ES-ES'TE KONGRE HAFTAYA KALDI

Son Güncelleme : 23 Mayıs 2019 16:05
ES-ES'TE KONGRE HAFTAYA KALDI

Eskişehirspor'un genel kurulu yeterli çoğunluk sağlanamadığı için haftaya kaldı. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan Olağan Seçimli Mali Genel Kurulda yeterli çoğunluk sağlanamadı. Kongreye 110 kişi geldi. Genel Kurul 30 Mayıs 2019 saat 15:00'da aynı yerde çoğunluk aranmaksınız gerçekleşecek.

Eskişehirspor'da gerçekleşecek olan olağanüstü kongre, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 30 Mayıs'a ertelendi. 
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor ligde kalmayı garantilemesinin ardından taraftarın baskısı üzerine olağanüstü kongre kararı almıştı. Bugün yapılması gereken Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Kongresi, yeterli çoğunluk sağlanamaması nedeniyle 30 Mayıs'a ertelendi. Sadece 887 delegenin sadece 110'unun katıldığı ve çoğunluğun sağlanamadığı kongrede, ilerleyen süreçte neler olacağı ise merakla bekleniyor. 
"Hedefimiz Eskişehirspor’un bir gününün bile kaybolmaması" 
Kongre öncesi açıklamalarda bulunan mevcut Eskişehirspor Kulüp Başkanı Kaan Ay, devam etmeyi düşünmediğini ve yeterli katılımın sağlanmadığını söyledi. Kaan Ay, "Yeni gelecek yöneticiler ve başkanımız Eskişehirspor’u layık olduğu yerlere getirecektir diye umut ediyorum. Biliyorsunuz çok çağrı yaptık, basın toplantılarında belirttik. Biz 8 Mayıs tarihinde kongre kararı aldık Afyon maçından sonra. Yasal olarak 15 gün bekleme süresi vardır. 15 gün beklendi, en son gün de bugündür. Biz Eskişehirspor’un bir günü bile kaybolmasın diye bugün hemen kongre yapalım dedik ama şu anki katılım yeterli değil, bugün yine ertelenecek gibi görünüyor. Biliyorsunuz Afyon maçından sonra taraftar beni istifaya davet etti, ben de istifamı verdim. Demek ki yaptığımız çalışmalar doğru değilmiş, öyle kanaat getirmişler biz de buna uyacağız, istifa edeceğiz. İnşallah yeni gelecek arkadaşlar Eskişehirspor’u daha iyi noktalara getirirler. Bizim de hedefimiz Eskişehirspor’un bir günü bile kaybolmasın diye hemen en erken kongre tarihini aldık, o da bugüne denk geliyordu, yasal süreden haberi olmayan kişiler var, bunu bütün camianın bilmesini istiyorum. 15 gün yasal süre vardır. Kongre kararı aldıktan sonra yasal süre işler, ondan sonra kongre tarihi belirlenir. Biz de bugünü seçtik, bu salonu seçtik, ama şu anda katılım yok. İnşallah önümüzdeki hafta yeni yönetim oluşur" ifadelerini kullandı. 
Kongre bir hafta sonra aynı saate ertelendi. 

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

çifteler li es es

23 Mayıs 2019 17:34
es es imizin bu hallere gelmesinin tek nedeni pancarcı , beğiter ve hoşcan dır. bu üçlünün yaptıklarına göz yuman haber yapmayan yerel basınında suçu vardır. taraftar grup lideri diri bıraksın liderliği boş konuşanın boş kalfası çünkü

Ceylan

23 Mayıs 2019 18:08
Aday olmayan kongre yapılsa ne olacaktı ki ? Umarım Av. Mustafa Topkaya bir liste oluşturup aday olur da, klubü yamyamlara teslim etmez.

Şaşırdık mı?

23 Mayıs 2019 21:58
Hayır tabikide... Lafa gelince ESKİŞEHİRSPOR'UN kaybedecek bir günü yok diyenler iş icraata gelince ortada yoklar. Artık birisi çıkıp da ben sürem dolana dek buradayım iyisiyle kötüsüyle niye demiyor? Baskı ve particilik vb gibi şeyler den etkilenecek veya bu takımı etkileyecek olanlar varsa gelmesinler ne iş yapıyorlarsa kendi işlerini bulaştırsınlar parti ve baskılara. Tek kalıcı olan ESKİŞEHİRSPOR'DUR ona göre ADAY olun lütfen çoğunluğuluk oluşur ve iyi bir yönetim anlayışı ile çalışıyor olur ESKİŞEHİRSPOR'UMUZA HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

Onur

24 Mayıs 2019 17:05
Arkadaşım kongreyi hafta içi mesai saatinde yapmak nasıl bir düşünce. Neden böyle önemli kongreler için en az katılımın olacağı gün ve saat seçilir ilginç. Sinemaya bile gitsen perşembe günleri en az seyirci gelir diye yarı fiyatına film izlersin. Kongreyi neden en çok katılımın olacağı cumartesi ve pazar iftardan sonra bir saatte yapmazsın. burda ki mantık nedir?

mustafa

24 Mayıs 2019 09:02
Hafta içi kim gelsin 30 mayısta da toplanamazsınız bir daha ertelenir.

İsmail Nediyeyimki

23 Mayıs 2019 18:33
Hep tiyatro, hep tiyatro. Benzer senaryo. Ustalar, çıraklar, piyonlar. Toplantıya teşrif etmeyen üyeler. Hepsi başarılı. Kulübü bu hale getirenler kim diye sorarsan, hepsi birbirini gösterir. Haksız değiller. Ortak plan yok. Her birinin ayrı ayrı şahsi planı var. Benzer şahsi planlar?! Yazık.

Adil seçen

23 Mayıs 2019 18:08
Horoz çok olan yerde sabah erken olur eskişehirde hep sabahlar erken olur . Herkesde cep delik ama maşallah dil bir karış. Herkes her şeyi çok iyi biliyor maşallah . Soluğu nerede alacağımızı hep birlikte göreceğiz , fazla kalmadı az sabredin !

mustafa

23 Mayıs 2019 17:00
DAHA ÇOK HAFTAYA KALIR