Eskişehir'de konut satışları azaldı

22 Aralık 2017 13:06
Eskişehir'de konut satışları azaldı

Eskişehir'de geçtiğimiz ay, 2016 yılının aynı ayına göre konut satışlarında azalma meydana geldi.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Eskişehir'de 2017 kasım ayında 2 bin 163 konut satıldı. Böylece Eskişehir genelinde konut satışları 2017 kasım ayında, 2016 kasım ayına göre yüzde 3,1 oranında azalmış oldu. Eskişehir'de konut satışlarında 2017 kasım ayında bin 8 adedi ilk defa, bin 155 adedi ise ikinci el olarak yeni sahiplerini buldu. Eskişehir'de satışı yapılan 2 bin 163 konuttan ipotekli satışlar geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,4 oranında azalarak 687 adet, diğer satışlar ise yüzde 8,7 oranında artarak bin 476 adet olarak gerçekleşti. Eskişehir'de ipotekli satış yapılan 687 konutun 343 adedi ilk satış, 344 adedi ise ikinci el satış oldu.

Türkiye’de 2017 kasım ayında 122 bin 732 konut satıldı
Türkiye genelinde konut satışları 2017 kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,5 oranında azalarak 122 bin 732 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 19 bin 939 konut satışı ve yüzde 16,2 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 14 bin 200 konut satışı ve yüzde 11,6 pay ile Ankara, 7 bin 360 konut satışı ve yüzde 6 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 6 konut ile Hakkari, 16 konut ile Ardahan ve 51 konut ile Şırnak oldu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nusret

23 Aralık 2017 09:19
2 sandalye bir masa ile büro açıp mezuniyet gerektirmeyen ama 4 yıllık un müh, ne talimat vermeyi marifet sayip iskansiz binalar dikmek,vatandasii yıllarca pahalı şantiye tarifeli elektrik şu parası ödetmek çok haksizca ve kul hakkı, bu sektörün hakkını veren durustlerle hakkı vermeyenler ayrilmaliiiiii,

Burhan

23 Aralık 2017 09:11
Sahil kentlerinde deniz manzaraları evlere eşdeğer fiyatla manzara siz kibrit kutusu kadar balkonlı evleri satarken iyi miydi,

Eses

22 Aralık 2017 19:10
Fiyatları 2 misline çıkarın taban yapar konut satışları tabii alan kesimi etkilemez nede olsa Bu fiyatlarla bile alt düzey ve orta düzeyde ev alabilen çok azdır.

cemal

23 Aralık 2017 07:44
Kömür santralı gelince piyasa tamamen duracak. Eskişehir, KARA ŞEHİR olacak...
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
Eskişehir’de bir çocuk kreşinde meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.
TEHLİKELİ EĞLENCE
TEHLİKELİ EĞLENCE
Eskişehir'deki kar yağışının ardından adeta buz pistine dönen bazı sokaklarda ulaşım zaman zaman güçlükle yaşanırken, araca bağlanan iple kar üstünde kayan genç yürekleri ağza getirdi. 
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
Eskişehir'in İnönü Belediyesi tarafından bugün üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Kızak Festivalinde, çocuklar ve vatandaşların yoğun katılımıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. 
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, Göztepe Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinlerini ziyaret etti.
KAYMAKAMDAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Kaymakamı Hakan Bilgin, sağlık sorunlarından dolayı evde eğitim gören Umut Kaan Balbay'a karne ziyaretinde bulundu.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
Eskişehir Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası ile Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
Eskişehirli hayvanseverlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, Eskişehir’in ‘hayvan bir dostu bir şehir’ olacağını söyledi.
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
 Eskişehir'de bir genç uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.