ERDOĞAN ESKİŞEHİR'DE KONUŞTU

Son Güncelleme : 21 Mart 2019 16:03
ERDOĞAN ESKİŞEHİR'DE KONUŞTU

 Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Üniversitesi bünyesinde Ulusal Raylı Sistem Araştırma ve Test Merkezi kurulacağını belirterek, "Projesi, bütçesi, yeri, her şeyi hazır. İnşallah merkezin temelini bu yaz atıyoruz. Önümüzdeki yıl bitmeden de açılışını gerçekleştiriyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince Valilik Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılarak, vatandaşlara hitap etti. Kente sağlık alanında yaptıkları yatırımları anlatan Erdoğan, "Sivrihisar Devlet Hastanemizi, 40 yataklı ek bina yaparak büyütecek, Kırka'ya da entegre hastane kazandıracağız." diye konuştu. 

Eskişehir'de 9 bin 827 konut projesini hayata geçirdiklerini belirten Erdoğan, imar barışıyla da 84 bin vatandaşın sorununu çözdüklerini ifade etti. 

Kurşunlu Külliyesi'nden Odunpazarı Karacaşehir Camisi'ne, Seyitgazi ilçesindeki Seyit Battal Gazi Külliyesi'nden Günyüzü Kuzören Camisi'ne kadar 72 ata yadigarı eserin restorasyonunu yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, Odunpazarı Sivrioğlu Camisi ve Sivrihisar Aziz Mahmut Hüdayi Camisi'nin restorasyonunun da devam ettiğini bildirdi.

Tarihe sahip çıkma noktasında bir adım daha attıklarını ve yıllık 150 bin kişinin ziyaret ettiği Cumhuriyet Tarihi Müzesi'nin restorasyonunu, teşrifatını tamamladıklarını belirten Erdoğan, "Adeta mezbelelik durumundaki bu müzeyi yeniden ayağa kaldırdık. Birilerinin, 'kapattılar, açmazlar' dediği bu eseri, yeniden tüm Eskişehir'in, Eskişehirlilerin hizmetine sunuyoruz." dedi.

Ulaşımda yapılan yatırımlara da değinen Erdoğan, 90 kilometreden devraldıkları bölünmüş yol uzunluğunu, 311 kilometreye çıkardıklarını aktardı.

Yapımı devam eden Eskişehir Sarıcakaya Yolu, Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolu ve Ankara-Polatlı-Sivrihisar yolundaki çalışmaları da bu yıl tamamlayacaklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastanesi yolundaki çift köprülü kavşağı yaptıklarını bildirdi.

- "Eskişehir'i raylı sistemin merkezi haline getirmiş olduk"

Erdoğan, Yunus Emre Hastanesi'ne ulaşım için yapılan bağlantı köprüsünü de bu yıl tamamlayacaklarını belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Sivrihisar-Eskişehir-Bozüyük yolu, Sivrihisar-Emirdağ ayrımı-Afyon yolu ve Ankara-Eskişehir ayrımı-Mahmudiye-Çifteler yolundaki kalan kesimleri iki yıla kadar tamamlıyoruz. Bu yolun güzergahındaki Kanlıpınar mevkisinde bir alt geçit yapacağız. Eskişehir'i önce Ankara ile sonra Konya, İstanbul, Bilecik, Sakarya ve Kocaeli ile yüksek hızlı trenle bağladık mı? Bay Kemal senin bundan haberin var mı? Senin dünyadan haberin yok. Bu ülkede neler oluyor, bitiyor haberin yok. Biz böylece Eskişehir'i hızlı trenlerin kavşağında Anadolu'nun tam ortasında bir raylı sistemin merkezi haline getirmiş olduk. Etüt çalışmaları devam eden Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar-Isparta-Antalya hızlı tren projesiyle şehrimizin hızlı tren ağı genişleyecek. Ayrıca mevcut demiryollarımızı da modernize ediyoruz. Eskişehir-Kütahya-Balıkesir hattını elektrikli, sinyalli hale getirme çalışmalarını bu yıl tamamlıyoruz."

Yorumlar (28) / Onay bekleyen (10)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nasrettin Hoca

21 Mart 2019 16:21
Test merkezi yetmez. Tülomsaş hızlı tren fabrikası haline getirilmeli, Sakarya'dan alınıp Eskişehir'e getirilmeli çünkü anamızın ak sütü gibi bizim hakkımız. Termik santrali asla ve kata kabul etmeyiz. Daha sayacak çok şey var da bu ikisi ön şart. Bunlar olmadan oy yok.

Atilla

21 Mart 2019 17:02
Helal olsunbe bugün gümbür gümbür seçim olduğunu hissettik.

Arıcı

21 Mart 2019 16:19
Chp lilerin yerinde olmak istemezdim .Bu haset. Fesat hiç çekilmezdi.

Ahmet'e

22 Mart 2019 07:11
Ahmet Bey 30 sene öncesini hatırladığına göre yaşın müsait 30 sene öncede vergi kesiliyordu ne hizmet alıyordun ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, rezillik paçalardan akıyordu. Tabi şimdi unuttun o günleri. Tipik CHP zihniyeti millet uzaya gidiyormuş, eminim uzaya gitsek siz onada yargıya giderek itiraz edersiniz. Allah size akıl fikir versin.

mustafa

22 Mart 2019 07:55
ister destekleyin ister desteklemeyin ama yapılanlara nankörlük etmeyin. Yapılan projeler hiçde küçümsenecek yatırımlar değil. Bu şehir için bir civi çakana teşekkür ederiz. Büyükşehir'in bu secimde AKP ye geçmesini istemiyordum. Ancak son 4 yıla baktığımızda hiç bir icraat yok. Bence değişim zamanı gelmiş. Birde AKP yi denemek lazım.

