ESKİLER YENİ OLUYOR

19 Kasım 2019 14:58
ESKİLER YENİ OLUYOR

Eskişehir Kent Konseyi’nin üç yıl önce başlattığı “Eskiyi Yeniye Dönüştür” kursları yoğun ilgi ve katılım ile devam ediyor.

Kurslara katılan kadınlar, ellerindeki eski malzemeleri yeniden kullanacakları şekilde dönüştürerek hem çevreyi koruyor hem de bütçelerine katkı sağlıyor.

Eğitmen Reyhan Ayşe Dondemir tarafından verilen ücretsiz kurslarda evlerde atıl durumda olan, artık kullanılmayan eşyalar farklı tasarımlarla yeniden hayat buluyor. Eskiyen kotların çantaya, perdelerin cekete, kullanılmayan kravatların şık bir takıya dönüştüğü kurslarda, daha pek çok kullanılmayan eşya farklı tasarım fikirleriyle yeniden kullanıma sunuluyor.

Kurslar hakkında bilgi veren Eğitmen Dondemir, yaptıklarının tam anlamıyla bir geri dönüşüm hikâyesi olduğunu belirterek “Modası geçti diye, ufacık bir yeri söküldüğü için ya da artık sıkıldığımız giysilerimizi çöpe atmak hep çevreye hem de bütçemize zararlı. Onlar çöp değil servet. Biz de burada artık kullanmadığımız eşyalarımızı “Eskiyi Yeniye Dönüştür” kurslarımızda nasıl değerlendirebileceğimizi öğreniyoruz.”dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Halil Toksöz

20 Kasım 2019 01:34
Ülkemizin fakirleştiğini bu gibi faliyetlerden anlayabiliriz. Gelişip zenginleşiyormuşuz, külahıma anlatın.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama