EN ÇOK ŞİKAYET CEP'TEN GELİYOR

15 Aralık 2017 16:10
EN ÇOK ŞİKAYET CEP'TEN GELİYOR

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Şube Başkanı Sülahi Özalp, “2017 yılında tüketici şikâyetlerinde bankalar ilk sırada yerini aldı Tüketicilerimizin bankalardan dosya masrafı, kredi kart aidatı gibi banka işlemlerinden kaynaklı şikâyetleri 2017 yılında ilk sıradaki yerini aldı. cep telefonlarındaki şikâyetlerin telefon arızası en üst seviyede olmuştur. Tüketicilerden gelen şikâyetlerin sadece arıza kaynaklı olmadığı, şikâyetlerin GSM operatörlerinden de kaynaklandığını söyleyebiliriz” dedi.

Haklarını arasınlar

Özalp, “Tüketicilerimizin haklarını arama konusunda mücadele ettiği, alışverişlerde fatura, garanti belgesi, kullanma kılavuzu ve sözleşme gerektiren mal alımı hizmet alımı ve bankacılık işlemlerinde de belge aldıklarını ve daha bilinçli alışveriş ve tüketim yaptığı aşikârdır. Tüketici başvuruları nasıl yapılacak, İlçe tüketici hakem heyetleri Kaymakamlıklar bünyesinde, İl Tüketici Hakem Heyetleri Ticaret İl müdürlükleri bünyesinde oluşturulmaktadır.Tüketicilerimiz Şikayetlerini, Tüketici hakem heyetine doğrudan yaparken, İnternet üzerinden TÜBİS sistemiyle de yapmaya devam edebilecekler” dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

tüketenzede

15 Aralık 2017 22:21
sağolasi allah eskkik etmesin seni.
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.