ESKİŞEHİR'DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Son Güncelleme : 17 Haziran 2019 17:06
ESKİŞEHİR'DE ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Eskişehir kent merkezinde aniden bastıran ve yaklaşık 10 dakika boyunca etkili olan şiddetli yağmur ve dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. 

Eskişehir kent merkezinde akşam saatlerine doğru havanın kararması ile aniden bastıran sağanak yağmur birçok yerde ciddi su birikintilerine neden oldu. Yaklaşık 10 dakika boyunca aralıksız olarak yağan dolu ve yağmur, cadde ve sokaklarda sele neden oldu.

Duruma hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar çareyi iş yerlerine girmekte bulurken, bazı vatandaşlar ise adeta sırılsıklam oldu. Bina olukları suyla dolup taşarken, işlek caddelerde oluşan su birikintileri vatandaşların ulaşımını engelledi. Özellikle alt geçitlerde biriken sular ise trafikte aksaklıklara neden oldu. Bazı bölgelerde biriken dolu bir süre erimeden bölgeyi beyaza bürüdü. 

Öte yandan Eskişehir Meteoroloji 3’üncü Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre yağışların hafta boyunca yer yer etkili olacağı öğrenildi. 

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

cemal

18 Haziran 2019 08:38
İklim değişikliği nedeniyle vatandaşlarımız meteorolojik değişiklikleri günü gününe takip etmelidir. Ona göre giyim tarzını belirlemeli ve değişen hava şartlarına hazır olmalıdır. Özellikle çarşı esnafı dükkanlarının önündeki izmarit, kağıt gibi sokak atıklarını yağmur suyu kanallarına süpürdüğüne şahit oldum. Tıkanırsa siz zarar görürsünüz.

Halil Toksöz

18 Haziran 2019 01:35
Herhalde bundan sonra böyle şiddetli yağışları hep göreceğiz, dünya ısınıyor fosil yakıtlardan dolayı. Tedbir almakta geç kaldı İnsan oğlu!

HAKAN G.

18 Haziran 2019 10:06
yağmur yağdığında mutlaka aksamalar olabilir. bu bütün şehirlerde olur. yerel yönetimler aldığı tedbirler ile mağduriyeti minimuma indirmeli. ulaşım için ek tedbirler almalı. bir yolda 50-60 cm yağmur suyu birikiyorsa bunun sebebi plansız yapılan işlerdir. Mesela ertaş caddesinde tramvay yapılırken yol seviyesi düşürüldü . şimdi az yağmurda bile yolda su birikiyor. gene yunuskent tramvay durağının olduğu yer cumhuriyet bulvarının belli kesimleri hep plansız yapılan işler nedeniyle bu hale geldi.

Napolyon

18 Haziran 2019 13:07
Her yağışta Venedik ayağınıza geliyor her şey çok güzel oldu ve olacak daha ne istiyorsunuz...

Koray

18 Haziran 2019 09:57
EUROPA kenti Eskişehirde her şey çok güzel oluyor.