ESKİŞEHİR YERLİ OTOMOBİLE HAZIR

Son Güncelleme : 26 Aralık 2017 14:12
ESKİŞEHİR YERLİ OTOMOBİLE HAZIR

Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ve Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir'in yerli otomobil projesi konusunda, her türlü alt yapıya sahip olduğunu belirtti.

Halk desteği önemli 

Böyle önemli bir projede halk desteğinin önemine işaret eden Özaydemir, "Halk destek vermezse olmaz. Toplum yerli otomobile sahip çıkarsa yatırımcı kendisini borçlu hisseder. Burada 'Sevileceğim, destek göreceğim.' der. Yerli otomobil için halkın destek vermesi gerek. Ayrıca bu tür yatırımcılar devletten özel teşvikler de isterler. Hükümet de buraya bu teşvik unsurlarını düşünür. Bizler de Eskişehirliler olarak elimizden geleni yapmalıyız."

Altyapı var 

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı metin Güler de "Türkiye yerli otomobil üretmeli. Altyapı olarak bir kentin buna hazır olması lazım. Bunlarla ilgili olarak Eskişehir'de ciddi çalışmalar yapılıyor. 5 milyon metrekare civarında otomobil sektörü ile ilgili OSB'de ayrılmış bir alan var. Bizler her türlü altyapıyı hazırlayabiliriz, bunu ötesinde nitelikli insan gücümüz de var. Tüm kentler yerli otomobil yatırımı için adeta yarışıyorlar. Her kentin kendine göre avantajları var. Bizler, Eskişehir'in avantajlarını yatırımcılara anlatmaya çalışıyoruz. Eskişehir'in çok iyi bir sanayi altyapısı var" şeklinde konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

necmi çalış

26 Aralık 2017 14:05
altyapı vs herşey hazırda vekillerimiz işe yaramaz kuzey çevreyolunu bile yaptıramıyorlar...

deniz

26 Aralık 2017 15:12
Devrim otomobili otomobilde devrim yaptıysa ; yerli otomobilin yeni fabrikası ESKİŞEHİR olacaktır...Şehrimiz Türkiyenin heryerine ulaşımda kavşak noktasındadır...Sayın yetkilililer bu fırsatı lütfen kaçırmayın...Dersinize iyi çalışın sınavı geçin...Eskişehir halkı olarak termik santral istemiyoruz diye birbirimize kenetlenebiliyorsak ; aynı şeyi otomobil için de yapalım...en azından bu fabrika kömür gibi zehir saçmaz...hızlı tren fabrikasından sonra eskişehir bu fabrika ile uçar...saygılarımla...

usta

27 Aralık 2017 12:20
Kendiniz inanmıyorsunuz, insanları umutlandırmayın yazık.....

Hasan

27 Aralık 2017 00:03
1 milyon metrekare alanı bedava verirlerse otomobil fabrikası şehrimize gelir.