ESKİŞEHİR'DE 300 KİŞİ KARANTİNADA

Son Güncelleme : 17 Mart 2020 10:03
ESKİŞEHİR'DE 300 KİŞİ KARANTİNADA

 Umreden gelen ve korona şüphesi taşıyabilme ihtimali olan vatandaşlar, Eskişehir'de bulunan Gündüzalp yurduna yerleştirilerek izole edildi.

Dünyayı kasıp kavuran ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan corona virüsün Türkiye'de yayılmaması için önlemlerin alınmasına devam ediliyor. Korona virüsün yayılmaması için yurt dışından gelen kişiler detaylı sağlık taramasından geçiriliyor. Umreden gelen ve Uşak'a giden 300 vatandaş sabah saatlerinde, Eskişehir Hasan Polatkan Havaalanına indi. Vatandaşlar, burada bekleyen belediye otobüsleriyle, daha önceden boşaltılan ve gerekli önlemlerin alındığı KYK'ya bağlı Gündüzalp Yurduna getirildi.

Polis gözetiminde sırayla otobüslerden indirilen ve gerekli önlemler alınarak yurda yerleştiren vatandaşlar, 14 gün boyunca izole edilerek gerekli testler yapılması için burada bekletileceği öğrenildi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Şöfer

17 Mart 2020 11:43
İnşallah şöfer hasta olmaz.

mustafa

17 Mart 2020 13:18
böyle bir ortamda ümreye gitmek nedir ya. bu insanlar neden böyle ülkemize zorla getiriyorlar virüsü. Ümreye gitsen ne olacak ezan okunuyor camiye gidemiyoruz .

Poyraz

17 Mart 2020 21:47
Rezilliğe bak. Insanlara zorla hastalık buluştıracaklar

Ali gur

17 Mart 2020 19:22
Iyi güzelde bizim umreden dönen komşu ortalıkta geziyor pazar günü mevlut bile okuttu.

Ali Haydar

17 Mart 2020 17:41
Umre bir şekilde dini vecibe. Elbette ertelenebilirdi ya da iptal edilebilirdi. Peki keyfi olarak avrupaya gidenlere de lafınız var mı acaba? Ya da iş seyahati için gidenlere ne diyeceğiz! Avrupada 10bin kişi var yalnızca Fas'ta 2- 3bin kişi. Bunları da getirecek devlet. Sonra mahsur kaldım diye feryat ediyor gidenler kaldık buralarda diye! Oturun evinizde ülkenizde ne işiniz var, anlamak zor! Hele daha garip bir olay oldu. 2 dağcı kardeşimiz bu ortamda Everest 'e çıkmış ve mahsur kalmışlar! Ve (belki de beğenmedikleri) devlet Nepal' de helikopter kiralayıp iki vatandaşımızı kurtardılar. Uçakla yurda getirilecekti! Muhtemelen de geldiler. Ne işin var kardeşim Everest'te!!! Bunlara ne diyeceğiz. Biz yurtlarda misafir ediyoruz. İRAN da katlı otoparkları hastaneye çevirdiler. Duyarlı olalım uyarıları dikkate alalım. Devlet ve millet bugünleri birlikte aşacağız.

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma