ES-ES'İ BEKLEYEN 16 DOSYA DAHA VAR

23 Mart 2018 13:42
ES-ES'İ BEKLEYEN 16 DOSYA DAHA VAR

Puan silme cezaları ile karşı karşıya kalan Eskişehirspor, kapattığı 6 dosyanın ardından gelen 16 dosya ile mücadele etmeye devam ediyor. 

FIFA'da bekleyen ve puan silme cezası bulunan 6 dosyayı kapatan Eskişehirspor, geçici olarak bir nefes aldı. Çünkü Kırmızı Şimşekler'den alacağı bulunan yabancı oyuncuların ve kulüplerin FIFA'ya müracaatı devam ediyor. Bugün yapılan değerlendirme toplantısında konuşan Başkan Vekili İsmail Ilgaz, 16 dosya ile karşı karşıya kaldıklarını anlattı. Süresi gelen dosyalar ile ilgili girişimlerin devam ettiğini belirten Ilgaz, puan silme cezasının alınmaması için tüm imkanların kullanılacağını ifade etti. 

"Geride kalan 16 tane daha yabancı oyuncularla ilgili dosya var" 
Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde basın mensupları ile bir araya gelen Eskişehirsporlu yöneticiler, göreve geldikleri 3-5 ayı değerlendirdi. Değerlendirme sırasında Eskişehirspor'un gelir ve giderlerini açıklayan Başkan Vekili İsmail Ilgaz, "Geldiğimizde takımdaki hemen hemen tüm topçular alacağa yönelik ihtarname çekmiş ve son ödeme tarihleri gelmiş. Anında kaynak bulamazsanız elinizdeki topçuların birçoğu gitmek üzere yani kısaca bir kriz var. Geldiğimizde gördüğümüz manzara buydu. Hemen operasyona başladık. İhtarname çeken oyuncuların hemen hemen hepsinin alacakları ödendi. Takıma da bir moral geldi. Yine ana hatlarıyla anlatıyorum, 3-5 aylık süreçte yönetim 17 milyon 225 bin lira kaynak bulmuş. Eskişehirspor yönetiminin kendi arasında bulduğu para, 6 milyon 110 bin lira. 11 milyon 760 bin lira takımdaki oyunculara ve eski oyunculara ödeme yapıldı. 6 tane FIFA'da bekleyen, aciliyeti bulunan ve puan silme riski ile karşı karşıya kaldığımız futbolculara para ödedik. Bunlara da peşin peşin ödemedik. Menajerler, avukatlar ve futbolcular ile bire bir görüşme yaptık. Şartlarımızı söyledik, iskonto yaptık, kısmen peşin ödedik, kısmen de vade yaparak ikna ettik. Bu 6 oyuncu ile puan silme riskini ortadan kaldırdık. Ama bitmiş değil. Geride kalan 16 tane daha yabancı oyuncularla ilgili dosya var. Bunların da sırası geldikçe görüşmelerimiz yapılıyor" dedi. 

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TamEs

23 Mart 2018 14:58
Ödenen ve ödenecek paralarla şampiyonluğa oynayan takım kurulur ve her sezon enaz ilk 5 te olan bir takımımız olurdu.Tabiiki doğru futbolcularla , yapılan doğru transferlerle olurdu bu söylediklerim.Takıma bir kuruşluk katkısı ve etkisi olmayan,şu veya bu nedenle büyük paralarla yapılmış yanlış futbolcu transferi ile şu anki durumumuz ne?1.ligten düşmemeye oynayan bir takım.Çünkü bizi süper ligten düşüren futbolcular çekip gittiler ama EsEs'e sülük gibi yapışarak kanımızı emmeye devam ediyorlar.Suç onların mı?Bizi çatır çatır bu borçları ödemeye mahkum edenlerin mi?Söylenecek söz bulamıyorum.Yazıklar olsun.Bu borçlardan kurtulmak için emek harcayanlara teşekkürü borç bilirim,hepsine teşekkürler.Vebali olanlar mı?Onları Rabbime havale ediyorum.

selahattin yıldızlar

23 Mart 2018 13:56
ne bitmez dosyaymış bu yaa :( sebep olanlara lanet olsun :(

dost

23 Mart 2018 17:24
dosyaların açılmasına sebep olanların kapılarının önlerine atılsın dosyalar

Yok artik

24 Mart 2018 22:33
Senelerce super ligde mucadele etti bu takim.. yayin geliri de tribun geliri de yuksekti.. sirf su an hatirladigim 3 tane onemli satis yapildi guzel paralar kazanildi.. bu kadar oyuncunun parasi neden odenmedi? Hadi 2. ligde gelirler birden dustu zorluk yasandi diyelim.. super ligden bile borclar var.. ne oldu bu kadar para? Yaziktir.. ayni butcelerle 0 borclu kulupler var.. dusse bile hemen cikmayi da bildiler.. borc dosyalari da yok.. Kimi getirdiniz de bu kadar para harcadiniz?.. sanki ibrahimovic geldi de butce coktu.. senelerdir takimdaki tek yildiz erkan zengindi.. bu paralar ne oldu? soru basit.. Eskisehirspor'un son 10 yili incelenmeli.

Ali

23 Mart 2018 17:00
Eskisehir de esesi yonetecek bir kafası çalışan çıkmadı ve bundan sonrada cikmayacak hep ise yaramaz futbolcu ve hocalar alınıyor eskisehiri hocalarla olmaz alt yapıya önem vermeli takım bundan sonra belki düşer belki düşmez ama bundan sonra biz süper ligi en az yıl unutun

escemes

23 Mart 2018 23:13
bunlar açıklamadı mı? 27 milyon borç dediler 100 milyon borç çıktı.yaw kardeşim yazık günah taraftarı keriz yerine koymayı bırakın...

sinan başkan

30 Mart 2018 08:39
bu durumun sebebi olanlar zaten yönetimdeler, üç maymunu oynuyorlar:(