Eskişehir'de ilk kez düzenlendi

11 Aralık 2017 11:50
Eskişehir'de ilk kez düzenlendi

Eskişehir’de ilk kez düzenlenen “Coffee Carnaval Blues Session” festivalinde kahve tutkunları bir araya geldi.


9-10 Aralık tarihlerinde Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezinde düzenlenen kahve festivalinde müzikseverler ve kahveseverler büyük ilgi gösterdi. Geleneksel Türk kahvesinin lezzet öncüleri ve üçüncü nesil kahve akımının temsilcilerinin buluştuğu etkinlikte, dünyanın dört bir yanından kahve kokuları tek bir çatı altında toplandı. Eskişehir’de ilk kez düzenlenen ve geleneksel hale getirilmek istenen kahve festivalinde, ayrıca konserler de verildi.
“Kahvenin kokusu, buranın dinamik dokusuyla çok yakıştı”
Festivalle alakalı bilgi veren Organizatör Mert Sert, Eskişehir’de olmaktan büyük keyif duyduklarını dile getirdi. İlk defa düzenlenmesine rağmen yoğun katılımdan dolayı herkese teşekkürlerini ileten Sert, “Bugün hep beraber oldukça keyifli bir etkinliği parçası olduk. Biz de çok mutluyuz burada olmaktan. Çünkü Eskişehir’de bu tip bir organizasyonun hiç yapılmadığını biliyorum. Biz de bir ilk olduk. İlkler her zaman biraz meşakkatlidir ama hiç unutulmaz. Umarım Eskişehir halkına ve burada bulunan herkese unutamayacakları bir hafta yaşatmış olup mis gibi kahve kokutmuşuzdur. Anadolu Üniversitesi de organizasyon ile ilgili çok büyük katkı verdi bize. Bize ev sahipliği yaparak her konuda yardımcı oldular. Eskişehir de çok nevi şahsına münhasır bir kent. Burası çok dinamik. Yani kahvenin kokusu, buranın dinamik dokusuyla çok yakıştı ve uydu. Beklentilerimizi de çok boşa çıkardığını söyleyemeyeceğim. Çünkü beklediğimiz bir reaksiyondu. Eskişehirlilerin beğenileri ve damak lezzeti, kaliteli işlere verdiği reaksiyonu biliyoruz. O nedenle güzel bir organizasyon planlayıp iyi bir şekilde onlarla buluşmak istedik. İnşallah ilerleyen senelerde de bunun burası için geleneksel bir hale dönüşmüş olacak. Bunun da adımını çok güzel bir şekilde attık gibi görünüyor” dedi.
Etkinliğe katılanlar ise farklı kahveleri tatma fırsatı bulduklarını belirtti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.