020 18:26
Hacılarım eve varınca milleti toplayıp mevlüt falan okutmayın.Umreden dönenlerde çok korena virüsü çıktı dikkatli olalım.

Halil Toksöz

01 Nisan 2020 01:47
Gariban halk 1000 dolar verip gidiyor, zannediyor ki cennete gidecek, bu milleti kandıran kandırana, yazık.

sezgin

31 Mart 2020 17:26
bu süslümanlardan para alsalardı keşke umre diye bişey icat ettiler, ona para buluyorlarsa kaldıkları sürenin de parasını versinler devlet gariban öğrenciden bile yurt parası alıyor

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama