ESKİŞEHİR'DE TEKNOLOJİSİZ HAYAT KAMPI

23 Temmuz 2019 09:36
ESKİŞEHİR'DE TEKNOLOJİSİZ HAYAT KAMPI

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Gençlik Merkezi, Kızılay işbirliğinde Osmaniye’de teknolojisiz üretim kampı düzenledi. Şehirdeki gençlere doğal çevre bilincini aşılamak ve köy hayatını tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen teknolojisiz üretim kampında 62 katılımcı yer aldı.

Üretim aşaması

Büyükşehir Belediyesi, gençlerin doğal çevre bilincinden haberdar olmalarını, geleneksel üretimi ve köy yaşamını tanıma ve grup çalışmasını öğrenmelerini ön plana çıkaran etkinliklerine devam ediyor. Osmaniye Aslantaş Gençlik Kampı'nda gerçekleşen etkinlikte; kültürel geziler, eğlence, doğa yürüyüşleri, yüzme, tiyatro, tarlada ekim biçim işleri, yumurta toplama ve süt sağma gibi aktivitelere katılan öğrenciler köy hayatını yakından tanıyıp, üretimin her aşamasında yer aldı.

Teşekkür etti

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen kampta öğrenciler, lider öğretmenler eşliğinde afete hazırlık, ilkyardım, Kızılaycılık konularında eğitimlere de tabi tutuldu. Gençler, köy hayatını tanıma, yeni arkadaşlıklar edinme fırsatını kendilerine sunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Işık

23 Temmuz 2019 11:48
İnsanlar doğadan alabildiğine koptuğu ve insanlıklarını yitirdiği şu günlerde, bence bu tür etkinlikler daha sık yapılmalı ve tüm halkın katılımına açık olmalı.

Halil Toksöz

24 Temmuz 2019 01:36
Sanki ülke teknoloji içinde yüzüyor, zaten biz orta çağı yaşıyoruz, siz bile dalga mı geçiyorsunuz?