ESBASKET YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ 58-55

15 Ekim 2017 23:04
ESBASKET YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ 58-55

Salon: Kara Ali Acar

Hakemler: Yener Yılmaz, Semih Vural, Halit Can Cihan

Banvit: Thomas 4, Kulig 9, Tolga Geçim 6, Can Altıntığ 3, Odum 13, Vidmar 6, Taylor 12, Caloiaro 2

Eskişehir Basket: Berkay Candan 3, Yunus Emre Sonsırma 1, Ayres 10, Baron 5, Caner Erdeniz, Rowland 22, Marshall 13, Mehmet Fırat Alemdaroğlu, Kravtsov 2, Doğan Şenli 2

1. periyot: 18-20

Devre: 28-41

3. periyot: 46-46

 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 2. hafta karşılaşmasında Eskişehir Basket, deplasmanda Banvit'i 58-55 yendi.

İlk beş dakikası 8-8 eşitlikle geçilen müsabakanın 6. dakikasını Baron ve Marshall'ın isabetli atışlarıyla 13-8 önde geçen Eskişehir Basket, ilk periyodu da 20-18 üstün tamamladı.

İkinci periyoda da hızlı başlayan Eskişehir Basket, Marshall, Doğan Şenli ve Ayres ile basketler bularak, 13. dakikayı 26-23 önde geçti. Banvit'in top kayıplarını iyi değerlendiren Eskişehir temsilcisi, Rowland ile skorer bir oyun ortaya koyarak 15. dakikada farkı 8 sayıya (23-31) çıkardı. Kalan dakikalarda farkı arttıran Eskişehir Basket, soyunma odasına da 41-28 önde gitti.

Müsabakanın ikinci yarısına iyi başlayan taraf ev sahibi Banvit oldu. Taylor ve Can Altıntığ ile sayılar bulan Balıkesir temsilcisi, 25. dakika farkı 9 sayıya (34-43) indirdi. Ayres ve Yunus Emre Sonsırma ile farkı korumaya çalışan Eskişehir Basket'e pota altındaki etkili oyunuyla Kulig, Tolga Geçim, Caloiaro ve Odum'la cevap veren Banvit, final periyoduna girerken skoru 46-46 eşitledi.

Son periyodun ilk 6 dakikasında iki takımda 2'şer sayı üretince 34. dakika 48-48 eşitlikle geçildi. Son 4 dakikaya Rowland ve Berkay Candan’ın sayılarıyla 54-48 önde giren Eskişehir Basket, skoru koruyarak müsabakadan da 58-55 galip ayrıldı.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Es26

16 Ekim 2017 08:45
Skor çok düşük kalmış ama galip gelmek güzel
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.