ES-ES'TE KONGRE GÜNÜ

06 Haziran 2018 08:59
ES-ES'TE KONGRE GÜNÜ

Eskişehirspor üyeleri bugün 14:00'da olağanüstü seçimli genel kurul ve olağan mali genel kurul için Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde toplanacaklar.

755 üyenin oy kullanacağı genel kurulun yapılabilmesi için 378 üyenin genel kurula katılması gerekiyor. Bu toplantıda çoğunluk sağlanmadığı takdirde nihai kongre bir hafta sonra yapılacak.

ADAY YOK

Eskişehirspor genel kurulunda başkanlık için şu ana kadar aday olan çıkmadı. Adı başkan adaylığı için geçen isimler adaylıktan çekildiklerini açıklarken, adı geçen adaylardan Eskişehirspor basın sözcüsü ve başkan yardımcısı Erdal Şahbaz, "Yarın (bugün) için liste çıkması zor görülüyor. " dedi.

KALICI BİR YÖNETİM

Eskişehirspor'un kentin ve siyasilerin desteği olmadan ayakta kalmasının zor olduğunu belirten Şahbaz; "Bir yönetim oluşsa da üç dört ay sonra yeniden kongreye gidilir. Önemli olan herkesin desteğini alabilecek en az 3 yıl görev yapacak kalıcı bir yönetim oluşturmak.

BORCU YÖNETMEK

Eskişehirspor'un borcu yönetilemeyecek bir borç değil. Kulübün bir finans şirketine bir de bir bankaya toplam 49 milyon lira borcu var. Siyasiler bu kuruluşların yöneticileri ile görüşüp bize yeniden bir yapılandırma yolu açsalar, biz de önümüzü göreceğiz.

Biz aramızda 10-15 milyon toplasak da bu ligi götürmemiz zor olacak." şeklinde konuştu.

ADAY DEĞİL

Başkan Halil Ünal'ın aday olmayacağı ve aday olması halinde Erdal Şahbaz ve ekibine destek vereceği öğrenildi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Cemali

07 Haziran 2018 15:33
Bu suçlamaları yazan arkadaşın , elinde bir kanıtı var mı ? Eğer yoksa şu mübarek Ramazan da vebali çok büyük bu suçlamaların , kanunlar önünde de cezası ayrı yapma arkadaşım... Kapatılıp gidilemez öyle kolay değil arkadaşım , biz kurtulmak için EsEs' li olmadık. Taraftar bu takımı kurtarır lak laklakları da boş , her taraftar çıkarıp cebinden 100' er lira versin densin bakalım kaç kişi veriyor , taraftar kulüp yönetmez , taraftar takımını maçlarda destekler .Şu kayyumcu , kayyum meraklılarına söyleyecek söz bulamıyorum . Bu çok gibi gösterilen borç, bir futbol kulübü için aslında çok büyük bir rakam değil . Hemen hemen her kulübün (bir kaçı istisna) enaz bu kadar borcu var. Daha önce belirttiğim gibi onlar bu durumu açığa vurup , ağlamıyorlar çünkü marka değerlerini düşürmemek için temkinli davranıyorlar . Biz ağlaya ağlaya bu hale geldik . Aslında şu koca şehirden 5 sağlam yönetici kafa kafaya verip samimi olarak canı gönülden ,1 yıl uğraşsınlar işi çözerler .Bu şehirde üniversiteler var , ekonomistler var , strateji uzmanları var , iyi derecede yöneticiler var, var oğlu var. Kayyuma kalması bu şehir için utançtır ...Gaziantepspor, Samsunspor borçlarının çokluğundan değil , borçların kapatılması için sahipsiz kaldığı için kayyuma kaldı ....BU ŞEHİR BU KADAR ACİZ DEĞİLLLLLLLL !!!!

