paykasa astropay astropay astropay ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

ESKİŞEHİR'DEKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE

30 Temmuz 2018 16:24
ESKİŞEHİR'DEKİ ELEKTRİK KESİNTİLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Sivrihisar ve Odunpazarı ilçeleri başta olmak üzere Eskişehir’in farklı bölgelerinde meydana gelen elektrik kesintilerini Meclis gündemine taşıdı. Çakırözer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e kesintilerden kaynaklı yaşanan zararların giderilmesi için çağrıda bulundu.

Bakan Dönmez’e, “Kesintiler yapılmadan önce bilgilendirme yapılmakta mıdır? Yurttaşın, üreticinin ve çiftçinin kesintilerden kaynaklı mağduriyetleri nasıl giderilecektir?” diye soran Çakıröer, “Maden ocaklarında, mermer üretim merkezlerinde milyonlarca liralık zarar meydana gelmiş. Süt üreticilerimizin soğutma makinaları çalışmıyor, binlerce kiloluk süt çöpe gitmiş. Çiftçi, üretici, yurttaş mağdur. Ortaya çıkan zararın giderilmesi konusunda derhal çalışmalara başlanmalıdır” dedi.

Hemen hemen her gün elektrik kesintisi yaşandığını vurgulayan Çakırözer, “ Eskişehir’imizin çeşitli ilçelerinden, mahallelerden neredeyse her gün muhtarlarımız, mahalle sakinlerimiz arayıp elektrik kesintilerinden şikayetçi olmakta. Özellikle Mamuca-Gülpınar hattı üzerinde bulunan Akkaya, Yenisofça, Yörükkırka, Uluçayır, Kargın, Aşağıçağlan, Yukarıçağlan, Ilıca mahallelerimizin de bulunduğu yaklaşık 35, 40 köy sık yaşanan elektrik kesintilerinden olumsuz etkilenmekte.” dedi.

Sivrihisar ilçesinde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle yaşanan sıkıntıları da sıralayan Çakırözer, “Kesintiler maden ocaklarında üretimi durdurmuş durumda. Maden ocaklarının milyonlarca liralık zarara uğradığı basına da yansıdı. İlçeye bağlı mahallelerdeki soğutma depoları da yaşanan kesintilerden büyük zarar görmekte. Çiftçilerimiz kesintiler nedeniyle sütlerini dökmek zorunda kalmakta ve mağdur edilmekte. Günlük yaşamı da büyük oranda etkileyen bu kesintiler bir an önce durdurulmalı” diye konuştu.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

X Bey diyeceksiniz

30 Temmuz 2018 17:15
Ah be vekilim kayıp kaçağı ve her türlü elektrik hırsızlığının zararını tüm vatandaşın faturasına paylaştıran kişilere neyin önergesini vereceksiniz , aldığınız cevabı maalesef burdan görebiliyorum nanik nanik

mehmet ömürlü

31 Temmuz 2018 11:29
ŞU BOŞA YANAN YOLLARDAKİ ELEKTİRİĞİNDE HESABINI SORUN DEVLET DAİRELERİNDEKİ BOŞA YANAN SERVET ÖDÜYORUZ HER GÜN SABAH AKŞAM GÖRÜYORUM SOKAK LAMBALARINI GEREKSİZ GEREKSİZ YANIYOR GÜN IŞINĞINDA BİLE HER YER YANIYOR DEFALARCA UYARDIM YAZDIM GEREKSİZ AÇIKLAMALARLA GEÇİŞTİRİLDİ

Onur

31 Temmuz 2018 12:00
Dogal afetler ve tamiratlar disinda ülkenin köylerinde dahi elektrik, su, gaz, telefon, internet kesiliyorsa o ülkeyi yönetenleri sorgulamak gerekir.

YİRMİALTI

31 Temmuz 2018 13:20
DENİZ ERKEK MİSİN KADIN MISIN BİLMİYORUM AMA SENDE GİT ONLARLA BERABER OTLA..... HER ŞEYE MAYDANOZ OLMA....

Erko

31 Temmuz 2018 16:10
Vay be! Neymiş efendim kesintiler vb şeyler oluyorsa suçu devleti yönetenlerde aramamız gerekiyormuş. Şaka gibi!! Önce bütün enerji yatırımlarına karşı geleceksiniz, termik, nükleer santraller, barajlar istemezük diyeceksiniz. Engelleyeceksiniz. Mahkemeye vereceksiniz. Ondan sonra da sanki milleti düşünüyormuşunuz gibi elektrik kesintileri meclise taşıyacaksınz. Bu ne perhiz ne lahana turşusu. Santraller olmasın ama enerji kesintiside olmasın. Elektriğimiz olsun fakat santraller kurulmasın. Oldu canım!! Daha ne?

deniz

31 Temmuz 2018 10:02
Yirmialtı yaşın küçük herşeye karışma....terbiyeni takın....ailen sana biraz terbiye versin...bay x efendi çocuk musun sen nanik manik....adam olun be....boş işlerle uğraşacağınıza gidin işinize bakın...

YİRMİALTI

31 Temmuz 2018 08:58
AH UTKU AH SEN BU İŞLERİ BIRAK DİĞERLERİ GİBİ OTLAMAYA DEVAM ET
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir'de düzenlenen drone destekli uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi. 
ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!
ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!
Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden çilek, kış aylarında kilosu 16 liraya da olsa tezgahlarda satılmaya devam ediliyor. 
SİYASETİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ
SİYASETİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ
Eskişehir Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, “Eskişehir'de siyaseti gençleştireceğiz” dedi. Rahibi Yılmaz Büyükerşen için ise, “Onun adaylığı da yeni kesinleşti. Bende memnun oldum. Hayırlı uğurlu olsun. Henüz yeni başlıyoruz yola. Eskişehir ne yapacak göreceğiz bakalım”
DAĞ BAŞI DEĞİL  71 EVLER!
DAĞ BAŞI DEĞİL 71 EVLER!
Eskişehir'in merkeze yakın mahallelerinden 71 Evler'de büyük mağduriyet yaşanıyor. Yaklaşık 23 bin kişinin yaşadığı mahallenin bazı sokaklarında ne internet çekiyor ne de telefon.
MART SONUNDA BAHAR GELECEK
MART SONUNDA BAHAR GELECEK
CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, ilçe ziyaretlerine İnönü’de devam etti. Jale Nur Süllü yerel seçimlere vurgu yaparak “İnanıyoruz ki Mart'ın sonunda bahar gelecek” dedi.