paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

ESKİŞEHİR SAĞLIKTA MERKEZ

13 Mart 2017 16:26
ESKİŞEHİR SAĞLIKTA MERKEZ

Vali Azmi Çelik, devlet hastaneleri, Osmangazi Tıp Fakültesi ve özel sağlık kuruluşlarının Eskişehir’in bölgede sağlık merkezi haline gelmesinde önemli payı bulunduğunu belirtti.

Vali Çelik, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, günümüzde sağlık hizmetlerinin etkin ve kaliteli olması ve bu hizmetlere ulaşabilme kolaylığının, o toplumun kalkınmışlığına, insan ve insan hayatına verilen önemin göstergesi olduğunu anlattı. Çelik, Eskişehir'deki devlet hastaneleri ve Osmangazi Tıp Fakültesinin yanı sıra özel sağlık kuruluşlarının, Eskişehir’de hasta ve hekim memnuniyetini sağlayarak kendi bölgede sağlık merkezi haline gelmesinde önemli payı bulunduğunu ifade etti.

Çelik, "Bu yıl hizmete girmesi planlanan 600 yataklı modern Yunus Emre Devlet Hastanesi ile yapımı devam eden 1081 yataklı şehir hastanesi yatırımlarıyla, verilen sağlık hizmeti daha ileriye götürülecektir. Ayrıca 27 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda 50 ambulans aracımız bulunmakta olup bunun 4’ü eğitim ambulansı olarak kullanılmaktadır. İlimiz genelinde 248 adet aile hekimliği birimi, Ağız Diş Sağlığı Hastanesi, AMATEM, KETEM, dış ilçelerimizde hastaneler ve diğer sağlık kuruluşlarımız hizmet vermektedir" dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

neKati

14 Mart 2017 00:15
Sayın Vali; 800 yataklı YEDH ile 1081 yataklı ŞH için söyledikleriniz gerçekçi değil, çünkü bilimsel gerçeklerle örtüşmeyen projeler! Geçen hafta bir sorun nedeniyle gittiğim hastanede herkes, sıra tanımadan sürekli üst üste odaya doluyorlar. Kuyruğa girdim bekliyorum önümde 4-5 kişi varken kapı ağzına geldim ve tıkadım. Önümde ki son kişi görüşme/muayene için girdi, sanırım doktorla tanışıklıkları var ki doktor sitem etti "başka gün mü bulamadın gelecek" dedi. Çok açık ve net soruyorum; 800 ve 1081 yataklı hastanede performans odaklı her an saldırıya açık hekim, garanti edilen hasta sayısına ulaşmak için SAĞLIKTA MERKEZ mağduru değil midir? 15 yıldır ALDATILDIK sözü geçmeyen/doğru yapılan 1 tek iş gösterin/söyleyin...

mustafa şimşek

14 Mart 2017 07:57
Eskişehir hastaneleri il merkezinde gerçekten çok iyiler. Ancak ilçelerde durum çok vahim sayın Valim. Hastanelerde doktor yok. sağlık personelleri çok ilgisiz ve bilgisiz. tüm personel il merkezine gitmeye uğraşıyor. gidemeyenlerde ilçelerde görevini öylesini yapıyor. Sağlık şakaya gelmez. Lütfen ilçe hastahanelerinede bir el atın.
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
Eskişehir, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehircilik projeleri ile Dünya’nın dört bir yanından 115 kentin yaklaşık 200 projeyle yarıştığı WRI Ross Ödülü’nde finale kaldı.
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
Erasmus Plus Öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette 6 ülkeden 42 katılımcı yer aldı.
MUHTARLARDAN  BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
MUHTARLARDAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Tepebaşı İlçesi Gazipaşa Mahalle Muhtarı Gülnazik Yüksel ve Mihalıççık İlçesi Kayı Mahalle Muhtarı Hüseyin Geren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuyan hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak canlıları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı.
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri’nin annesi Hafize Sivri son yolculuğuna uğurlandı.
SIKINTILARI BİLİYORUZ
SIKINTILARI BİLİYORUZ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Asarcıklı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden Çalışkan, vatandaşlarla sohbet etti.
SARAR'I GEZDİLER
SARAR'I GEZDİLER
Ankara Merkezli İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Büyük Elçi Musa Kulaklıkaya, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve Mehmet Fatih Serenli Sarar'ı ziyaret etti.
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
Ressam Eda Baran’ın İçimdeki Kadınlar Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
2017 Yılın Dünya Basın Fotoğrafı Ödülü’nü kazanan usta gazeteci Burhan Özbilici, Anadolu Üniversitesi’nde genç gazeteci adayları ile buluştu.