EN ÖZEL DANSÇI

18 Ocak 2020 13:22
EN ÖZEL DANSÇI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın desteğiyle kültür ve sanat merkezinde iş bulan down sendromlu Ulaş Açar, iş yaşamındaki başarısının yanı sıra sahne aldığı etkinliklerdeki dans gösterileriyle debeğeni topluyor.

Her işte başarılı

Üç çocuklu Açar ailesinin en büyük çocukları olan 34 yaşındaki Ulaş Açar, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde 8 yıldır sürdürdüğü iş hayatında disiplini ve görevlerini yerine getirmedeki gayretiyle dikkati çekiyor. Hayatında iş kadar tutkularına da yer veren Açar, müzik ve dansa olan ilgisiyle başladığı dans eğitimini de başarıyla sürdürüyor.Dans etmek istediUlaş Açar, beş yıl önce çalıştığı kültür sanat merkezinde dans eğitmeni Ceren Seda'nın göreve başlamasıyla Seda'nın yanına giderek ona "Dans etmek istiyorum." dedi. Açar'ın müziğe ve dansa ilgisini gören Seda, ona dans dersleri vermeye başladı. Ulaş Açar hareketli müzikleri çok sevdiğini anlatarak, "Dans etmeyi çok seviyorum. Zeybek de oyuyorum. Dizilerde rol almak istiyorum." diye konuştu.Bizi gururlandırıyor

Baba Mustafa Açar da oğlunun içi sevgiyle dolu olduğunu, kendisine verilen görevi en iyi şekilde yaptığını dile getirdi. Açar, down sendromlu çocukların toplumdan uzak tutulması yerine diğer insanlarla kaynaştırılmasının gerektiğini sözlerine ekledi. Baba Açar, "Her işi kendisi yapar. Bize asla yük olmuyor. Dans etmeyi çok seviyor. Şimdilerde sahneye çıkıp dans gösterilerinde yer alıyor. Bu bizi gururlandırıyor" dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mustafa

18 Ocak 2020 16:29
Oğlum, ilk gözağrım,gururum benim

maşallah

20 Ocak 2020 08:50
Maşallah...

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma