ESKİŞEHİR SAĞLIKTA MERKEZ

13 Mart 2017 16:26
ESKİŞEHİR SAĞLIKTA MERKEZ

Vali Azmi Çelik, devlet hastaneleri, Osmangazi Tıp Fakültesi ve özel sağlık kuruluşlarının Eskişehir’in bölgede sağlık merkezi haline gelmesinde önemli payı bulunduğunu belirtti.

Vali Çelik, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, günümüzde sağlık hizmetlerinin etkin ve kaliteli olması ve bu hizmetlere ulaşabilme kolaylığının, o toplumun kalkınmışlığına, insan ve insan hayatına verilen önemin göstergesi olduğunu anlattı. Çelik, Eskişehir'deki devlet hastaneleri ve Osmangazi Tıp Fakültesinin yanı sıra özel sağlık kuruluşlarının, Eskişehir’de hasta ve hekim memnuniyetini sağlayarak kendi bölgede sağlık merkezi haline gelmesinde önemli payı bulunduğunu ifade etti.

Çelik, "Bu yıl hizmete girmesi planlanan 600 yataklı modern Yunus Emre Devlet Hastanesi ile yapımı devam eden 1081 yataklı şehir hastanesi yatırımlarıyla, verilen sağlık hizmeti daha ileriye götürülecektir. Ayrıca 27 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda 50 ambulans aracımız bulunmakta olup bunun 4’ü eğitim ambulansı olarak kullanılmaktadır. İlimiz genelinde 248 adet aile hekimliği birimi, Ağız Diş Sağlığı Hastanesi, AMATEM, KETEM, dış ilçelerimizde hastaneler ve diğer sağlık kuruluşlarımız hizmet vermektedir" dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

neKati

14 Mart 2017 00:15
Sayın Vali; 800 yataklı YEDH ile 1081 yataklı ŞH için söyledikleriniz gerçekçi değil, çünkü bilimsel gerçeklerle örtüşmeyen projeler! Geçen hafta bir sorun nedeniyle gittiğim hastanede herkes, sıra tanımadan sürekli üst üste odaya doluyorlar. Kuyruğa girdim bekliyorum önümde 4-5 kişi varken kapı ağzına geldim ve tıkadım. Önümde ki son kişi görüşme/muayene için girdi, sanırım doktorla tanışıklıkları var ki doktor sitem etti "başka gün mü bulamadın gelecek" dedi. Çok açık ve net soruyorum; 800 ve 1081 yataklı hastanede performans odaklı her an saldırıya açık hekim, garanti edilen hasta sayısına ulaşmak için SAĞLIKTA MERKEZ mağduru değil midir? 15 yıldır ALDATILDIK sözü geçmeyen/doğru yapılan 1 tek iş gösterin/söyleyin...

mustafa şimşek

14 Mart 2017 07:57
Eskişehir hastaneleri il merkezinde gerçekten çok iyiler. Ancak ilçelerde durum çok vahim sayın Valim. Hastanelerde doktor yok. sağlık personelleri çok ilgisiz ve bilgisiz. tüm personel il merkezine gitmeye uğraşıyor. gidemeyenlerde ilçelerde görevini öylesini yapıyor. Sağlık şakaya gelmez. Lütfen ilçe hastahanelerinede bir el atın.
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.