Eses Ezez

22 Mart 2019 09:49
Burhan Başkan Eskişehirimize Hayırlı Olsun.

Tarzan

22 Mart 2019 03:02
Eskişehirli CHP belediyelerinden biran önce kurtulmalı artık yatıyorlar

atilla mert

21 Mart 2019 16:15
sn. recep bey zahmet edip masraf etmeseydiniz biz bu söylediklerinizi her gün tüm kanallarda dinliyoruz. bizim dinimizde israf haramdır..

Celil Şanlı

22 Mart 2019 07:50
Sayın CBnım bunlar belediye seçimlerine etkili olmaz. Belediye Yılmaz Hoca, Ataç ve Kazım Kurtun. Belediye seçini ayrı bir şey anlayın artık. Sakallı, volkan, tepebaşının gücü hasan tucun gercekten sansı yok. adamların emegine yazık.

tades

22 Mart 2019 07:13
sayın cumhur başkanımızı severim ama her lafın sonu bay kemalle bitmesi artık insanları bayıyor birde katliam görüntüleri yayınlanması yanlış bu törerist lerin ekmeğine yağ sürüyor reklamları oluyor adeta çocuklarda izliyor

Ahmet

21 Mart 2019 21:18
30 sene önce hızlı tren yoksa. Ankara - İstanbul arasında Hızlı giden mavi tren vardı. Bu yapılan hizmet 81 milyon kişiden kesilen Gelir Vergisi ile oluyor. Dünya devletleri uzaya gidiyor. Daha biz sen ben kavgası yapıyoruz. Bir arpa boyu yol alamadık...

Mülayim

22 Mart 2019 11:51
Bu şehirde yaşayan aklı selim,Allah'tan korkup kuldan utanan her vatandaş, Yılmaz hocanın yapmış olduğu hizmetleri inkar edemez..ederse hem dinden hem insanlıktan çıkar..BAŞKA İLLERİ BİLEMEM AMA ESKIŞEHIR YILMAZ HOCAM İLE TAM GAZ GİDER.

Şehir Eskişehir dir.

22 Mart 2019 09:07
Hoca Alırrrrrrrrr boşuna debelenmeyinnnn. şimdiden sevinmeyin daha önceki seçimler gibi hüsrana uğrarsınız.

Vatandaş

22 Mart 2019 09:01
Yapmak zorunda olduğu şeyleri birer lütuf gibi anlatan; yurtdışından aldığı borç parayı inşaata gömmeyi başarı olarak gösteren ve buna rağmen oylarını artıran iktidar...

murat kulı

22 Mart 2019 08:59
cumhurbaşkanı resmen savaşa gelmiş sankı o ne öyle ya binlerce koruma bu ne korku anlamadım

ESES

22 Mart 2019 08:15
ESES 'i siyasete alet etmeyin diyenler. Yanlış; Eskişehirde ESES'e rağmen siyaset ya-pı-la-maz. Domates fidesi, manda yavrusu ile olmaz. Önce ESES' ne verdin diye sorarlar.

Sosyal demokrat biri

22 Mart 2019 00:54
Yeter artık bende artık değişim, bende artık iktidar desteği istiyorum. .

Dnzo

22 Mart 2019 08:33
Chp ye her zaman oy...

dayı

21 Mart 2019 17:45
ESKİŞEHİRSPOR siyaset ile şahlanacak ise böyle kalıp amatör kümeye düşelim......

memet

22 Mart 2019 10:43
seneye sen kalırsan açarsın

ESKİŞEHİR TRİBÜNLERİ

21 Mart 2019 23:31
Yıllarımızı verdik tribünlere bu sene o sene bize yardımını esirgemedin ya en az 33 BİNLİK STAD DOLUSU TARAFTAR bu seçim seninle.. ES ES İN OYU SAKALLIYA...

açelya

21 Mart 2019 19:27
Sayın Cumhurbaşkanımıza teşriflerinden dolayı çok teşekkür ederiz, iyiki var ve bizle halkça bir olarak bütünleşti Allah onu başımızdan eksik etmesin yar ve yardımcısı olsun. İnşallah Eskişehirimiz ve tüm bölgelerimiz oylarının bereketi ile kazandırır, şimdiden hayırlı olsun :)

Sezai

21 Mart 2019 18:37
Kefenli liderin kefenini göremedik onun yerine 1000 tane silahlı adam vardı

kenan

22 Mart 2019 09:54
mevcut yapı chp gümbür gümbür geliyor .yine yeni yeniden

SAKALLI ESKİŞEHİRİN YENİ BAŞKANI

21 Mart 2019 23:36
Bu iş bitmiş hayırlı olsun Burhan Başkan. MHP de yüzde yüzüyle seninle seçim bugün bitti hayırlı olsun..

serap öz

21 Mart 2019 17:54
büyüksün reissssss....allah başımızdan eksik etmesin...

B.l.ntt.........

21 Mart 2019 20:02
Art Arda Gelen Güncellemeler,,,,,,,,,,Bunlar Birşey Değil.....31 Marttan Sonra Kim Kazanırsa Kazansın .............Erikçinin Arkasından, Kabakçı Geliyor.......

UYAN ESKİŞEHİR

21 Mart 2019 15:32
Eskişehir bu seçimde tüm zincirlerini kıracak birinci ağızdan Reis yaptıklarını yapacaklarını anlattı. Büyük ESES taraftarı yüzüne bakmayanlara daha ne kadar tahammül edeceksin.ESES'in şahlanması için artık bir şeyleri değiştirmenin vakti geldi.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama