ES ES TARAFTARI SERBEST KALDI

26 Ağustos 2017 16:10
ES ES TARAFTARI SERBEST KALDI

Antalya’da geçen sezon oynanan olaylı Göztepe-Eskişehirspor maçı nedeniyle Eskişehir'de 30 taraftar gözaltına alınmıştı. Antalya'da yaklaşık bir hafta gözaltında tutulan taraftarların tamamı serbest kaldı.

Antalya’da geçen sezonu oynanan Göztepe-Eskişehirspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Eskişehir'de 30 taraftar gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şahısların ise örgütlü suç işleme, kamu malına zarar verme, toplumda infiale neden olacak eylemlerde bulunma ve patlayıcı madde atma suçlarından şüpheli bulundukları bildirilmişti. Antalya'da yaklaşık bir hafta gözaltında tutulup ifadeleri alınan taraftarların tamamı serbest kaldı. T

araftarlar Birliği Başkanı Murat Diri sosyal medya hesabında, "Çok şükür bütün arkadaşlar kardeşler serbest kaldı. Taraftarlarımızı yalnız bırakmayan herkese teşekkü ederim." diye konuştu. Öte yandan taraftar temsilcileri süreçte taraftarları Antalya'da yalnız bırakmayan ARS Mühendislik Antalya temsilcilerine, Mesut Şimşek ve Mehmet Şimşek ile Eskişehirspor yönetimine teşekkür etmeyi ihmal etmediler. 

ESKİŞEHİRSPOR KULÜBÜ AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Eskişehirspor yönetimi ise resmi siteden şu açıklamayı yaptı: "Kulüp avukatımız Yusuf Ünal ve Taraftardan sorumlu Asbaşkanımız Murat Yıldız'ın bizzat takip ettiği süreçte taraftarlarımız önceki gün sabah 9:00 sularında sağlık kontrolünden geçtikten sonra adliyeye sevk edilmiştir.

Taraftarlarımız önce savcı karşısına çıkarlarken; Savcı 10 taraftarımızın adli kontrol talebi ile 34 taraftarımızın ise TCK 174/1 ve TCK 152 suçları sebebi ile tutuklanmaları istemi ile sulh ceza hakimliğine gönderilmesine karar verilmiştir. 
21:00 sularında  çıktıkları Sulh Ceza Hakimliği Tüm gözaltındaki taraftarlarımızın tahliyesine ve adli kontrol altında tutulmalarına karar vermiştir. Bu karar ile gözaltında bulunan veya tutuklanan hiçbir taraftarımızın kalmadığını bildiririz. Tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MEHMET

26 Ağustos 2017 17:24
Kurtulduk deyip meşale yakmaya devam ederseler yanarlar. Birileri bunlara söylesin.

kemal

28 Ağustos 2017 09:41
Yaptıkları devam ediyor. Bak 7 puan kaybettik. Birde puan silinirse yandık. Bayramda göğsünü gere gere anlatırlar artık biz meşale yaktık diye.

Zafer

28 Ağustos 2017 10:45
Maci izledim.Eskisehirli olarak utanc duydum. Yapanlari kurtarmak sevinc yaratmamali.Bu gibi insanlar spor icin kanserli hucredir.

EsEs

27 Ağustos 2017 17:26
Eskişehirin ekmeğini yiyip büyük takım sevenlerden değil bunlar.Has eses'liler.

Kadir

27 Ağustos 2017 17:24
EsEs tarftarı bir bütündür.Yaptıkları hatadır.Ama EsEs sevdalıları bunlar..Hepsine geçmiş olsun.

2626

27 Ağustos 2017 17:25
Geçmiş olsun ..

Ali

27 Ağustos 2017 01:29
Esas sorun serbest kalanlar Eskişehir'e nasıl dönecek? Parası olan var olmayan var.
BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ
BÜROKRATLARLA SİZİN ARANIZDA BİRER KÖPRÜYÜZ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Eskişehir'deki sendika, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
İKTİDAR SAMİMİ BULMUYORUM
İKTİDAR SAMİMİ BULMUYORUM
CHP Parti Meclis Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, “Öğretmenlerin meslek yasasını oluşturmadan, yaşam koşullarını sağlıklı hale getirmeden onların bu özel gününü kutlayan iktidarı samimi bulmuyorum” dedi.
KOMİK SAVUNMA
KOMİK SAVUNMA
Eskişehir'de uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklu olarak yargılanan sanık "Ben kalp ve şeker hastasıyım, tedavi olmak amacıyla kullanıyordum" şeklinde ilginç bir savunma yaptı.
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
POLİSTEN HUZUR DENETİMİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuklar için umuma açık yerlerin denetlendiği uygulamada, bıçak, tabanca ve dal sigaralar ele geçirildi.
MALATYA'DAKİ ÇİRKİN EYLEMİ KINIYORUZ
MALATYA'DAKİ ÇİRKİN EYLEMİ KINIYORUZ
Eskişehir Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Kamer Ali Durur, Malatya’da Alevi vatandaşların evlerine kırmızı boya ile çarpı işareti yapılması ile ilgili konuştu.
Öğretmenler Parkı açılıyor
Öğretmenler Parkı açılıyor
Odunpazarı Belediyesi’nin öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü hediyesi olan ‘Öğretmenler Parkı açılıyor.
ESKİŞEHİR'E GÜNÜ BİRLİK TEDAVİYE GELİNİYOR
61 MİLYON HAYALİ
61 MİLYON HAYALİ
Milli Piyango İdaresi’nin 61 Milyon TL olarak belirlenen yılbaşı ikramiyesini açıklamasının ardından vatandaşları büyük ikramiye heyecanı sardı.
FETÖ'CÜ ÖĞRETMENLERE 65 YIL HAPİS
FETÖ'CÜ ÖĞRETMENLERE 65 YIL HAPİS
Eskişehir’de Fetullahçı terör örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yargılanan sanıklara çeşitli hapis cezaları verildi.