ERDOĞAN'A MADALYA GÖTÜRMEK İSTİYORLAR

03 Kasım 2017 12:04
ERDOĞAN'A MADALYA GÖTÜRMEK İSTİYORLAR

Eskişehir'de Taekwondo Dünya Şampiyonası'na hazırlanan milli sporcular, birincilik madalyasını alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a götürmek istediklerini söylediler.

Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası 24 - 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında Mısır'ın Sharm El-Sheikh şehrinde düzenlendi. Eskişehir'den katılan Dilara Kartal ise 2., Zeynep Şeyma Turhan 6. ise oldu. Seneye yapılacak olimpiyatlar için çalışmalarını sürdüren Milliler içerisinde Türkiye 3.'sü olan Muhammet Sabri Turhan da yer alıyor. Hedeflerinin Türk Bayrağı'nı göndere çekmek olduğunu dile getiren 3 taekwondo sporcusu, Milli Takım Antrenörü Abdullah Turhan ve Taekwondo Antrenörü Hülya Üner gözetiminde çalışmalarına devam ediyor. Haftanın 6 günü çalışmaya devam eden Milli oyuncular, dünya şampiyonluğu madalyasını almaları durumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etmek istiyorlar. Madalyalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye etmeyi planlayan Milliler, spora verilen destekten dolayı da memnun olduklarını kaydettiler. 

Kadınlar spora yönelmeli


"Bir hedefim de dünya şampiyonluğu madalyamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek"
Mısır'da düzenlenen son Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası 6.sı Zeynep Şeyma Turhan, özellikle kadınların spora yönelmesini istedi. 8 yıllık çalışmalarını baştan sonra kısaca aktaran 14 yaşındaki Turhan, "8 yıldır taekwondo ile uğraşıyorum. İlk olarak yenilerek başladım. Sonra yenmeyi öğrendim. Bu sayede Türkiye Şampiyonu oldum, sonra Dünya Şampiyonası'na katıldım. Dünya Şampiyonası'nda 6. oldum. 2018'de gençler olimpiyatları var. Oraya katılmak istiyorum. Çok çalışıyoruz. Haftanın 6 günü 2 saat antrenman yapıyoruz. Türkiye şampiyonu olmadan olimpiyatlara gidemiyoruz. O yüzden ilk önce Türkiye Şampiyonu olacağım. Taekwondo'ya önce kadınların başlamasını istiyorum. Çünkü savunmayı öğrenmeleri gerekiyor. İnsanların savunma öğrenmek amacıyla yapmalarının gerektiğini düşünüyorum. Bir hedefim de dünya şampiyonluğu madalyamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek" dedi.

"Şimdilerde sporun her dalına destek var"


Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası'nda bir gurur kaynağı da Dilara Kartal oldu. Dünya 2.si olan Kartal, "Taekwondoyu 5 yıldır yapıyorum. İlkokulda başlamıştım. Zaten okulun kurslarında başlamıştım. Şu anda haftanın 6 günü 2 saat antrenman yapıyoruz. Çok emek verdim. İnşallah emeklerimin karşılığını da önümüzdeki sene olimpiyat şampiyonu olarak almayı istiyorum. Aslında emeklerimin bir karşılığını dünya şampiyonasında 2. olarak aldım. Çok çalışıp dünya birincisi olmak istiyorum. Ben inşallah dünya şampiyonu olursam, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a madalyayı hediye etmek isterim. Bu zamana kadar hep futbol önde olmuştu. Şimdilerde sporun her dalına destek var" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
Eskişehir ve bölgeye değer katacak kentin yeni yaşam merkezi Cassaba Modern, 2018’in son çeyreğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  TARİFELİ UÇUŞLAR  YENİDEN BAŞLASIN
TARİFELİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLASIN
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu ve kargo taşımacılığında daha işler hale getirilmesi ve tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.