EŞİMLE KATALOG EVLİLİĞİ YAPTIK!

17 Ağustos 2018 14:32
EŞİMLE KATALOG EVLİLİĞİ YAPTIK!

Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiasıyla 23'ü tutuklu, biri firari 58 sanığın yargılanmasına devam edildi.

4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada 23'ü tutuklu 57 sanık hazır bulundu.

FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanık Ergül T. adına tanıklık yapan eşi Meryem T, eşinin 2013-2014'ten sonra örgütle hiçbir bağının kalmadığını öne sürdü.

Örgütün sözde "cemaat" adı altında faaliyet gösterdiği dönemlerde bile eşinin sık sık yapılanmadakilerle tartıştığını savunan Meryem T, "2005 ve sonrası yıllarda bile eşim bunlarla anlaşamıyordu. 2013 17-25 Aralık sürecinde de sözde cemaatin yüzünü görerek ayrıldı." diye konuştu.

"Katalog evliliği yaptım"


Tanık Meryem T, mahkeme başkanının "Nasıl tanıştınız?" sorusunu ise şöyle yanıtladı:

"Eskişehir'de örgüte bağlı Yalçınkaya Dershanesi'nde 2005 yılında bir kadın kimya öğretmeni, katalogdan eş seçebileceğimi söyledi. Evliliğimi FETÖ'nün hazırladığı katalogdan gerçekleştirdim yani katalog evliliği yaptım. Eşim daha önceden de katalogdan birkaç kişiyle görüşmüş fakat anlaşamamış. Benimle de ilk görüşmeye gelmedi. Başka birini yollamıştı. Daha sonraki görüşmelerde birlikte oturduk, sohbet ettik. Anlaştık ve evlendik. Benim eşim örgüt üyesi değildir."

Ara kararı açıklayan mahkeme heyeti, tüm sanıkların mevcut hallerinin devamına hükmederek, duruşmayı 11 Eylül'e erteledi.

FETÖ'nün, "Hava Kuvvetleri Komutanlığı Eskişehir yapılanması"na yönelik 17 Şubat'ta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 57 askerden 23'ü tutuklanmış, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Firari bir sanık ise aranıyor.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Arya

18 Ağustos 2018 01:32
Bunlarda pezevenklik dahil her şey var

hahayyyyyy yedik

18 Ağustos 2018 01:27
Orgut uyesi degil ama katalogda pardan mankenmiydi dahaaaaaaa turetebiliriz gerek yok sapkin bunlar