ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS

Son Güncelleme : 19 Nisan 2018 13:04
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS

Eskişehir'de trafik kazasının ardından tartıştığı kişiyi tabancayla öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası verildi. 

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Halit K (68), maktul Mehmet Yılmaz'ın (42) ailesi ile avukatları hazır bulundu. Son sözleri sorulan sanı , olay günü alkollü olduğunu belirterek, "Pişmanım, tahliyemi talep ediyorum." dedi. Mahkeme heyeti, sanığı "kasten öldürmek" suçundan 25 yıl hapse mahkum etti. 

-olay-

Mehmet Yılmaz idaresindeki kamyonet, Orta Mahalle Cumhuriyet Meydanı yakınlarında, eski muhtar Halit Kaya'nın  kullandığı otomobille çarpışmıştı. Hasarlı trafik kazasının ardından çıkan kavgada, tabancayla Yılmaz'ı öldüren Mehmet K.  tutuklanmıştı.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

19 Nisan 2018 17:26
muhtara silah neden verilir acaba? halktanmı kendini koruyacak. Artık yeni düzende muhtara da gerek yok. Herşey nüfüs, emniyet, gibi devlet kurumlarından yapılıyor. Neden muhtara para veriliyor anlamış değilim.

cemal

19 Nisan 2018 15:22
Muhtarlara tabanca hakkı veriliyor. Görevi sona eren muhtarın tabancası geri alınmalıdır. Yoksa eften-püften sebeplerle tabancasına güvenerek cinayet işlenmektedir.

ali gür

20 Nisan 2018 09:27
Muhtarlara silah verilmesi kadar saçma bir şey olamaz. Ondan sonra bunun gibi dengesizler pişmanım diye gezer. Az bile verilmiş ceza.

Aras

19 Nisan 2018 21:56
iyi olmuş keşke daha fazla ceza verilseydi ne güzel ya pişmanım tahliyemi talep ediyorum oh rahatlığa bak

Eses

20 Nisan 2018 22:33
Olayın kamera görüntüleri yayınlanmıştı. Basit bir kaza üzerine 3 kişi bu eski muhtarın üzerine saldırıya geçmişti. Kendisini kurtarabilmesi için başka bir seçenek te bırakmadıkları görülüyordu. Sanıyorum Anadolu gazetesi kamera görüntülerini vermişti. İsterseniz o görüntüleri izleyin. Sonra yorum yapın derim.

gürcan

20 Nisan 2018 17:33
25 yıl bence az ömür boyu olmalıydı

şimşek

20 Nisan 2018 10:30
haber bugünkü gazetenin manşetinde bi anlık öfkenin bedeli 25 yıl diye verilmiş. Sanki mağdur bu muhtar bozuntusu. Bir anlık öfkenin bedeli bir insanın canı. 25 yıl nedir? 5-6 sene sonra çıkar. Ölen geri gelecek mi? Bu durumdaki insanlara mühebbet vermek lazım. Mezardaki adam çıkamayacağına göre oda çıkamasın hapisten.
IRKÇI BİR SALDIRI
IRKÇI BİR SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna yapılan silahlı saldırıya avukatlar ve Emek ve Demokrasi Güçleri tepki gösterdi. Kemal Koçak "Saldırının en önemli gerekçesi Karasu'nun ismidir. Yapılan ırkçı saldırıyı kınıyoruz" dedi.
BÜYÜKŞEHİR'DEN SİYAH ÇELENK AÇIKLAMASI
BÜYÜKŞEHİR'DEN SİYAH ÇELENK AÇIKLAMASI
Büyükşehir Belediyesi önüne giderek siyah çelenk bırakan Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerine yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi’nden de bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “ Siyah çelenk mevsimi başladı” denildi.
HİZMET TEPKİSİ
HİZMET TEPKİSİ
Mahallelerine hizmet verilmediğinden şikayetçi olan Fevziçakmak Mahallesi Muhtarı Ayşe Çıraklı ve mahalleli, Büyükşehir Belediyesi'nin önüne siyah çelenk bırakarak tepki gösterdi.
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla kent genelinde uygulama gerçekleştirildi.
AVUKATLARDAN AÇIKLAMA
AVUKATLARDAN AÇIKLAMA
Baro başkan adayı Mustafa Elagöz Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna yapılan silahlı saldırı ya tepki gösterdi. Elagöz "Bu saldırı hukuka ve tüm avukatlara yapılmıştır. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz." dedi.
FEYZİOĞLU'NDAN SALDIRI TEPKİSİ
FEYZİOĞLU'NDAN SALDIRI TEPKİSİ
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Eskişehir'de Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosunun bulunduğu binaya av tüfeğiyle yapılan saldırı hakkında açıklama yaptı.
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
ESKİŞEHİR'DE İLGİNÇ EYLEM
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Eskişehir Şubesi, sağlık çalışanlarının döner sermaye problemini ve taleplerini konu alan bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında döner sermaye için temsili cenaze töreni düzenlendi. Eskişehir Sağlık-Sen İl Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, açıklamayı temsili imam olarak okudu. 
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
FIRSATÇILIK YAPILIYOR
 Fırsatçıların un fiyatlarına yaptığı fahiş fiyat artışları fırıncıları isyan ettirdi. Temmuz ayında 75 lira olan bir çuval unun 110 liraya fırladığını anlatan fırıncılar, bu durumun fırsatçılardan kaynaklandığını, hükümetle, euro veya dolar ile hiçbir ilgisi olmadığını anlattı. 
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
ZEHİR TACİRLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafında uyuşturucuyla mücadele kapsamında yakalanan 3 şahıs adliyeye sevk edildi.