ESKİŞEHİR'DE MUHTEŞEM KUTLAMA

20 Mayıs 2020 13:41
ESKİŞEHİR'DE MUHTEŞEM KUTLAMA

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sokağa çıkma yasağına rağmen Eskişehir’de coşkuyla kutlandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri günün erken saatlerinde ses araçları ile cadde ve bulvarlara çıkarak Eskişehirlilere bayram havasını yaşatmaya başladı. Gece saatlerinde ise 3 farklı noktadan başlayan fener alayında onlarca hizmet aracı marşlar ve türküler ile Eskişehirlilere unutamayacakları bir bayram yaşattı. Bando Eses’in de eşlik ettiği fener alayında on binler balkonlarından ve pencerelerinden bu coşkuya ortak oldu. 16-19 Mayıs tarihlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da evlerde kutlandı. Cumhuriyet sevdalısı Eskişehirliler balkonlarını Türk Bayrakları ile süslerken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de düzenlediği etkinliklerle bayram coşkusunu vatandaşlara yaşatmaya çalıştı.

Günün erken saatlerinde ses araçlarından marşlar ve türküler çalarak kenti havaya sokan ekipler, gece 3 ayrı bölgede düzenlenen fener alayları ile Eskişehirlilere unutulmayacak bir bayram yaşattı. Merkez, Emek ve Batıkent bölgelerinde hizmet araçları ile fener alayı oluşturan ekiplere, vatandaşlar da balkonlar ve pencerelerinden eşlik etti.

Merkezdeki konvoya Bando Eses de katılırken, belediyenin sosyal medya hesaplarından yapılan canlı yayın 300 binden fazla kişiye erişti.

İŞTE KUTLAMADAN KARALER: 

Etkinlikten fotoğraflar paylaşarak Eskişehirlilere teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen “23 Nisan’da olduğu gibi 19 Mayıs’ta da salgın nedeniyle coşkuyu evlerimizde yaşamak zorunda kaldık. Ekiplerimiz tarafından hem online platformalarda hem de cadde ve bulvarlar da bayramın havasını yaşatmaya çalıştık. Hizmet araçlarımızla 3 farklı noktada düzenlediğimiz fener alayında on binlerce hemşehrimizle balkonlarımızda, pencerelerimizde buluştuk. Gönül isterdi ki tüm caddelere, bulvarlara girebilelim ancak Kadir Gecesi olması nedeniyle etkinliğimizi kısa tutmak zorunda kaldık. Atamızın 101 yıl önce Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesi hiç sönmeyecek! Yüreğindeki Atatürk sevgisi ile balkonlarından, pencerelerinden bu coşkuya ortak olan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum!” dedi.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Tayfun Yıldırım bu

20 Mayıs 2020 23:49
Anadolu'nun yıldızı Eskişehir

Yıldırım

20 Mayıs 2020 23:53
Malesef biz yenikentte birşey görmedik. Muhtarın Belediye başkanı ve yetkililerin umursamazlığı. Bayram şehir merkezine geldi.

İsmail

21 Mayıs 2020 03:03
Fener alayı değil belediyenin kendi reklamı olmuş su arıza arabası vs arıza olsa çağırsa gelmezler ama fener alayında cadde cadde gezerler

Bedirhan kahveci

21 Mayıs 2020 00:54
Hoca bu bando es es 'i kadrolu olarak belediyeye alsın , hatta senfoni orkestrasına entegre etsin . Kendisi sadece bu konularda pek mahirdir . Zira önümüzdeki yıllarda bando es es' e pek ihtiyac kalmamıştır .

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama