ESKİŞEHİR BASKET'TEN AÇIKLAMA

13 Temmuz 2018 13:52
ESKİŞEHİR BASKET'TEN AÇIKLAMA

Eskişehir Basket'in kulüp basın sözcüsü Yavuz Tuna, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi'nden çekilme kararına ilişkin, "Sponsor arayışlarımızın olumlu sonuç vermemesi ve mali yükün başkan ile yönetim kurulu üzerinde kalması, böyle bir kararın alınmasına yol açtı.

Eskişehir Basket'in kulüp basın sözcüsü Yavuz Tuna, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi'nden çekilme kararına ilişkin, "Sponsor arayışlarımızın olumlu sonuç vermemesi ve mali yükün başkan ile yönetim kurulu üzerinde kalması, böyle bir kararın alınmasına yol açtı." dedi.

Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eskişehir Basket'in iki yıldır sponsor olmadan sportif başarısını sürdürdüğünü belirterek, mali yükün büyük çoğunluğunun kulüp başkanı Sinan Özeçoğlu'nun üzerinde kaldığını söyledi.

Bu durumun sürdürülebilir olmaktan çıktığını ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

"Sponsor arayışlarımızın olumlu sonuç vermemesi ve mali yükün başkan ile yönetim kurulu üzerinde kalması, böyle bir kararın alınmasına yol açtı. Bu tabii bizim için son derece üzücü. Kentin sporda ağabeyi konumundaki Eskişehirspor'un da mali durumu belli. Eskişehirspor da sponsorluk çabası içinde. Durum böyle olunca mali çözüm de kolay olmuyor. Kentin değeri haline gelmiş, muazzam taraftar kitlesi olan Eskişehir Basket'e sahip çıkılmalı."

Kulüp yönetim kurulu, dün yaptığı toplantıda, Eskişehir Basket'in Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi'nden çekilmesi yönünde karar almıştı.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ne denir

13 Temmuz 2018 14:31
Ancak yuh denir..Bu kadar üst düzeyde mücadele edecek takımı dağtıttınız.

Rahatladınız

13 Temmuz 2018 14:30
Millet süper lige mücadele ederken siz takımı dağıtıp kapıya kilit asdınız.Daha ne açıklama yapacaksınız.

Geçin bu işleri

13 Temmuz 2018 14:13
Kulübü kapattınız..nasıl sahip çıkılacak.Sponsor kendisi gelmez.Çalışmakla gelir.

Kutlayın

13 Temmuz 2018 14:32
Büyük başarınızı kutlayın.

es es

13 Temmuz 2018 15:55
Dükkan mı kapatıyorsunuz. Koca bir şehrin gururunu, imajını yok ettiniz.

Gelişim

13 Temmuz 2018 22:25
"mali yükün başkan ile yönetim kurulu üzerinde kalması, böyle bir kararın alınmasına yol açtı. " Böyle bir yoruma ancak gülünür.. Parayı başkaları verdikten sonra neden siz yöneteceksiniz acaba.. Sizin yapacağınız bu kadar işte..

Yazık oldu

13 Temmuz 2018 18:15
Çok başarılı olmuş..pek çok camianın takdir ettiği bir takımı dağıtmak nedir ya.

tamer

13 Temmuz 2018 22:28
yazık oldu. başarılı bir takımdı. eskişehir e kazandırılmış büyük bir değerdi. eskişehirli firmaların kayıtsız kalması acı.

Davut

14 Temmuz 2018 12:33
Eskişehir yönetici yetiştiremiyor.Süper lige mücedele eden Avrupa kupalarında oynama hakkı olan takımı kapatmak nedir.Ancak gülünür.Başkan nasıl başkan.Aşırı sinirli biri.nasıl başkan olmuş.Üstelik o takım başarıyı taraftarı ile kazandı.Ben kapattım ne demek.Ancak istifa edebilirdi.

Doğa Sever

14 Temmuz 2018 11:29
Eskişehir'de ki sporda , Kızılinler Projesine döndü
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.