ESKİŞEHİR'DE KARANTİNA HAZIRLIĞI

16 Mart 2020 15:34
ESKİŞEHİR'DE KARANTİNA HAZIRLIĞI

Eskişehir'de Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait üniversite öğrencilerinin kaldığı 3 yurt, umreden gelecek ve korona tehlikesi taşıyabilecek yaklaşık 2 bin kişinin 14 günlük karantina süreçlerini tamamlamaları için boşaltıldı.

Son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran ve binlerce can alan korovirüsü Türkiye'de görülmeye başladı. Virüsün yayılmaması için konuyla ilgili çeşitli önlemler alınırken, yurt dışından gelen kişiler detaylı sağlık taramasından geçiriliyor. Bugün de umreden dönen yaklaşık 2 bin kişi Eskişehir'e geliyor. Konuyla alakalı olarak umreden gelenler için Eskişehir de bulunan KYK'ya bağlı Gündüzalp, Doğan Aslan Bey ve Taptuk Emre Erkek Öğrenci Yurtları tahsis edildi. Umreden gelen vatandaşların bugün Eskişehir de olmaları ve karantina süresince yurtlara yerleştirilmeleri bekleniyor.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Adamın Biri

17 Mart 2020 08:32
Güzel bir çalışma fakat Konya da olanları gördük. İnsanlar kaçmaya çalıştılar ve utanmaz cahiller polise tükürdüler. O kalın kafalı cahiller bu kadar insanın hayatını tehlikeye atamazlar. Aynısının burada yaşanmaması için çalışma yapılmalı. Ayrıca tanıdık aracılığı ile iş yaptırmayı seven insanlar olduğumuz için o tanıdıkları araya sokup anne babasını eve götüren de çıkabilir. Bunlara dikkat edilmeli.

Aras

17 Mart 2020 06:05
Rezillikten başka birşey değil. Madem virüs tehlikesi var. Yurt dışından gelen herkesin şehirlerden uzak bir yere yerleştirilmeleri gerekir. Şehrin merkezine getiriyorlar.

ESES

17 Mart 2020 12:15
SAHRA HASTANESİ KURULABİLİR ŞEHİR DIŞINDA BİR YERE.

Yiğit

18 Mart 2020 11:26
Şehir hastanesine uzak taaa oraya hastane mi yapılır! diyenler ne oldu. Yurt binası şehir içinde mi kaldı? Bırakın bu boş kelimeleri! Kimi umreye gidene laf söyler! Yok kaçar yok kaçırırlar adam sokar araya çıkartırlar. Evet evet yaparlar. Bunu yapan zaten normal bir insan yapamaz. Fas'ta 2000 kişinin ne işi varmış? Avrupaya bir yerlerini gezdirmeye gidenler ne diye gittiler? Öğrenci hariç! O gelenler karantinaya alınıyor! Hasta olan zaten hastaneye kaldırılır!

mehmet

17 Mart 2020 21:08
yiğit benim yakınlarım olsa sakarılıcaya termal kaplıcaya kamp kurdururdum gülüm.

aras mesela

17 Mart 2020 09:26
mesela şehirden uzak neresi olabilir ?

Yiğit

17 Mart 2020 12:09
Senin evin nerede? Şehirden uzakta mı? Allah akıl fikir versin! Bu gelenler içinde senin ailende olabilirdi değil mi? Neresi uygun olur şöyle güzel bir öneri ver devlete!

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma