ESKİŞEHİR YERLİ OTOMOBİLE HAZIR

Son Güncelleme : 26 Aralık 2017 14:12
ESKİŞEHİR YERLİ OTOMOBİLE HAZIR

Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ve Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir'in yerli otomobil projesi konusunda, her türlü alt yapıya sahip olduğunu belirtti.

Halk desteği önemli 

Böyle önemli bir projede halk desteğinin önemine işaret eden Özaydemir, "Halk destek vermezse olmaz. Toplum yerli otomobile sahip çıkarsa yatırımcı kendisini borçlu hisseder. Burada 'Sevileceğim, destek göreceğim.' der. Yerli otomobil için halkın destek vermesi gerek. Ayrıca bu tür yatırımcılar devletten özel teşvikler de isterler. Hükümet de buraya bu teşvik unsurlarını düşünür. Bizler de Eskişehirliler olarak elimizden geleni yapmalıyız."

Altyapı var 

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı metin Güler de "Türkiye yerli otomobil üretmeli. Altyapı olarak bir kentin buna hazır olması lazım. Bunlarla ilgili olarak Eskişehir'de ciddi çalışmalar yapılıyor. 5 milyon metrekare civarında otomobil sektörü ile ilgili OSB'de ayrılmış bir alan var. Bizler her türlü altyapıyı hazırlayabiliriz, bunu ötesinde nitelikli insan gücümüz de var. Tüm kentler yerli otomobil yatırımı için adeta yarışıyorlar. Her kentin kendine göre avantajları var. Bizler, Eskişehir'in avantajlarını yatırımcılara anlatmaya çalışıyoruz. Eskişehir'in çok iyi bir sanayi altyapısı var" şeklinde konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

necmi çalış

26 Aralık 2017 14:05
altyapı vs herşey hazırda vekillerimiz işe yaramaz kuzey çevreyolunu bile yaptıramıyorlar...

deniz

26 Aralık 2017 15:12
Devrim otomobili otomobilde devrim yaptıysa ; yerli otomobilin yeni fabrikası ESKİŞEHİR olacaktır...Şehrimiz Türkiyenin heryerine ulaşımda kavşak noktasındadır...Sayın yetkilililer bu fırsatı lütfen kaçırmayın...Dersinize iyi çalışın sınavı geçin...Eskişehir halkı olarak termik santral istemiyoruz diye birbirimize kenetlenebiliyorsak ; aynı şeyi otomobil için de yapalım...en azından bu fabrika kömür gibi zehir saçmaz...hızlı tren fabrikasından sonra eskişehir bu fabrika ile uçar...saygılarımla...

usta

27 Aralık 2017 12:20
Kendiniz inanmıyorsunuz, insanları umutlandırmayın yazık.....

Hasan

27 Aralık 2017 00:03
1 milyon metrekare alanı bedava verirlerse otomobil fabrikası şehrimize gelir.
AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.
UÇUCU MADDE UYARISI
UÇUCU MADDE UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, piyasada rahatlıkla temin edilebilen uçucu maddelerin satışlarına sıkı denetimlerin getirilmesi ve madde bağımlılığıyla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin artması gerektiğini belirtti.
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kütahya'da ormanlık alanda yollarını kaybeden 4 elektrik dağıtım şirketi görevlisi teknisyen, mahsur kaldıkları bölgeden Eskişehir 1. Ana Jet Üstü Kotutanlığı'ndan bölgeye gönderilen helikopterle kurtarıldı. 
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollar arasında bulunan Eskişehir-Sarıcakaya karayolu, Karayolları ve Sarıcakaya Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmasıyla tekrar ulaşıma açıldı. 
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çağlan Kayapınar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer, hem partisinin belediye başkan adayları için destek istedi.