ESKİŞEHİR YERLİ OTOMOBİLE HAZIR

Son Güncelleme : 26 Aralık 2017 14:12
ESKİŞEHİR YERLİ OTOMOBİLE HAZIR

Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ve Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir'in yerli otomobil projesi konusunda, her türlü alt yapıya sahip olduğunu belirtti.

Halk desteği önemli 

Böyle önemli bir projede halk desteğinin önemine işaret eden Özaydemir, "Halk destek vermezse olmaz. Toplum yerli otomobile sahip çıkarsa yatırımcı kendisini borçlu hisseder. Burada 'Sevileceğim, destek göreceğim.' der. Yerli otomobil için halkın destek vermesi gerek. Ayrıca bu tür yatırımcılar devletten özel teşvikler de isterler. Hükümet de buraya bu teşvik unsurlarını düşünür. Bizler de Eskişehirliler olarak elimizden geleni yapmalıyız."

Altyapı var 

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı metin Güler de "Türkiye yerli otomobil üretmeli. Altyapı olarak bir kentin buna hazır olması lazım. Bunlarla ilgili olarak Eskişehir'de ciddi çalışmalar yapılıyor. 5 milyon metrekare civarında otomobil sektörü ile ilgili OSB'de ayrılmış bir alan var. Bizler her türlü altyapıyı hazırlayabiliriz, bunu ötesinde nitelikli insan gücümüz de var. Tüm kentler yerli otomobil yatırımı için adeta yarışıyorlar. Her kentin kendine göre avantajları var. Bizler, Eskişehir'in avantajlarını yatırımcılara anlatmaya çalışıyoruz. Eskişehir'in çok iyi bir sanayi altyapısı var" şeklinde konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

necmi çalış

26 Aralık 2017 14:05
altyapı vs herşey hazırda vekillerimiz işe yaramaz kuzey çevreyolunu bile yaptıramıyorlar...

deniz

26 Aralık 2017 15:12
Devrim otomobili otomobilde devrim yaptıysa ; yerli otomobilin yeni fabrikası ESKİŞEHİR olacaktır...Şehrimiz Türkiyenin heryerine ulaşımda kavşak noktasındadır...Sayın yetkilililer bu fırsatı lütfen kaçırmayın...Dersinize iyi çalışın sınavı geçin...Eskişehir halkı olarak termik santral istemiyoruz diye birbirimize kenetlenebiliyorsak ; aynı şeyi otomobil için de yapalım...en azından bu fabrika kömür gibi zehir saçmaz...hızlı tren fabrikasından sonra eskişehir bu fabrika ile uçar...saygılarımla...

usta

27 Aralık 2017 12:20
Kendiniz inanmıyorsunuz, insanları umutlandırmayın yazık.....

Hasan

27 Aralık 2017 00:03
1 milyon metrekare alanı bedava verirlerse otomobil fabrikası şehrimize gelir.
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.