EN ÖZEL ETKİNLİK

12 Ağustos 2018 16:49
EN ÖZEL ETKİNLİK

Vos 26 Yardım Gönülleri Derneği ve Down Sendromu Derneğinin Down Sendromlu çocukların, diğer çocuklardan bir farkı olmadığına dikkat çekmek amacıyla ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Down Sendromlu çocuklar aileleriyle birlikte gönüllerince eğlendi.

Büyük destek

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Eskişehir dışında Kütahya'dan da çok sayıda katılım sağlandı. Eskişehir Rotary Kulübü ve Yazılıkaya Rotary Kulübü bu anlamlı etkinliğe büyük destek verdi.

Doyasıya eğlendi

Birçok derneğin katıldığı özel etkinlikte Eskişehir'in sevilen sanatçısı Cenk de söylediği şarkılarla renk kattı. Down Sendromlu çocukların Eskişehir forması giyerek doyasıya eğlendiği etkinlikte Bando Es Es Grubu'da çocuklarla birlikte hem çalıp, hemde Es- Es marşları söyledi.

Farklı boyut

Etkinlik hakkında konuşan Vos 26 Yardım Gönülleri Derneği Başkanı Zeynep Hayriye Karbölen ve Down Sendromu Derneği Başkanı Uğur Yavuz, düzenlenen etkinliğin en büyük etkinlik olduğunu ve Down Sendromlu çocukların diğer çocuklardan farklı olmadığını göstermek adına farklı bir boyut yaratmak istediklerini ifade etti.

Yanlarında oluyoruz

Özel çocukların her zaman yanında olduklarını ifade eden Vos 26 Yardım Gönülleri Derneği Kurucu Başkanı Onur Başaran ise, “Yaklaşık 75 çocuk katıldı. Eskişehir'in saygın kurumlarının destek verdiği çok güzel bir etkinlik oldu. Yaptığımız etkinliklerle Otizm ve Down Sendromlu çocukların her zaman yanında olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Eskişehir'de karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
MUTFAKTA YANGIN VAR
MUTFAKTA YANGIN VAR
CHP İl Başkanı Rabia Akman Hükümetin ‘enflasyonla mücadele programı’nın ise yaramadığını belirterek “Mutfakta yangın var” dedi.
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis olma hayali ile yaşayan engelli öğrencilerin okuluna giderek 'Polislik' mesleğini anlattı.
KADRİYE KARACA  TOPRAĞA VERİLDİ
KADRİYE KARACA TOPRAĞA VERİLDİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca'nın, annesi Kadriye Karaca, son yolculuğuna uğurlandı.
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
Ekranların sevilen yüzü Saba Tümer, Eskişehir’de katıldığı bir etkinlikte ‘Kahkaha Kulübü’ için adımlar attığını söyledi. 
KURT VE ATAÇ RESMEN AÇIKLANDI
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
Türkiye Kamu-Sen üyeleri Yediler Parkı'nda bir araya gelerek ek zam talebinde bulundu. 
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
Afrika ülkelerinin ateşe ve büyükelçileri, Eskişehir Sanayi Odası'nda (ESO) bir araya geldi. 
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında yapılan Kaymakamlar Toplantısında il genelindeki asayişi değerlendirdi.