ES-ES'TEN DENİZLİSPOR'A CEVAP

21 Şubat 2019 10:03
ES-ES'TEN  DENİZLİSPOR'A CEVAP

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’da yönetim kurulu adına Basın Sözcüsü Hasan Hüseyin Köksal, Denizlispor camiasının yaptığı açıklamalara cevap verdi. 

Denizlispor yönetimi, ligin 22. haftasında oynanan Eskişehirspor karşılaşmasına ilişkin dün yaptığı açıklamada, Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve Eskişehirspor camiasına sitem etmişti. Denizlispor tarafından yapılan açıklamada Eskişehirspor camiasının yeşil-siyahlı futbolculara ve taraftarlara kötü muamele ettiği belirtilirken, maçın orta hakemi Tugay Kaan Numanoğlu'nun verdiği kararlara da yanlı ve hatalı kararlar denilmişti. Konuyla ilgili Eskişehirspor tarafından Denizlispor’un yaptığı açıklamaya çok geçmeden cevap geldi. Eskişehirspor adına Basın Sözcüsü Hasan Hüseyin Köksal yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

"Bugün Denizlispor Yönetim Kurulu denizlispor.org.tr kurumsal web sayfasında talihsiz bir açıklama yapmıştır. Eskişehirspor yönetiminin, futbolcularının, taraftarının dahası Eskişehir'de görev yapan güvenlik mensuplarının her yaptığını maksatlı görüp tribünlerindeki çirkin görüntüyü münferit ilan eden, Denizlispor'un kamuoyuna saygıyla duyurduğu açıklamanın kurumsal bir kulüp kültürüne uygunluğu tartışmalıdır. Yönetim kurulumuz bu açıklamayı şaşkınlıkla karşılamaktadır. Hem yönetim kurulumuz hem de efsane taraftarımız gerekli misafirperferliği fazlasıyla göstermiştir. Kamuoyunun yakından bildiği üzere güvenlik gerekçesiyle her statta uygulanan güvenlik prosedürleri, maç sonunda Eskişehir Emniyet Müdürlüğünce uygulanmıştır. Kaldı ki bu prosedürler İl Spor Güvenlik Kurulunca alınmıştır. Bize itham edilen söylemleri kabul etmiyoruz. Ligin ilk yarısında Denizli'de oynanan maçta Denizlispor taraftarlarının yapmış oldukları hafızalarımızdadır. Ayrıca maç sonunda Denizlispor başkanının kaşkol sallayarak taraftarımızı galeyana getirme çabası içerisinde olması, protokol kısmında ağırladığımız Denizlisporlu misafirlerimizin taraftarlarımıza karşı yaptıkları tahrikleri sineye çekmişken, böyle bir açıklamayı kabul etmiyor, liderliğin vermiş olduğu psikolojik baskının bir sonucu olduğunu düşünüyoruz. Dikkatle okunduğunda Denizlispor adına yapılan açıklamayı kaleme alanların, bu hafta yapacakları karşılaşma öncesi ilgili makamları ve kamuoyunu etkilemek amacında oldukları anlaşılıyor. Eskişehirspor için Denizlispor maçı geride kalmış bir karşılaşmadır. Futbolda geçmişi bahanesi, geleceği ise cesareti olanlar konuşur. Denizlispor'un saygın yöneticilerini bu tür açıklamalar konusunda daha özenli olmaya davet ederiz. Eskişehirspor'un bahsi geçen açıklamada sözü edilen küçük hesapların takımı olmadığının kanıtı, pazartesi günü oynanan maçta stadyumu dolduran büyük Eskişehirspor taraftarıdır. Ülkemizde ve Anadolu'da taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplamış, Anadolu'da filizlenen futbol ateşinin öncüsü olduğumuzu ve bu gibi söylemlere kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi bildirmek isteriz." 

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hektor

21 Şubat 2019 11:33
Denizlispor futbolcuları ve bazı yöneticilerinin maç sonu açıklamaları utanç vericidir.Eskişehirspor karşısında gizleyemeyedikleri zavallılık ve ezilmişlik duygularının açık bir ifadesidir. Eskişehirspor ve taraftarının büyüklüğü karşısında onların şampiyonluğunun hiçbir anlamı yoktur.

Es-Es 26

21 Şubat 2019 12:31
Horoz, asıl sen hakeme dua et yoksa suyuna pilavı pişiriyorduk. 1 puana sevindiniz be. Bayram ettiniz bayram.

Anadolunun Yıldızı Kaplerde Siyah Kırmızı

21 Şubat 2019 12:57
Alayınaaaa, inadınaaa, ölümüneee Eskişehiiiir.

hamdi

21 Şubat 2019 16:19
Hektor kardesim: MAC BITTI/ FUTBOLCULARA BIR SEY DEMEM/ HAKARET EDENLER KENDI CAMIASINI KUCUK DUSURUR. DENIZLI BUYUK BIR SEHIR/ ESKISEHIRDEN BUYUK OLMASA BILE. SOZDE TURIZM SEHRI/ PAMUKKALESI/ KARAHAYIT HAMAMLARI. DOKUMASI/ HOROZUYLA UNLU. AMMA ESKISEHIR/ SAYIN YILMAZ BUYUK ERSEN/ ESES VE UNIVERSITELERI ILE.HEYKELLERI ILE / GONDOL SEFALARI ILE/ VE TURKIYENIN LOKOMOTIFI FABRIKALARI ILE UNLU. UCAK FABRIKASI ILE UNLU.SAKIN YANLIS ANLASILMASIN/ DENIZLI DE BIZIM SEHRIMIZ. URETEN BIR SEHRIMIZ. AMA MAC A GIDEN SAYISI AZ. NEDENI? HALK IMIZ TARLASINDA/ BAGINDA/ BAHCESINDE/ TUTUN TARLASINDA.