ES ES TARAFTARI SERBEST KALDI

26 Ağustos 2017 16:10
ES ES TARAFTARI SERBEST KALDI

Antalya’da geçen sezon oynanan olaylı Göztepe-Eskişehirspor maçı nedeniyle Eskişehir'de 30 taraftar gözaltına alınmıştı. Antalya'da yaklaşık bir hafta gözaltında tutulan taraftarların tamamı serbest kaldı.

Antalya’da geçen sezonu oynanan Göztepe-Eskişehirspor maçında çıkan olaylar nedeniyle Eskişehir'de 30 taraftar gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şahısların ise örgütlü suç işleme, kamu malına zarar verme, toplumda infiale neden olacak eylemlerde bulunma ve patlayıcı madde atma suçlarından şüpheli bulundukları bildirilmişti. Antalya'da yaklaşık bir hafta gözaltında tutulup ifadeleri alınan taraftarların tamamı serbest kaldı. T

araftarlar Birliği Başkanı Murat Diri sosyal medya hesabında, "Çok şükür bütün arkadaşlar kardeşler serbest kaldı. Taraftarlarımızı yalnız bırakmayan herkese teşekkü ederim." diye konuştu. Öte yandan taraftar temsilcileri süreçte taraftarları Antalya'da yalnız bırakmayan ARS Mühendislik Antalya temsilcilerine, Mesut Şimşek ve Mehmet Şimşek ile Eskişehirspor yönetimine teşekkür etmeyi ihmal etmediler. 

ESKİŞEHİRSPOR KULÜBÜ AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Eskişehirspor yönetimi ise resmi siteden şu açıklamayı yaptı: "Kulüp avukatımız Yusuf Ünal ve Taraftardan sorumlu Asbaşkanımız Murat Yıldız'ın bizzat takip ettiği süreçte taraftarlarımız önceki gün sabah 9:00 sularında sağlık kontrolünden geçtikten sonra adliyeye sevk edilmiştir.

Taraftarlarımız önce savcı karşısına çıkarlarken; Savcı 10 taraftarımızın adli kontrol talebi ile 34 taraftarımızın ise TCK 174/1 ve TCK 152 suçları sebebi ile tutuklanmaları istemi ile sulh ceza hakimliğine gönderilmesine karar verilmiştir. 
21:00 sularında  çıktıkları Sulh Ceza Hakimliği Tüm gözaltındaki taraftarlarımızın tahliyesine ve adli kontrol altında tutulmalarına karar vermiştir. Bu karar ile gözaltında bulunan veya tutuklanan hiçbir taraftarımızın kalmadığını bildiririz. Tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MEHMET

26 Ağustos 2017 17:24
Kurtulduk deyip meşale yakmaya devam ederseler yanarlar. Birileri bunlara söylesin.

kemal

28 Ağustos 2017 09:41
Yaptıkları devam ediyor. Bak 7 puan kaybettik. Birde puan silinirse yandık. Bayramda göğsünü gere gere anlatırlar artık biz meşale yaktık diye.

Zafer

28 Ağustos 2017 10:45
Maci izledim.Eskisehirli olarak utanc duydum. Yapanlari kurtarmak sevinc yaratmamali.Bu gibi insanlar spor icin kanserli hucredir.

EsEs

27 Ağustos 2017 17:26
Eskişehirin ekmeğini yiyip büyük takım sevenlerden değil bunlar.Has eses'liler.

Kadir

27 Ağustos 2017 17:24
EsEs tarftarı bir bütündür.Yaptıkları hatadır.Ama EsEs sevdalıları bunlar..Hepsine geçmiş olsun.

2626

27 Ağustos 2017 17:25
Geçmiş olsun ..

Ali

27 Ağustos 2017 01:29
Esas sorun serbest kalanlar Eskişehir'e nasıl dönecek? Parası olan var olmayan var.
MEKE'YE YARDIMELİ UZANDI
MEKE'YE YARDIMELİ UZANDI
Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, araç çarpması sonucu yaralanan Meke’ye yardım eli uzattı.
ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET
Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak, Afrin'de şehit düşen Piyade Binbaşı Mithat Dunca’nın ailesini ziyaret etti.
İNCE'YE DESTEK SÜRÜYOR
İNCE'YE DESTEK SÜRÜYOR
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyasına destekte bulundu.
ANLAMLI ZİYARET
ANLAMLI ZİYARET
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Safiye Gönül Bayar Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti. Yaşlılarla sohbet eden Çakırözer, oyunlara da eşlik etti.
SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ
SUÇA ORTAK OLMAYACAĞIZ
Odunpazarı Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı İlknur Küçükoğlu, Sapanca'da patileri ve kuyruğu kesilerek yavru köpeğin öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı.
MİNİK CANLARA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
MİNİK CANLARA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
Sokakta gördüğü enfeksiyonlu yavru kedilerin bakımıyla ilgilenen Egemen Karataş, kedilere gözü gibi bakıyor.
GENÇLİK MERKEZLERİNDE KAYITLAR BAŞLIYOR
GENÇLİK MERKEZLERİNDE KAYITLAR BAŞLIYOR
Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri Yaz Dönemi Kursları için kayıtlar yarın 18.00'de sosyal medya üzerinden yayınlanacak başvuru linkleri üzerinden yapılacak.
ESOGÜ'YE ASALETEN  REKTÖR ATANDI
ESOGÜ'YE ASALETEN REKTÖR ATANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 üniversiteye rektörler atadı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğünde vekaleten bulunan Kemal Şenocak görevine asaleten atandı.
ON BİNLERCE ÇİÇEK DAĞITILDI
ON BİNLERCE ÇİÇEK DAĞITILDI
Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı nedeniyle arife günü mezarlıklara ziyarete gelen Eskişehirlilere yakınlarının kabirlerine dikmeleri için on binlerce çiçek dağıttı.