ESKİŞEHİR İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

20 Temmuz 2019 15:46
ESKİŞEHİR İÇİN  MÜCADELE EDECEĞİZ

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Sadık Yurtman, üyeleriyle bir araya geldi. Yurtman, Eskişehir'e ve çevreye zararlı her girişimin karşısında duracaklarını belirterek "Eskişehir için mücadele edeceğiz" dedi.

Başkan Sadık Yurtman, yeni dönemin yol haritasını belirlemek için bir araya geldiklerini söyledi. Yurtman "Dernek olarak eski ve yeni üyelerimizle yol haritamızı belirlemek için buluştuk. Başta Termik Santral İstemiyoruz kampanyası olmak üzere Murat Dağı'ndaki siyanürle altın arama çalışmalarının takipçisiyiz" dedi.

Yurtman, "Murat Dağın'nda siyanürün Porsuk Çayı'na karışmaması için mücadele ediyoruz. ÇED raporlarına itirazlar yapıldı. Öte yandan Porsuk'un kirlenmemsi yönünde, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şehir içinde DSİ'nin kanallarında olan kirlilikler gözümüzden kaçmıyor. İleriki dönemlerde başlıca bu konuların üzerinde duracağız" diye konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ATİLLA

21 Temmuz 2019 19:36
Sayın çevreciler birde AÜ çevre mühendisliğinin şehir trafiği sonucu oluşan felaket kirliliğe ilişkin eski çalışmalarına bir el atarsanız ,sizin gerçek bir sivil toplum kuruluşu olduğunuza inanırım.Şimdiki çalışmalarınızla chp il yönetiminin bir alt kolu gibi görünüyorsunuz.

Mahir

22 Temmuz 2019 09:24
"ileri ki dönem mi dediniz " senin bir karın ağrın var ama anlaşılmıyor.

ileri ki dönem mi dediniz ?

20 Temmuz 2019 23:37
' İleriki dönemlerde başlıca bu konuların üzerinde duracağız' diyor. Bak sen. Anlıyan varsa beri gelsin. Anlaşıldı. Miktarları yetmiyor. Biraz daha mektep medrese görüp derslerine çalışacaklar. Ondan sonra mı ? Günü kurtardılar ya yetmez mi ? Yazık, ki hem de ne yazık. ... Boş yere işgal ediyorlar.

ercan

20 Temmuz 2019 18:57
biz düşmüşüz geçim derdine umrumuzda bile değil