ESKİŞEHİR'DE GIDA DENETİMİ

Son Güncelleme : 28 Şubat 2020 09:02
ESKİŞEHİR'DE GIDA DENETİMİ

Eskişehir'de gıda denetimi gerçekleştirildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, "Ürün Bazlı Denetim Seferberliği" kapsamında ikinci kez gıda işletmeleri denetlendi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine Sever, bizzat katıldığı denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması yönünde 17-22 Şubat tarihleri arasında denetimler yapıldığını belirtti.

Süre verildi 

Sever; “Eskişehir’de bu süreçte 34 gıda kontrol görevlimiz ile “Süt ve süt ürünleri üreten işyerleri, takviye edici gıda üretimi yapan işletmeler, et ve et ürünleri üreten işletmeler, ekmek ve ekmek çeşitleri ile unlu mamul üreten işletmeler, kasap, şarküteri, bakkal, takviye edici gıda satış yerleri, aktarlar, market, büfe işletmeleri, üniversite kampüsleri de dâhil olmak üzere okul kantin ve yemekhaneleri, lokantalar, fastfood ve toplu tüketim yerlerinden örnekleme metodu ile seçilen 366 adet işletmeye gıda hijyeni açısından denetimler yapılmıştır. Söz konusu denetimler esnasında herhangi bir işletmeye cezai işlem uygulanmamış olup, eksiklik tespit edilen 13 adet işletmeye eksikliklerin giderilmesi için süre verilmiş; süre sonunda yapılacak takip denetimlerinde eksikliklerinin giderilmediği tespit edilen işletmelere yasal işlem uygulanacaktır” dedi. Dr. Emine Sever, “En iyi denetçi tüketicinin kendisidir. Tüketicilerimizin herhangi bir gıda işletmesinde karşılaştıkları sorunları ALO 174 Gıda Hattına bildirdikleri takdirde de en fazla 15 gün içerisinde mevzuat kapsamında gerekli işlemler yapılacaktır" diye belirtti.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Özel Okullar

28 Şubat 2020 09:41
okul kantin denetlemelerine özel okullarda dahil mi? gönderdiğimiz okulların kantinlerinde yok yok. okul idaresine bildirmemize rağmen hiçbir önlem alımıyor.

Orhan

09 Mart 2020 16:43
Evrak eksikliği değil önemli olan bence. Ve nizama uygun yerleri denetlemek de sorunu, halkın gıda güvenliğini çözmüyor! Askere öğrenciye işçiye toplu yemek veren şirketleri de denetleyin. Görmedik mi geçmişte ve hâlâ daha çıkıyor kendi yemediğini bu memleketin askerine öğrencisine yedirenleri!

OĞUZ

09 Mart 2020 16:35
Usule, esaslara, kanuna uygun çalışan işletmeyi zaten kontrol etmek gereksiz! Gidin 5 TL gibi komik rakamlara köfte ayran satanları kontrol edin lütfen. Tavuk döner satanlara bakın. Tarihi geçmiş ürün satan veya bunu dönüştürüp kullanıp satanlara bakın. Kg 10 12 TL ye peynir satanlara bakın. Dökme ceviz içi vs. ürünlere de bakın.

Yöresel fuar

28 Şubat 2020 17:28
Önce devlet yetkililerinin onay verdiği sözde yöresel fuarları denetleyin. Etiketsiz Eskuşehir esnafına zarar veren kontrolsüz bu fuarlar şehrimize kazanım değil,rant kapısı ve kontrolsüz satış noktalarıdır

ekk

28 Şubat 2020 13:27
tarım il müdürü neden bone takmıyor önceliği ne dünya hijen derdine düşmüş müdür hanım saçım bozulmasın derdinde

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma