ESKİŞEHİR'DEKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE

30 Temmuz 2018 16:24
ESKİŞEHİR'DEKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Sivrihisar ve Odunpazarı ilçeleri başta olmak üzere Eskişehir’in farklı bölgelerinde meydana gelen elektrik kesintilerini Meclis gündemine taşıdı. Çakırözer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e kesintilerden kaynaklı yaşanan zararların giderilmesi için çağrıda bulundu.

Bakan Dönmez’e, “Kesintiler yapılmadan önce bilgilendirme yapılmakta mıdır? Yurttaşın, üreticinin ve çiftçinin kesintilerden kaynaklı mağduriyetleri nasıl giderilecektir?” diye soran Çakıröer, “Maden ocaklarında, mermer üretim merkezlerinde milyonlarca liralık zarar meydana gelmiş. Süt üreticilerimizin soğutma makinaları çalışmıyor, binlerce kiloluk süt çöpe gitmiş. Çiftçi, üretici, yurttaş mağdur. Ortaya çıkan zararın giderilmesi konusunda derhal çalışmalara başlanmalıdır” dedi.

Hemen hemen her gün elektrik kesintisi yaşandığını vurgulayan Çakırözer, “ Eskişehir’imizin çeşitli ilçelerinden, mahallelerden neredeyse her gün muhtarlarımız, mahalle sakinlerimiz arayıp elektrik kesintilerinden şikayetçi olmakta. Özellikle Mamuca-Gülpınar hattı üzerinde bulunan Akkaya, Yenisofça, Yörükkırka, Uluçayır, Kargın, Aşağıçağlan, Yukarıçağlan, Ilıca mahallelerimizin de bulunduğu yaklaşık 35, 40 köy sık yaşanan elektrik kesintilerinden olumsuz etkilenmekte.” dedi.

Sivrihisar ilçesinde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle yaşanan sıkıntıları da sıralayan Çakırözer, “Kesintiler maden ocaklarında üretimi durdurmuş durumda. Maden ocaklarının milyonlarca liralık zarara uğradığı basına da yansıdı. İlçeye bağlı mahallelerdeki soğutma depoları da yaşanan kesintilerden büyük zarar görmekte. Çiftçilerimiz kesintiler nedeniyle sütlerini dökmek zorunda kalmakta ve mağdur edilmekte. Günlük yaşamı da büyük oranda etkileyen bu kesintiler bir an önce durdurulmalı” diye konuştu.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

X Bey diyeceksiniz

30 Temmuz 2018 17:15
Ah be vekilim kayıp kaçağı ve her türlü elektrik hırsızlığının zararını tüm vatandaşın faturasına paylaştıran kişilere neyin önergesini vereceksiniz , aldığınız cevabı maalesef burdan görebiliyorum nanik nanik

mehmet ömürlü

31 Temmuz 2018 11:29
ŞU BOŞA YANAN YOLLARDAKİ ELEKTİRİĞİNDE HESABINI SORUN DEVLET DAİRELERİNDEKİ BOŞA YANAN SERVET ÖDÜYORUZ HER GÜN SABAH AKŞAM GÖRÜYORUM SOKAK LAMBALARINI GEREKSİZ GEREKSİZ YANIYOR GÜN IŞINĞINDA BİLE HER YER YANIYOR DEFALARCA UYARDIM YAZDIM GEREKSİZ AÇIKLAMALARLA GEÇİŞTİRİLDİ

Onur

31 Temmuz 2018 12:00
Dogal afetler ve tamiratlar disinda ülkenin köylerinde dahi elektrik, su, gaz, telefon, internet kesiliyorsa o ülkeyi yönetenleri sorgulamak gerekir.

YİRMİALTI

31 Temmuz 2018 13:20
DENİZ ERKEK MİSİN KADIN MISIN BİLMİYORUM AMA SENDE GİT ONLARLA BERABER OTLA..... HER ŞEYE MAYDANOZ OLMA....

Erko

31 Temmuz 2018 16:10
Vay be! Neymiş efendim kesintiler vb şeyler oluyorsa suçu devleti yönetenlerde aramamız gerekiyormuş. Şaka gibi!! Önce bütün enerji yatırımlarına karşı geleceksiniz, termik, nükleer santraller, barajlar istemezük diyeceksiniz. Engelleyeceksiniz. Mahkemeye vereceksiniz. Ondan sonra da sanki milleti düşünüyormuşunuz gibi elektrik kesintileri meclise taşıyacaksınz. Bu ne perhiz ne lahana turşusu. Santraller olmasın ama enerji kesintiside olmasın. Elektriğimiz olsun fakat santraller kurulmasın. Oldu canım!! Daha ne?

deniz

31 Temmuz 2018 10:02
Yirmialtı yaşın küçük herşeye karışma....terbiyeni takın....ailen sana biraz terbiye versin...bay x efendi çocuk musun sen nanik manik....adam olun be....boş işlerle uğraşacağınıza gidin işinize bakın...

YİRMİALTI

31 Temmuz 2018 08:58
AH UTKU AH SEN BU İŞLERİ BIRAK DİĞERLERİ GİBİ OTLAMAYA DEVAM ET
YAKA PAÇA GÖZALTI
YAKA PAÇA GÖZALTI
Eskişehir'de, FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlenen operasyonda, birçok suçtan aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan şüpheli gözaltına yakalandı.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞMIYOR
ESKİŞEHİR'E YAKIŞMIYOR
Yunusemre Caddesi üzerinde bulunan Eski Otogar, uzun yıllardır atıl durumda. 13 yıldır beklenen projenin hayata geçmemesi sonucu ortaya çıkan kötü görüntü Eskişehir'e yakışmıyor.
BÜYÜKERŞEN'E DESTEK MESAJI
BÜYÜKERŞEN'E DESTEK MESAJI
Emekli Başbakanlık Başmüfettişi Bülent Tarhan, Başkan Yılmaz Büyükerşen'e Eskişehirspor konusunda destek mesajı gönderdi.
VALİ DENETİMİ
VALİ DENETİMİ
81 ilde hayata geçirilen, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesini hedefleyen vatandaş odaklı ‘Açık Kapı’ hizmetlerini yerinde inceleyen Vali Özdemir Çakacak, yapılan iş ve işlemler hakkında bilgi aldı.
AK PARTİ YEREL SEÇİMDE İDDİALI
AK PARTİ YEREL SEÇİMDE İDDİALI
AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Eskişehir'de özellikle yaklaşmakta olan yerel seçimleri kazanma adına görevlendirildiklerini belirtti.
BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ
BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMİ
​İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, vatandaşın güvenilir gıdaya ulaşarak sağlıklı ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla rutin gıda denetimlerimize hız verdi.
ÇÖZÜM PROJELERİMİZİ  OLUŞTURUYORUZ
ÇÖZÜM PROJELERİMİZİ OLUŞTURUYORUZ
İYİ Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Av. Mehmet Ektaş, parti binasında düzenlediği basın açıklamasında Kentsel Sorunlara Çözüm Atölyesi'nde çözüm projelerini oluşturduklarını duyurdu.
İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI
İHMALLERİ MECLİSE TAŞIDI
Cumhuriyet Halk Partisi 17 Ağustos büyük Marmara depreminin yıl dönümünde aradan geçen 19 yıllık süreçte hiçbir önlem alınmadığını belirterek, yaşanan ihmalleri Meclis gündemine taşıdı.
HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK
HATALI SÜRÜCÜYE KIRMIZI DÜDÜK
Eskişehir’de, ‘Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük’ projesi kapsamında, çocuklar trafik kurallarına uymayan şoförleri kırmızı düdük çalarak uyaracak.