aliekber

06 Haziran 2018 16:00
kapatın da sizde kurtulun bizde kurtulalım her sene aynı muhabbet bıktırdınız yeter artık

gökhan

06 Haziran 2018 13:19
defolun gidin hepiniz kayyuma kalsın takım her sezon aynı şeyler. yemeğe geldimi hepiniz bir olup yemeyi biliyorsunuz. bu kulübün paralarınla alem yapanlar, kulüp üzerinden eşine jip kiralayanlar, gidip galatasaray formasıyla barlarda maç seyrederken fotoğrafları çıkanlar, eşini dostunu otellerde ağırlayıp faturayı kulüp e yollayanlar ödesin borcu insanda azıcık haysiyet onur olur. para bitti aşk bitti değilmi defolun gidin bırakın bu kulübün yakasını

SERDAR

06 Haziran 2018 13:22
TARAFTARI 1 AYDIR BOŞA OYALADINIZ O ZAMAN.SİZDEN NE KÖY OLUR NEDE KASABA OLUR.TARAFTARA BIRAAKIN KULÜBÜDÜNYA MARKASI TARAAFTAR TAKIMIDA DÜNYA MARKASI YAPAR.VE SİZLERDE BİRDAHA BU KULÜBÜN İÇİNE DEYİL BAHÇESİNE GİREMEZSİNİZ

barış

07 Haziran 2018 09:55
bırakın kayyuma gitsin kardeşim takım.hiç temizleniriz.sizden bu kulube fayda gelmez.

veli cem bektaş

07 Haziran 2018 10:00
futbol kulüpleri uyuşturucu ve terör kadar tehlikelidir. derhal kapatılmalıdır.
HAMAMYOLU'NA  KALABAK ÇEŞMESİ
HAMAMYOLU'NA KALABAK ÇEŞMESİ
Hamamyolu’nda sıcak yaz günlerinde vatandaşların su ihtiyacı gidermek ve Eskişehir’e gelen turistlerin ‘Kalabak Suyunu’ tatmaları için çeşmeler bulunuyor.
SÜRÜCÜLER ZORLANDI
SÜRÜCÜLER ZORLANDI
Eskişehir'de dün etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken sürücüler zor anlar yaşadı.
GÖKBAHÇE'YE BARAJ GELİYOR
GÖKBAHÇE'YE BARAJ GELİYOR
Seyitgazi İlçesi Gökbahçe Mahallesine yapılması planlanan baraj ve gölet yapımı, için Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın Gökbahçe'ye baraj ve gölet yapımının ihale aşamasına geldiğini açıkladı.
HÜCRE EVİ  OPERASYONU
HÜCRE EVİ OPERASYONU
Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hava kuvvetleri yapılanmasında "üniversite mezunları sorumlusu" olduğu değerlendirilen zanlı gözaltına alındı.
TEDAVİ EDİLDİLER DOĞAYA SALINDILAR
TEDAVİ EDİLDİLER DOĞAYA SALINDILAR
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Hayvanat Bahçesi'ne getirilen delice doğan, kulaklı orman baykuşu ve kerkenez tedavilerinin ardından doğaya salındı.
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ
SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ
 Eskişehir'de aniden bastıran şiddetli yağmur ve dolu, kısa sürede hayatı felç etti. 
GASP ZANLILARI YARGI ÖNÜNDE
GASP ZANLILARI YARGI ÖNÜNDE
Atatürk Bulvarı'nda bir akaryakıt istasyonuna ait aracı durdurarak, araçtaki 300 bin TL'yi gasp ettikten sonra, çalışanların ellerini kelepçeleyerek kaçtığı iddia edilen polis ve diğer iki zanlı adliyeye sevk edildi.
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
CHP Eskişehir Milletvekili Adayları 24 Haziran öncesi çalışmalarını ilçelerde ve kırsal alanda yoğunlaştırarak Eskişehir’in tüm noktalarında vatandaşlarla bir araya geliyor. CHP'li adaylar vatandaşların sorunlarını dinledi.
TÜRKİYE KALKINACAK
TÜRKİYE KALKINACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Es Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni (ESAĞDER) ziyaret etti. Avcı, önümüzdeki dönemde istikrar içinde kalkınan bir Türkiye olacak" dedi.