ESKİŞEHİR BASKET'TEN AÇIKLAMA

13 Temmuz 2018 13:52
ESKİŞEHİR BASKET'TEN AÇIKLAMA

Eskişehir Basket'in kulüp basın sözcüsü Yavuz Tuna, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi'nden çekilme kararına ilişkin, "Sponsor arayışlarımızın olumlu sonuç vermemesi ve mali yükün başkan ile yönetim kurulu üzerinde kalması, böyle bir kararın alınmasına yol açtı.

Eskişehir Basket'in kulüp basın sözcüsü Yavuz Tuna, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi'nden çekilme kararına ilişkin, "Sponsor arayışlarımızın olumlu sonuç vermemesi ve mali yükün başkan ile yönetim kurulu üzerinde kalması, böyle bir kararın alınmasına yol açtı." dedi.

Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eskişehir Basket'in iki yıldır sponsor olmadan sportif başarısını sürdürdüğünü belirterek, mali yükün büyük çoğunluğunun kulüp başkanı Sinan Özeçoğlu'nun üzerinde kaldığını söyledi.

Bu durumun sürdürülebilir olmaktan çıktığını ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

"Sponsor arayışlarımızın olumlu sonuç vermemesi ve mali yükün başkan ile yönetim kurulu üzerinde kalması, böyle bir kararın alınmasına yol açtı. Bu tabii bizim için son derece üzücü. Kentin sporda ağabeyi konumundaki Eskişehirspor'un da mali durumu belli. Eskişehirspor da sponsorluk çabası içinde. Durum böyle olunca mali çözüm de kolay olmuyor. Kentin değeri haline gelmiş, muazzam taraftar kitlesi olan Eskişehir Basket'e sahip çıkılmalı."

Kulüp yönetim kurulu, dün yaptığı toplantıda, Eskişehir Basket'in Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi'nden çekilmesi yönünde karar almıştı.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ne denir

13 Temmuz 2018 14:31
Ancak yuh denir..Bu kadar üst düzeyde mücadele edecek takımı dağtıttınız.

Rahatladınız

13 Temmuz 2018 14:30
Millet süper lige mücadele ederken siz takımı dağıtıp kapıya kilit asdınız.Daha ne açıklama yapacaksınız.

Geçin bu işleri

13 Temmuz 2018 14:13
Kulübü kapattınız..nasıl sahip çıkılacak.Sponsor kendisi gelmez.Çalışmakla gelir.

Kutlayın

13 Temmuz 2018 14:32
Büyük başarınızı kutlayın.

es es

13 Temmuz 2018 15:55
Dükkan mı kapatıyorsunuz. Koca bir şehrin gururunu, imajını yok ettiniz.

Gelişim

13 Temmuz 2018 22:25
"mali yükün başkan ile yönetim kurulu üzerinde kalması, böyle bir kararın alınmasına yol açtı. " Böyle bir yoruma ancak gülünür.. Parayı başkaları verdikten sonra neden siz yöneteceksiniz acaba.. Sizin yapacağınız bu kadar işte..

Yazık oldu

13 Temmuz 2018 18:15
Çok başarılı olmuş..pek çok camianın takdir ettiği bir takımı dağıtmak nedir ya.

tamer

13 Temmuz 2018 22:28
yazık oldu. başarılı bir takımdı. eskişehir e kazandırılmış büyük bir değerdi. eskişehirli firmaların kayıtsız kalması acı.

Davut

14 Temmuz 2018 12:33
Eskişehir yönetici yetiştiremiyor.Süper lige mücedele eden Avrupa kupalarında oynama hakkı olan takımı kapatmak nedir.Ancak gülünür.Başkan nasıl başkan.Aşırı sinirli biri.nasıl başkan olmuş.Üstelik o takım başarıyı taraftarı ile kazandı.Ben kapattım ne demek.Ancak istifa edebilirdi.

Doğa Sever

14 Temmuz 2018 11:29
Eskişehir'de ki sporda , Kızılinler Projesine döndü
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.