EMO'DAN ZAM TEPKİSİ

02 Ağustos 2018 15:06
EMO'DAN ZAM TEPKİSİ

Elektrik Müdendisleri Odası Eskişehir Şubesi elektriğe ve doğalgaza yapılan zamlarla ilgili konuştu. Başkan Ender Kelleci "Zam yapılırken öncelikle kamu yararı dikkate alınmalı" dedi.

Her ürün zamlanacak

EMO Eskişehir Başkanı Ender Kelleci 1 Ağustos itibariyle uygulanmaya başlanan zamlara tepki gösterdi. 4 kişilik bir ailenin en düşük seviyedeki faturasının zamlarla 9,5 lira arttığını belirten Kelleci zamların sanayici ve çiftçileri de vurduğunu belirtti. Kelleci "OSB'de bulunan sanayi kuruluşlarının faturalarına yüzde 15,2 oranında zam yapıldı. Sanayicilere uygulanan zam nedeniyle aldığımız her ürün ve hizmet de zamlanacak" dedi.

Enflasyon artacak

Çiftçilerin de zamlardan etkileneceğini vurgulayan Kelleci "Çiftçiler elektriği bu yıl yüzde 27,2 zamlı kullanacak. Tarımsal sulamanın arttığı bir dönemde yapılan bu zam üretimi olumsuz etkileyecek. Bu da besin maddelerinde enflasyonu arttıracaktır. EMO olarak tarifeler düzenlenirken öncelikli olarak kamu yararı dikkate alınmalı çağrısında bulunuyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

03 Ağustos 2018 15:18
Çok memnunsan adını açık adresini ver de memnun olmayanlar faturaları sana göndersin.

Veli

03 Ağustos 2018 21:05
Ali kardeş : zize ne ben memnun değilim.:))

ali

03 Ağustos 2018 00:49
zize ne ne bicim adamsınız ulkeye saldıranlara sesiniz cıkmaz ben menmunum sana ne
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.
İMAR BARIŞI ANLATILDI
İMAR BARIŞI ANLATILDI
Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.
HAYVAN SAĞLIĞI MERKEZİ'Nİ GEZDİLER
HAYVAN SAĞLIĞI MERKEZİ'Nİ GEZDİLER
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezini ziyaret etti.