ESKİŞEHİR'DE İĞRENÇ OLAY

Son Güncelleme : 03 Ocak 2020 13:01
ESKİŞEHİR'DE İĞRENÇ OLAY

Eskişehir'de komşusuna ait eşeğe tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan M.K. (47), 300 lira para cezasına çarptırıldı.

Odunpazarı ilçesine bağlı Aşağıılıca Mahallesinde hayvancılık yapan N.B., geçen yıl şubat ayında, komşusu M.K.nin, eşeğine tecavüz ettiğini iddia ederek, savcılığa şikayetçi oldu. Çektiği cep telefonu görüntülerini de delil olarak verdi. Başlatılan soruşturma kapsamında ifadesi alınan M.K. suçlamayı kabul etti. Savcılık, M.K. hakkında 'işe yaramayacak hale getirme ve değerini düşürme' suçundan 4 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Eskişehir 8'inci Asliye Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamanın karar duruşmasına tutuksuz sanık M.K. ve şikayetçi olan N.B. katılmadı. Avukatların hazır bulunduğu duruşmada, mahkeme, sanığı, 'işe yaramayacak hale getirme ve değerini düşürme' suçundan beraat ettirerek, eşekle ilişkide bulunduğu için 300 lira para cezası verdi.

Mahkeme kararında, "Sanığın, müştekinin eşeği ile cinsel ilişkide bulunmak şeklindeki eyleminin sonucunda, eşeğin değerinde bir azalma oluşmayacağından ve eşeğin işe yaramayacak hale gelmesi de mümkün olmadığından, atılı suçu işlemediği sabit görüldüğünden beraatine karar verildi. Eşekle cinsel ilişkide bulunmak eylemi 199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunun 14/c maddesi delaletiyle, aynı kanunun 28/1-K maddesinde düzenlenen kabahat filini oluşturduğundan sanığın 300 lira idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi" denildi. (DHA)

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yeqo k

03 Ocak 2020 15:03
Allah akıl fikir versin

Rumuz

04 Ocak 2020 01:47
Ozaman adalet bi 300 cezayla hayvanla olan hayvani berat ediyorsa bi hangi adalete guvencez illa birseyin degerimi kaybolcak cezasini almasi icin bu dupe duz rezillik utanma ar namus yok allah korkusuda kalmamis kimsede yaziklar olsun bizim avrupa birline giren turkiyemize adaletimiz bu iste

Serdar Arslan

04 Ocak 2020 03:16
İslam hukuku olsaydı, saniga mutlaka sopa cezası ve sürgün cezası verilirdi.300 TL ver eşeğe tecavüz et, Var mi böyle bir dünya. Resûlullah sallallahu aleyhi vesellem şöyle buyurmuştur: Kıyamet günü boynuzsuz koyunun hakkı boynuzlu koyundan alınacaktır. Sahabe sorar; Ya Resulullah, neden boynuzsuz koyunun hakkı boynuzlu koyundan alınacaktır? Çünkü boynuzlu olan dunyadayken boynuzsuz olana vurmuş eziyet etmiştir. Hayvanların hakkı birbirlerinden ve insanlardan da alınacaktır.

Nihat

04 Ocak 2020 13:02
Cezasını yaşarken muhakkak görecektir! Hiç kimsenin haberi olmasa bile cezasını görecektir.! Ceza ile insanlaşamayan hayvanları nasıl terbiye edersiniz ki? Bir müddet sonra ahlaksız güruh bunu sadece alay konusu yapacaktır!

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma