ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS

Son Güncelleme : 19 Nisan 2018 13:04
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS

Eskişehir'de trafik kazasının ardından tartıştığı kişiyi tabancayla öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası verildi. 

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Halit K (68), maktul Mehmet Yılmaz'ın (42) ailesi ile avukatları hazır bulundu. Son sözleri sorulan sanı , olay günü alkollü olduğunu belirterek, "Pişmanım, tahliyemi talep ediyorum." dedi. Mahkeme heyeti, sanığı "kasten öldürmek" suçundan 25 yıl hapse mahkum etti. 

-olay-

Mehmet Yılmaz idaresindeki kamyonet, Orta Mahalle Cumhuriyet Meydanı yakınlarında, eski muhtar Halit Kaya'nın  kullandığı otomobille çarpışmıştı. Hasarlı trafik kazasının ardından çıkan kavgada, tabancayla Yılmaz'ı öldüren Mehmet K.  tutuklanmıştı.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

19 Nisan 2018 17:26
muhtara silah neden verilir acaba? halktanmı kendini koruyacak. Artık yeni düzende muhtara da gerek yok. Herşey nüfüs, emniyet, gibi devlet kurumlarından yapılıyor. Neden muhtara para veriliyor anlamış değilim.

cemal

19 Nisan 2018 15:22
Muhtarlara tabanca hakkı veriliyor. Görevi sona eren muhtarın tabancası geri alınmalıdır. Yoksa eften-püften sebeplerle tabancasına güvenerek cinayet işlenmektedir.

ali gür

20 Nisan 2018 09:27
Muhtarlara silah verilmesi kadar saçma bir şey olamaz. Ondan sonra bunun gibi dengesizler pişmanım diye gezer. Az bile verilmiş ceza.

Aras

19 Nisan 2018 21:56
iyi olmuş keşke daha fazla ceza verilseydi ne güzel ya pişmanım tahliyemi talep ediyorum oh rahatlığa bak

Eses

20 Nisan 2018 22:33
Olayın kamera görüntüleri yayınlanmıştı. Basit bir kaza üzerine 3 kişi bu eski muhtarın üzerine saldırıya geçmişti. Kendisini kurtarabilmesi için başka bir seçenek te bırakmadıkları görülüyordu. Sanıyorum Anadolu gazetesi kamera görüntülerini vermişti. İsterseniz o görüntüleri izleyin. Sonra yorum yapın derim.

gürcan

20 Nisan 2018 17:33
25 yıl bence az ömür boyu olmalıydı

şimşek

20 Nisan 2018 10:30
haber bugünkü gazetenin manşetinde bi anlık öfkenin bedeli 25 yıl diye verilmiş. Sanki mağdur bu muhtar bozuntusu. Bir anlık öfkenin bedeli bir insanın canı. 25 yıl nedir? 5-6 sene sonra çıkar. Ölen geri gelecek mi? Bu durumdaki insanlara mühebbet vermek lazım. Mezardaki adam çıkamayacağına göre oda çıkamasın hapisten.
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.
YATAĞAN'DAN ACI HABER
YATAĞAN'DAN ACI HABER
Tepebaşı Ülkü Ocakları eski yöneticilerinden Sezgin Kılıç, Yatağan Termik Santrali’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı.

EN SON HABERLER