ESKİŞEHİR UMUT OLUYOR

24 Kasım 2017 14:54
ESKİŞEHİR UMUT OLUYOR

Yetersizlik yaşanıyor

Birçok ildeki hasta sayısı yoğunluğu ve temin edilen kornea sayısındaki yetersizlik nedeniyle birçok ilden Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göz Bankası ve Kornea Nakil Merkezine gelen hastalar şifa buluyor. Konuyla ilgili bilgi veren Yunus Emre Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Mustafa Karagülle, kornea temin sayısı ve nakil sayısını arttırma yolunda çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Hasta sayısı çokluğu

Ülke genelinde bekleyen hasta sayısı çokluğu ve temin edilen kornea sayısındaki yetersizlik nedeniyle Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göz Bankası ve Kornea Nakil Merkezine birçok ilden müracaatlar yapıldığını anlatan Dr. Karagülle, “Bu hastalar arasında yer alan ve 18 aydır Akdeniz Üniversitesi Göz Bankasında kornea sırası bekleyen hasta N.T. isimli hastamız, bize müracaatından sonra 5 gün içerisinde uygun kornea bankamız tarafından temin edildi" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Talebe

30 Kasım 2017 10:55
Emekleriniz tesekkurle odenemez. En azindan Guzel haberlerle yapilanlari duyurup onore edelim. Arada milletin vekilleri de ugrayip adimiza tesekkur eder sanirim.
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.