ELEŞTİRİLDİLER DEĞİŞTİLER

21 Temmuz 2018 14:30
ELEŞTİRİLDİLER DEĞİŞTİLER

Sosyal medya çağında negatifliğin kol gezdiği malum. Bir yandan "beden olumlama", "positive vibes" derken diğer yandan birbirinin en ufak fiziksel kusurunu acımasızca eleştiren bir güruh olduk. Sosyal medyada biraz göz önündeyseniz, fiziğinize inanılmaz eleştiriler gelmesi neredeyse sıradan ve normal bir şeye dönüştü. İşte bu eleştirileri ciddiye alarak estetik operasyonlara başvuran ünlü isimler...

1. Kylie Jenner

O sosyal medya zorbalığıyla değişimin ilk ya da en ünlü örneği. Henüz 14-15 yaşındayken ona "ailenin en çirkini sensin", "dudakların yok", "Kendall senden daha güzel" gibi yorumlar yapılıyordu.

O da çareyi önce dudaklarını, sonra genel görüntüsünü tamamen değiştirmekte buldu. Peki kötü yorumlar yok oldu mu? Hayır. Bu kez de "doğallığını mahvettin", "40 yaşında duruyorsun" gibi yorumlar gelmeye başladı. Yani Kylie Jenner insanları memnun etmenin mümkün olmadığının canlı kanıtı oldu.

2. Zeynep Alkan

Zeynep Alkan'ın göğüs ölçüleri bir dönem herkese dert olmuştu. 'Göğüsün yok', 'Çok kötü duruyor' vb. yorumlara her zaman yerinde cevaplar veren Zeynep Alkan sonunda dayanamayıp silikon taktırdı.

Ancak şimdi de silikonları eleştiriliyor, simetrileri tartışılıyor. Yani Kylie Jenner'da olan durumun aynısı.

3.Eylül Öztürk

Memeli Mestan olarak katıldığı Vine'da yakaladığı şöhreti başarılı bir kariyere dönüştüren oyuncu ve şarkıcı için başından beri çok aşağılayıcı yorumlar yapılıyor.

En çok burnu ve dişleri eleştirilen Eylül Öztürk, bu iki eleştiriyi de dikkate alarak değişim yoluna gitti. Ancak bu kez de diş boyuna, burun deliklerinin eşitliğine yorum yapılmaya başlandı.

4. Jaclyn Hill

YouTube'un ilk ve en popüler makyaj kanallarından birinin sahibi olan Jaclyn Hillburnuyla ilgili yorumlarla uzun süre mücadele etti. 13 yaşındayken kız kardeşi burnunu kırdığı için yamuk ve kemikli görünümlü bir burna sahipti ve bunu sürekli açıklamak zorunda kalıyordu.

Yine de yorumlara kayıtsız kalamadı ve sonunda burnunu düzelttirdi. Bunu doğallığına fazla müdahale ettirmeden yapması takdir topladı.

5. İrem Derici

Sosyal medya konusunda epey hassas olan İrem Derici, önceden gelen fiziksel takıntısını birleştirince sonuç sağlıklı olmadı. Sıkça eleştirilen ve buna çözümü fotoğraflarını silmekte bulan şarkıcı az kalsın sağlığından oluyordu.

Burnunu, dişlerini, göğüslerini yaptıran İrem Derici aşırı zayıflık sebebiyle zor günler atlattı. Sosyal medyadaki acımasız yorumların ne kadar zararlı olabildiğini de göstermiş oldu.

6. Ezgi Mola

Ezgi Mola hayatımıza girdiğinde şu ankinden çok daha farklı bir görüntüye sahipti. Şöhreti artıkça olumsuz yorumlar da arttı. Özellikle kilosu çok eleştiriliyordu.

Bir yandan bedeniyle barışık olduğunu belirtse de, diğer yandan kilolu oyunculara başrol verilmemesini eleştiriyordu. Zamanla adeta başka birine dönüştü.

7. Beren Saat

Aslında Beren Saat'in silikon taktırma sebebi sosyal medya sayılmaz. Ancak yine olumsuz yorumlar sebebiyle taktırdığı ortada. Rol aldığı filmdeki sevişme sahnesini bir televizyon programında yorumlayan Müjde Ar'ın "bakılacak bir şey yoktu" yorumu, insanların dikkatini göğüslerine çekmişti.

Yıl 2011'di ve o zamanlar kötü yorumları ünlülere günümüzdeki gibi direkt ulaştırmak mümkün değildi. Yine de magazin gündemindeki bu eleştiriler Beren Saat'in kararını etkilemişti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TÜRK YILDIZLARI ESKİŞEHİR'DE UÇACAK
BAYRAMDA ULAŞIM ÜCRETSİZ
BAYRAMDA ULAŞIM ÜCRETSİZ
Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince tramvay ve otobüslerin ücretsiz olarak hizmet vereceğini duyurdu.
İNÖNÜ'DE UÇUŞ KEYFİ
İNÖNÜ'DE UÇUŞ KEYFİ
İnönü ilçe belediyesi ile Türk Hava Kurumu'nun, "İnönü’yü Uçuruyoruz" adıyla düzenlenen proje kapsamında, hayatında hiç uçağa binmemiş ilçe halkı bu deneyimi yaşadı.
SÖKÜLEN AĞAÇLAR  TOPRAKLA BULUŞTU
SÖKÜLEN AĞAÇLAR TOPRAKLA BULUŞTU
Emek Mahallesi’ni Şehir Hastanesi üzerinden 75. Yıl Mahallesi’ne bağlayacak tramvay uzatma projesinde çalışmalar devam ederken, Selami Vardar Bulvarı’ndan sökülen ağaçlar, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Üretim Tesisleri’nde yeniden toprakla buluştu.
YUNUSEMRE CADDESİ  YENİLENİYOR
YUNUSEMRE CADDESİ YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler Yunusemre Caddesi’ndeki asfalt yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
EMNİYET'TEN  BAYRAM TEDBİRİ
EMNİYET'TEN BAYRAM TEDBİRİ
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşan Kurban Bayramı için, gerekli tedbirleri aldığını duyurdu. Alınacak tedbirlerle huzurlu bir bayram geçirilmesi hedefleniyor.
EŞİMLE KATALOG EVLİLİĞİ YAPTIK!
EŞİMLE KATALOG EVLİLİĞİ YAPTIK!
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları iddiasıyla 23'ü tutuklu, biri firari 58 sanığın yargılanmasına devam edildi.
CANKIZ YİNE AFFETMEDİ
CANKIZ YİNE AFFETMEDİ
Eskişehir’de yurt dışı tarifeli uçakla gelen yolcuların valizlerinde yapılan kontrollerde uyuşturucu madde ele geçirildi. 
DEAŞ ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
DEAŞ ŞÜPHELİLERİ ADLİYE'DE
Eskişehir'de önceki gün yakalanan terör örgütü DEAŞ ile irtibatlı olduğu iddia edilen 4 şüpheli sağlık kontrolünden geçirildi.