ES ES TARAFTARI SERBEST KALDI

26 Ağustos 2017 16:10
ES ES TARAFTARI SERBEST KALDI

Antalya’da geçen sezon oynanan olaylı Göztepe-Eskişehirspor maçı nedeniyle Eskişehir'de 30 taraftar gözaltına alınmıştı. Antalya'da yaklaşık bir hafta gözaltında tutulan taraftarların tamamı serbest kaldı.

Antalya’da geçen sezonu oynanan Göztepe-Eskişehirspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Eskişehir'de 30 taraftar gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şahısların ise örgütlü suç işleme, kamu malına zarar verme, toplumda infiale neden olacak eylemlerde bulunma ve patlayıcı madde atma suçlarından şüpheli bulundukları bildirilmişti. Antalya'da yaklaşık bir hafta gözaltında tutulup ifadeleri alınan taraftarların tamamı serbest kaldı. T

araftarlar Birliği Başkanı Murat Diri sosyal medya hesabında, "Çok şükür bütün arkadaşlar kardeşler serbest kaldı. Taraftarlarımızı yalnız bırakmayan herkese teşekkü ederim." diye konuştu. Öte yandan taraftar temsilcileri süreçte taraftarları Antalya'da yalnız bırakmayan ARS Mühendislik Antalya temsilcilerine, Mesut Şimşek ve Mehmet Şimşek ile Eskişehirspor yönetimine teşekkür etmeyi ihmal etmediler. 

ESKİŞEHİRSPOR KULÜBÜ AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Eskişehirspor yönetimi ise resmi siteden şu açıklamayı yaptı: "Kulüp avukatımız Yusuf Ünal ve Taraftardan sorumlu Asbaşkanımız Murat Yıldız'ın bizzat takip ettiği süreçte taraftarlarımız önceki gün sabah 9:00 sularında sağlık kontrolünden geçtikten sonra adliyeye sevk edilmiştir.

Taraftarlarımız önce savcı karşısına çıkarlarken; Savcı 10 taraftarımızın adli kontrol talebi ile 34 taraftarımızın ise TCK 174/1 ve TCK 152 suçları sebebi ile tutuklanmaları istemi ile sulh ceza hakimliğine gönderilmesine karar verilmiştir. 
21:00 sularında  çıktıkları Sulh Ceza Hakimliği Tüm gözaltındaki taraftarlarımızın tahliyesine ve adli kontrol altında tutulmalarına karar vermiştir. Bu karar ile gözaltında bulunan veya tutuklanan hiçbir taraftarımızın kalmadığını bildiririz. Tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MEHMET

26 Ağustos 2017 17:24
Kurtulduk deyip meşale yakmaya devam ederseler yanarlar. Birileri bunlara söylesin.

kemal

28 Ağustos 2017 09:41
Yaptıkları devam ediyor. Bak 7 puan kaybettik. Birde puan silinirse yandık. Bayramda göğsünü gere gere anlatırlar artık biz meşale yaktık diye.

Zafer

28 Ağustos 2017 10:45
Maci izledim.Eskisehirli olarak utanc duydum. Yapanlari kurtarmak sevinc yaratmamali.Bu gibi insanlar spor icin kanserli hucredir.

EsEs

27 Ağustos 2017 17:26
Eskişehirin ekmeğini yiyip büyük takım sevenlerden değil bunlar.Has eses'liler.

Kadir

27 Ağustos 2017 17:24
EsEs tarftarı bir bütündür.Yaptıkları hatadır.Ama EsEs sevdalıları bunlar..Hepsine geçmiş olsun.

2626

27 Ağustos 2017 17:25
Geçmiş olsun ..

Ali

27 Ağustos 2017 01:29
Esas sorun serbest kalanlar Eskişehir'e nasıl dönecek? Parası olan var olmayan var.
ESKİŞEHİR'E GÖKYÜZÜNDEN BAKIŞ
BENİM GİBİ  KANMAYIN
BENİM GİBİ KANMAYIN
Eskişehir'de kendilerini telefonda polis veya savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yapanlara karşı oluşturulan özel ekip, şehir dışından gelip dikkati çekmemek için ucuz otellerde kalan, taksi tutan ve uydu haritalarından yararlanarak kandıracakları kişileri yakınlarındaymış gibi yönlendiren şüphelilerin, kurbanlarını daha çok 60 ve üzeri yaş grubundan seçtiğini belirledi
OKUL SERVİSLERİNE SIKI DENETİM
OKUL SERVİSLERİNE SIKI DENETİM
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent genelinde faaliyet gösteren öğrenci servislerine yönelik denetim yaptı.
YAŞLI ÇİFT KAZA KURBANI
COŞKULU KUTLAMA
COŞKULU KUTLAMA
Sivrihisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü gerçekleşen tören ile coşkuyla kutlandı.
ARSLAN ADAY OLMAYACAK
ARSLAN ADAY OLMAYACAK
Ak Parti Mahmudiye İlçe Başkanı Mustafa Arslan, 2010 yılından bu yana yapmış olduğu ilçe başkanlığına tekrar aday olmayacağını açıkladı.
GÜNEYDOĞU GAZİSİ UNUTULMADI
KİTLE ÖRGÜTLERİ ÖNEMLİDİR
KİTLE ÖRGÜTLERİ ÖNEMLİDİR
Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, demokratik kitle örgütleri ve hemşehri dernekleri ile bir araya gelmeye devam ediyor.
HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
HER ZAMAN YANINIZDAYIZ
'19 Eylül Gaziler Günü' münasebetiyle, Eskişehir Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.