ENERJİ VERİMLİLİĞİ ANLATILDI

Son Güncelleme : 01 Kasım 2017 20:11
ENERJİ VERİMLİLİĞİ ANLATILDI

Büyükşehir Belediyesi sürdürülebilir enerji verimliliğini desteklemek amacıyla verdiği eğitimlere “Şehirlerde Sürdürülebilir Büyüme ve Aydınlatmada Enerji Verimliliği” semineri ile devam etti.

Dünya’da 23 şehrin üye olduğu Binalarda Enerji Verimliliği Platformu’na 6 pilot ilden biri olarak Türkiye’den seçilen Eskişehir, platform kapsamında enerji politikası geliştirme, kapasite güçlendirme ve bunu uygulamaya koyarak enerji alanında örnek kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Tasarruf bilgisi

“Şehirlerde Sürdürülebilir Büyüme ve Aydınlatmada Enerji Verimliliği’ semineriyle devam edildi. Neva Duru, Dilara Gürkan, Emre Ertok ve Onur Uraz Dünya’da enerji tüketiminin %19’unun aydınlatma için harcandığının üzerinde durarak, bu alanda yapılabilecek tasarruflar konusunda bilgiler verdiler.

Cephe aydınlatmaları

Seminerde ayrıca led aydınlatmaların mevcut aydınlatma sistemlerine oranla 5 kat verimli olduğu, sıkışık mimari yapılar arasında kaybolan binaların gece cephe aydınlatmaları ile ön plana çıkarılabileceği bilgileri paylaşıldı.Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.