ESKİŞEHİR'DE ÖNEMLİ BULUŞMA

06 Şubat 2019 15:59
ESKİŞEHİR'DE ÖNEMLİ BULUŞMA

Amerika'nın büyük havacılık ve savunma sanayi firmalarını Eskişehir Sanayi Odası üyeleri ile bir araya getiren "ABD Savunma ve Havacılık Heyeti Toplantısı" gerçekleştirildi.

Görüşmeler yapılacak

ABD Türkiye Büyükelçiliği ve ESO'nun organizasyonunda gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan ESO Başkanı Kesikbaş, "Oda olarak, üyelerimizin dünyanın her coğrafyasına yüksek teknoloji ürünler ihraç edebilmeleri ve yabancı firmalarla işbirlikleri gerçekleştirmeleri adına çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz bu toplantıda 12 Amerikan firması Odamızı ziyaret ederek bu sektördeki üyelerimiz ile iş görüşmeleri gerçekleştirecek" diye konuştu.

İşbirliği var

ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı William B. Czajkowski ise yapmış oldukları ziyaretlerden duydukları memnuniyeti belirterek, "Eskişehir'in havacılık sektöründeki kabiliyetleri gerçekten etkileyici. Burada yapabileceğimiz çok işbirliği var. Bu fırsatı değerlendirmeliyiz" dedi.

Yapılan açılış konuşmalarından sonra ESO Üyesi havacılık alanında faaliyet gösteren firmalarla ABD'li firmalar kendilerini tanıtı ve firmalar arası görüşmeler gerçekleştirildi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eskişehirli

08 Şubat 2019 07:56
Gerçekten çok büyük fırsatlar var, ülke olarak yerimizi bu işbirlikleriyle daha da sağlamlaştıracağız: 3. Sınıf fasonculuk...