Erdoğan'a 'sokak' yanıtı

Son Güncelleme : 18 Aralık 2018 13:12
Erdoğan'a 'sokak' yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sana meydanları dar ederiz" açıklamasına yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''Ben zaten sokaklardayım, ben senin gibi değilim ki. Sen bir kibir abidesisin, ben sıradan vatandaşlardan birisiyim'' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Erdoğan kalkmış sokaklara çıkarsanız şunu yaparım bunu yaparım diye bir sürü konuşmalar... Sevgili Erdoğan ben zaten sokaklardayım, ben senin gibi değilim ki. Ben vatandaştan birisiyim. Sen bir kibir abidesisin ben sıradan vatandaşlardan birisiyim. Ben mütevazi bir evde otururum ama sen sarayda oturursun. Ben sokağa çıkarım vatandaşla tokalaşırım otururum kahvede otururum. Ama sen 3 bin kişi olmadan sokağa çıkamazsın aramızdaki fark bu. Sokağa çıkarsan seni yaşatmam diyor sen kimsin de benim yaşayıp yaşamadığıma karar vereceksin. Kimsin sen? Kendini ne sanıyorsun sen? Dilin şişecek kardeşim sana cevap vermeyeceğim. Ben bildiğim yolda gideceğim. Haktan hukuktan yana olacağım. Sen milleti sömürüyorsun.'' diye konuştu. 

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ukab UKABE

18 Aralık 2018 13:48
He yav he heeeee ...bu aziz milletimiz kimin halkın ve hakkın adamı olduğunu çok iyi biliyor,onun için. 16 yıldı bu güzel ülkemin yönetimini ona veriyor.halka rağmen halkçı olduğunu iddia eden, teröristlere arkadaş diyen,feto savunuculuğu yapanlar durum ortada.camileri kapatan ,Kur'an kurslarını kapatan,milletin baş örtüsüyle uğraşan halkın adamı...pardon nerenin ve hangi halkı...

Huseyin

18 Aralık 2018 22:47
Kasetle gelen genel başkan olduğunu söyleyen reis yalan mi söylüyor yahu.15 temmuzda senin nerede oldugunu da söyleyen reis e inanıyorum.Allah chp ye gönül veren kardeşlerimize sabır versin.bu adamla nereye kadar

Türkiye.

18 Aralık 2018 22:43
Türkiye de yaşam güzel.niye sokaklara dökülelim.olmaz öyle şey.şimdi daha fazla birlik olma vakti.hep birlikte yaşasın Türkiye.kaos düşünenler boşuna beklemesinler biz ülkemizden çok memnunuz.

26yirmialtı

19 Aralık 2018 08:38
helal be.