EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI

15 Kasım 2018 15:53
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.

Kimlik kontrolü

Eskişehir'i Ankara, Bursa, Kütahya ve Afyonkarahisar'a bağlayan karayolları üzerinde, kent merkezinde ise İsmet İnönü, Basın Şehitleri, Sivrihisar caddeleri ile Porsuk bulvarındaki eğlence merkezlerinde kimlik kontrolü gerçekleşti. Kentin giriş ve çıkışlarında arama noktaları oluşturan polis ekipleri, araçlarda da arama yaparak sürücülerin kimliklerini kontrol etti.

3 şüpheli yakalandı

Emniyet Müdürü Engin Dinç'in koordinasyonunda yürütülen uygulamada, 2 bin 870 kişinin Genel Bilgi Taraması (GBT) yapıldı. Ayrıca yapılan kontrollerde, bir adet ruhsatsız tabanca, bir adet av tüfeği ile iki bıçak ele geçirilirken, trafik kurallarına uymadığı tespit edilen sürücülere de idari para cezaları kesildi. Öte yandan çeşitli suçlardan aranan 3 şüpheli şahıs da polis ekiplerince yakalandı.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

eses

16 Kasım 2018 07:56
keşke her gün uygulama yapılsa.

Ahmet

16 Kasım 2018 20:48
Geçen hafta içinde saat 19 - 19.30 civarında hamamyolunun cami yakınlarında 5 - 6 polisin hamamyolunda kimlik araması yapması ve bayanların çanta içlerine bakarak arama yapması beni çok memnun etti. Bu olayı yakınen izledim ve şahit oldum. Bunun sık aralıklarla yapılırsa bence daha iyi olur. Tüm emniyet camiasına teşekkür eder . Görevlerinde başarılar dilerim.