EN ÖZEL ETKİNLİK

12 Ağustos 2018 16:49
EN ÖZEL ETKİNLİK

Vos 26 Yardım Gönülleri Derneği ve Down Sendromu Derneğinin Down Sendromlu çocukların, diğer çocuklardan bir farkı olmadığına dikkat çekmek amacıyla ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Down Sendromlu çocuklar aileleriyle birlikte gönüllerince eğlendi.

Büyük destek

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Eskişehir dışında Kütahya'dan da çok sayıda katılım sağlandı. Eskişehir Rotary Kulübü ve Yazılıkaya Rotary Kulübü bu anlamlı etkinliğe büyük destek verdi.

Doyasıya eğlendi

Birçok derneğin katıldığı özel etkinlikte Eskişehir'in sevilen sanatçısı Cenk de söylediği şarkılarla renk kattı. Down Sendromlu çocukların Eskişehir forması giyerek doyasıya eğlendiği etkinlikte Bando Es Es Grubu'da çocuklarla birlikte hem çalıp, hemde Es- Es marşları söyledi.

Farklı boyut

Etkinlik hakkında konuşan Vos 26 Yardım Gönülleri Derneği Başkanı Zeynep Hayriye Karbölen ve Down Sendromu Derneği Başkanı Uğur Yavuz, düzenlenen etkinliğin en büyük etkinlik olduğunu ve Down Sendromlu çocukların diğer çocuklardan farklı olmadığını göstermek adına farklı bir boyut yaratmak istediklerini ifade etti.

Yanlarında oluyoruz

Özel çocukların her zaman yanında olduklarını ifade eden Vos 26 Yardım Gönülleri Derneği Kurucu Başkanı Onur Başaran ise, “Yaklaşık 75 çocuk katıldı. Eskişehir'in saygın kurumlarının destek verdiği çok güzel bir etkinlik oldu. Yaptığımız etkinliklerle Otizm ve Down Sendromlu çocukların her zaman yanında olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle