Eskişehir'de konut satışları azaldı

22 Aralık 2017 13:06
Eskişehir'de konut satışları azaldı

Eskişehir'de geçtiğimiz ay, 2016 yılının aynı ayına göre konut satışlarında azalma meydana geldi.Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Bursa Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Eskişehir'de 2017 kasım ayında 2 bin 163 konut satıldı. Böylece Eskişehir genelinde konut satışları 2017 kasım ayında, 2016 kasım ayına göre yüzde 3,1 oranında azalmış oldu. Eskişehir'de konut satışlarında 2017 kasım ayında bin 8 adedi ilk defa, bin 155 adedi ise ikinci el olarak yeni sahiplerini buldu. Eskişehir'de satışı yapılan 2 bin 163 konuttan ipotekli satışlar geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,4 oranında azalarak 687 adet, diğer satışlar ise yüzde 8,7 oranında artarak bin 476 adet olarak gerçekleşti. Eskişehir'de ipotekli satış yapılan 687 konutun 343 adedi ilk satış, 344 adedi ise ikinci el satış oldu.

Türkiye’de 2017 kasım ayında 122 bin 732 konut satıldı
Türkiye genelinde konut satışları 2017 kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,5 oranında azalarak 122 bin 732 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 19 bin 939 konut satışı ve yüzde 16,2 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 14 bin 200 konut satışı ve yüzde 11,6 pay ile Ankara, 7 bin 360 konut satışı ve yüzde 6 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 6 konut ile Hakkari, 16 konut ile Ardahan ve 51 konut ile Şırnak oldu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nusret

23 Aralık 2017 09:19
2 sandalye bir masa ile büro açıp mezuniyet gerektirmeyen ama 4 yıllık un müh, ne talimat vermeyi marifet sayip iskansiz binalar dikmek,vatandasii yıllarca pahalı şantiye tarifeli elektrik şu parası ödetmek çok haksizca ve kul hakkı, bu sektörün hakkını veren durustlerle hakkı vermeyenler ayrilmaliiiiii,

Burhan

23 Aralık 2017 09:11
Sahil kentlerinde deniz manzaraları evlere eşdeğer fiyatla manzara siz kibrit kutusu kadar balkonlı evleri satarken iyi miydi,

Eses

22 Aralık 2017 19:10
Fiyatları 2 misline çıkarın taban yapar konut satışları tabii alan kesimi etkilemez nede olsa Bu fiyatlarla bile alt düzey ve orta düzeyde ev alabilen çok azdır.

cemal

23 Aralık 2017 07:44
Kömür santralı gelince piyasa tamamen duracak. Eskişehir, KARA ŞEHİR olacak...
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve buralarda gerçekleştirdiği istişare toplantılarına Han ile devam etti.
GELECEĞİMİZ İÇİN  ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Geleceğimiz için üretmek zorundayız. Üretimi de siz gençler yapacak, geleceğimiz siz gençlerin elinde” dedi.
MAHMUDİYELİLER  ATA'NIN HUZURUNDA
MAHMUDİYELİLER ATA'NIN HUZURUNDA
Mahmudiye Belediyesi tarafından Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin hangi aşamada olduğunu ve projenin ne zaman hayata geçeceğine dair sorduğu soruya yanıt verdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Özel Çağdaş Okulları 3. sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Berrin Kalyoncuoğlu ve Sınıf Öğretmeni Olyar Kaya ile birlikte Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Eskişehir LÖSEV’i ziyaret ettiler.
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
Eskişehir'de FETÖ üyeliği suçundan hükümlü iş adamı Yalçın E.'nin koğuş arkadaşının, aynı suçtan tutuklu eşine yargıyı yanıltmak için kaleme aldığı mektubu avukat kızı Büşra Nur Ç. aracılığıyla ulaştırdığı belirlenince haklarında dava açıldı.
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
Seyitgazi ilçesine bağlı Doğançayır Mahallesi’nde yaşayan köylüler, Osmanlı döneminde meydana gelen bir savaşta düşman askerleri tarafından öldürülen 40 erkek ve 40 kızın mezarlarının bulunduğu köyün en yüksek tepesine 40 Oğlan 40 Kız verildiğini anlattılar. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de 3 katlı bir binanın çatı katında meydana gelen yangın minareden görüntülendi. Eskişehir İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olayda, yanan çatı neredeyse kül oldu.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir’de düzenlenen ve 26 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonda, 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.