ESKİŞEHİR'DE KAFKAS RÜZGARI

27 Şubat 2018 11:22
ESKİŞEHİR'DE KAFKAS RÜZGARI

Eskişehir Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen ‘Müzik Gecesi’ dernek binasındaki salonda gerçekleştirildi. 

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Dernek Başkanı Cihan Ertok, yarışmaya katılan müzik gruplarına başarılar dilerken Kafkas kültürüne ait şarkıların seslendirilmesinin kültürün korunması ve aktarılması için önemli olduğunu vurguladı.  Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) tarafından 2018’in ‘Anadil Yılı’ ilanıyla birlikte UNESCO’nun ‘Dünya Anadil Günü’ kabul ettiği 21 Şubat’ın kesişmesiyle düzenlenen etkinlikte gruplar, Adige ve Abaza dillerinde şarkılar söyledi. Yaklaşık 150 kişinin doldurduğu salonda dinleyenler şarkılara eşlik etmeyi ihmal etmedi. Yarışmacı 5 müzik grubu ilk olarak jürinin değerlenmesinden geçtikten sonra programı izleyenler de sosyal medya üzerinden açılan oylamaya katılarak 1'inciyi belirledi. Oylamada 1'inci seçilen Kolejxer Gup (Grup Kargalar) üyeleri, plaketini Başkan Ertok'un elinden aldı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

cemal

27 Şubat 2018 12:11
Türkiyemiz farklı kültürleri içinde barındıran üniter devlet olarak, zenginliğini yapısında barındırmaktadır. Bundan hoşnuduz.

meral kazan

27 Şubat 2018 19:45
Eskisehir bizler icin ingilizcede "melting pot" denilen bir sehirdir. Burada her turlu vatandaslar yasamaktadir. Bu guzellik her gun gozukuyor, gidin restorantlara, cikin carsiya, her turlu yemekler her turlu sevgili vatandaslarimiz var. Bunu Sayin Buyuk Belediye Baskanina borcluyuz. Eskisehiri tozdan cikardi butun Turkiyenin sevdigi bir sehir yaratti. Ne Mutlu Turkum ve Eskisehirliyim diyene.