EN ÖZEL ETKİNLİK

12 Ağustos 2018 16:49
EN ÖZEL ETKİNLİK

Vos 26 Yardım Gönülleri Derneği ve Down Sendromu Derneğinin Down Sendromlu çocukların, diğer çocuklardan bir farkı olmadığına dikkat çekmek amacıyla ortaklaşa düzenlediği etkinlikte Down Sendromlu çocuklar aileleriyle birlikte gönüllerince eğlendi.

Büyük destek

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Eskişehir dışında Kütahya'dan da çok sayıda katılım sağlandı. Eskişehir Rotary Kulübü ve Yazılıkaya Rotary Kulübü bu anlamlı etkinliğe büyük destek verdi.

Doyasıya eğlendi

Birçok derneğin katıldığı özel etkinlikte Eskişehir'in sevilen sanatçısı Cenk de söylediği şarkılarla renk kattı. Down Sendromlu çocukların Eskişehir forması giyerek doyasıya eğlendiği etkinlikte Bando Es Es Grubu'da çocuklarla birlikte hem çalıp, hemde Es- Es marşları söyledi.

Farklı boyut

Etkinlik hakkında konuşan Vos 26 Yardım Gönülleri Derneği Başkanı Zeynep Hayriye Karbölen ve Down Sendromu Derneği Başkanı Uğur Yavuz, düzenlenen etkinliğin en büyük etkinlik olduğunu ve Down Sendromlu çocukların diğer çocuklardan farklı olmadığını göstermek adına farklı bir boyut yaratmak istediklerini ifade etti.

Yanlarında oluyoruz

Özel çocukların her zaman yanında olduklarını ifade eden Vos 26 Yardım Gönülleri Derneği Kurucu Başkanı Onur Başaran ise, “Yaklaşık 75 çocuk katıldı. Eskişehir'in saygın kurumlarının destek verdiği çok güzel bir etkinlik oldu. Yaptığımız etkinliklerle Otizm ve Down Sendromlu çocukların her zaman yanında olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.
DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN
DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN
15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Abacı Grup çalışanları şehir genelinde çevre temizliği yaptı.