Eşarp cinayetinde ürküten ifadeler

16 Kasım 2018 10:35
Eşarp cinayetinde ürküten ifadeler

Avcılar'da, birlikte yaşadığı kadını başörtüsüyle boğarak öldürdüğü iddia edilen sanığın, "kasten öldürmek" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı ile tutuklu sanık Ömer Güneşsu katıldı. 

Tanıkların gelmemesi üzerine sanık Ömer Güneşsu söz isteyerek, "Kadın  katili olarak anılmak çok ağır bir şey. Herkesten çok özür dilerim. Nadime Tigis,  imam nikahlı ikinci eşimdi. Bu dönemde kendisine mağaza açtım. Eşim olarak ona  her türlü maddi destekte bulundum. Ayrılırken ofisimi, arabamı bırakıp çıktım.  Ayrıldık." dedi.  Ayrıldıktan sonra Tigis'in yanına ağlayarak geldiğini, barışmak  istediğini, dişlerini yaptırdığı için kendisinden para istediğini anlatan sanık  Güneşsu, karıncayı bile incitecek biri olmadığını, olayın aniden geliştiğini  ileri sürdü. Sanık Güneşsu, Tigis'in kendisine küfredince çevresindeki insanların  yanlış anlamasından utandığını ifade ederek, şöyle konuştu:

 "Sadece susturmak için ağzını kapatmak istedim. Ben susturmak için  eşarbı bir kez sıktım, bıraktım. Burnundan kan geldi. Sonra gittim, para aldım  geldim. Geldiğimde yerdeydi. Onu öyle yerde görünce korktum, kaçtım. Sahile  gittim. İntihar etmeyi düşündüm. Edemedim, çünkü çocuklarım vardı. Benim 24  yaşında hasta bir çocuğum var. Kızım var üniversitede. Eşim şeker hastası. Benim  kalp rahatsızlığım var. Zor durumdayım. Allah beni kahretsin. Ben katil değilim.  Ben böyle bir şey düşünmedim. Olay nedeniyle bunalımdayım, ilaç kullanıyorum.  Cinayet diye bir şey yok. Olamaz. Gerçekten çok pişmanım."

Mahkeme, bir sonraki duruşmada tanıkları dinlemek için duruşmayı  erteledi.

 İDDİANAMADEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık  Ömer Güneşsu ile maktul Nadime Tigis'in uzun süre resmi nikahsız yaşadıkları, son  1-2 aydır aralarında sorunlar bulunup ayrı evlere çıktıkları belirtiliyor.

Maktulün çocukları olan müştekiler Gamze ile Göksel Gürkan'ın  beyanlarına göre sanığın maktule kötü muamelede bulunduğu anlatılan iddianamede,  "Olay günü sanığın maktulle çalıştığı boş daireye gittiği, para isteme meselesi  yüzünden tartıştıkları, bunun üzerine maktulü eşarpla boğarak öldürdüğü"  anlatılıyor.

İddianamede, öldürme kastının bulunmayan ancak eylemi kendisinin  yaptığını kabul eden sanığın "kasten öldürme" suçundan müebbet hapisle  cezalandırılması isteniyor. (DHA)

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle