Eskişehir'de muhteşem müzikal

09 Ocak 2020 08:03
Eskişehir'de muhteşem müzikal

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Devlet Opera ve Balesi iş birliği ile düzenlediği ve her yıl Eskişehirli sanatseverler tarafından büyük ilgi gösterilen Eskişehir 10. Opera ve Bale Günleri ikinci gösterimiyle devam etti.

Türk tiyatrosu

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından sahnelenen ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’na Eskişehirli sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Salonda merdiven boşluklarını bile dolduran sanatseverleri, müzikal öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile birlikte Türk Tiyatrosu’nun efsane ismi Haldun Dormen birlikte selamladı.

Kültür ve sanat

Eskişehirlilere unutamayacakları bir akşam yaşatan opera ve bale sanatçıları ile senfoni orkestrası, müzikal sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Etkinlik sonunda sahneye çıkan tiyatronun efsane ismi ve müzikalin yazarı Haldun Dormen “Yıllar öncesinde yazdığım ve o dönemler büyük ilgi gören bir oyunu kültür ve sanata aşık bir kent olan Eskişehir’de izlemekten büyük gurur ve mutluluk duydum. Ben oyunu sahneleyen Samsun Devlet Opera ve Bale sanatçılarından yönetmenine, kostümcüsünden ışıkcısına bizlere yaşattıkları bu muhteşem gece için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Sanata doyduk sayenizde

17 Ocak 2020 17:16
Her tarafımız sanat kültür oldu ne güzel. Nereye baksan bir etkinlik sanat kokusu. Sağolun doyduk sanata. Artık hizmet icraat görmek istiyoruz. Park heykel müze vs. Bunlar yeterince var şehrimizde. Damarlarımız çatlayacak kanımızdaki sanat fazlalılığından ötürü.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama