ELEŞTİRİLDİLER DEĞİŞTİLER

21 Temmuz 2018 14:30
ELEŞTİRİLDİLER DEĞİŞTİLER

Sosyal medya çağında negatifliğin kol gezdiği malum. Bir yandan "beden olumlama", "positive vibes" derken diğer yandan birbirinin en ufak fiziksel kusurunu acımasızca eleştiren bir güruh olduk. Sosyal medyada biraz göz önündeyseniz, fiziğinize inanılmaz eleştiriler gelmesi neredeyse sıradan ve normal bir şeye dönüştü. İşte bu eleştirileri ciddiye alarak estetik operasyonlara başvuran ünlü isimler...

1. Kylie Jenner

O sosyal medya zorbalığıyla değişimin ilk ya da en ünlü örneği. Henüz 14-15 yaşındayken ona "ailenin en çirkini sensin", "dudakların yok", "Kendall senden daha güzel" gibi yorumlar yapılıyordu.

O da çareyi önce dudaklarını, sonra genel görüntüsünü tamamen değiştirmekte buldu. Peki kötü yorumlar yok oldu mu? Hayır. Bu kez de "doğallığını mahvettin", "40 yaşında duruyorsun" gibi yorumlar gelmeye başladı. Yani Kylie Jenner insanları memnun etmenin mümkün olmadığının canlı kanıtı oldu.

2. Zeynep Alkan

Zeynep Alkan'ın göğüs ölçüleri bir dönem herkese dert olmuştu. 'Göğüsün yok', 'Çok kötü duruyor' vb. yorumlara her zaman yerinde cevaplar veren Zeynep Alkan sonunda dayanamayıp silikon taktırdı.

Ancak şimdi de silikonları eleştiriliyor, simetrileri tartışılıyor. Yani Kylie Jenner'da olan durumun aynısı.

3.Eylül Öztürk

Memeli Mestan olarak katıldığı Vine'da yakaladığı şöhreti başarılı bir kariyere dönüştüren oyuncu ve şarkıcı için başından beri çok aşağılayıcı yorumlar yapılıyor.

En çok burnu ve dişleri eleştirilen Eylül Öztürk, bu iki eleştiriyi de dikkate alarak değişim yoluna gitti. Ancak bu kez de diş boyuna, burun deliklerinin eşitliğine yorum yapılmaya başlandı.

4. Jaclyn Hill

YouTube'un ilk ve en popüler makyaj kanallarından birinin sahibi olan Jaclyn Hillburnuyla ilgili yorumlarla uzun süre mücadele etti. 13 yaşındayken kız kardeşi burnunu kırdığı için yamuk ve kemikli görünümlü bir burna sahipti ve bunu sürekli açıklamak zorunda kalıyordu.

Yine de yorumlara kayıtsız kalamadı ve sonunda burnunu düzelttirdi. Bunu doğallığına fazla müdahale ettirmeden yapması takdir topladı.

5. İrem Derici

Sosyal medya konusunda epey hassas olan İrem Derici, önceden gelen fiziksel takıntısını birleştirince sonuç sağlıklı olmadı. Sıkça eleştirilen ve buna çözümü fotoğraflarını silmekte bulan şarkıcı az kalsın sağlığından oluyordu.

Burnunu, dişlerini, göğüslerini yaptıran İrem Derici aşırı zayıflık sebebiyle zor günler atlattı. Sosyal medyadaki acımasız yorumların ne kadar zararlı olabildiğini de göstermiş oldu.

6. Ezgi Mola

Ezgi Mola hayatımıza girdiğinde şu ankinden çok daha farklı bir görüntüye sahipti. Şöhreti artıkça olumsuz yorumlar da arttı. Özellikle kilosu çok eleştiriliyordu.

Bir yandan bedeniyle barışık olduğunu belirtse de, diğer yandan kilolu oyunculara başrol verilmemesini eleştiriyordu. Zamanla adeta başka birine dönüştü.

7. Beren Saat

Aslında Beren Saat'in silikon taktırma sebebi sosyal medya sayılmaz. Ancak yine olumsuz yorumlar sebebiyle taktırdığı ortada. Rol aldığı filmdeki sevişme sahnesini bir televizyon programında yorumlayan Müjde Ar'ın "bakılacak bir şey yoktu" yorumu, insanların dikkatini göğüslerine çekmişti.

Yıl 2011'di ve o zamanlar kötü yorumları ünlülere günümüzdeki gibi direkt ulaştırmak mümkün değildi. Yine de magazin gündemindeki bu eleştiriler Beren Saat'in kararını etkilemişti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI  SUÇÜSTÜ YAKALANDI
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Eskişehir'de bir ahıra küçükbaş hayvanları çalmak için giren İ.G. isimli şahıs, jandarma ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer muhtarların bulundukları mahalle ve köylerde devletin tüm kurumların en önemli temsilcisi olduklarını belirtti.
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
ESKİ’ye bağlı ekipler son olarak Gündüzler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalar ile mahallenin su sorununu ortadan kaldırdı.
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
Eskişehir Barosu'nda stajlarını tamamlayan 36 avukat için yemin töreni düzenlendi. Yeminlerini eden genç avukatlar, cübbelerini giyip ruhsatlarını aldı.
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI:1ÖLÜ
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI:1ÖLÜ
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü.
VEKİLLERDEN DESTEK İSTEDİLER
VEKİLLERDEN DESTEK İSTEDİLER
Eskişehir Kırım Türkleri Derneği yöneticileri, Ankara’da Eskişehir milletvekillerini ziyaret ederek her birine Kırım Tatarlarının milli bayrağı, ''Taraklı Tamga'' hediye edip sesleri olması temennisinde bulundular. 
JANDARMADAN KAÇAMADILAR
JANDARMADAN KAÇAMADILAR
Eskişehir'de, jandarma ekiplerinin durdurduğu araçlarda yaklaşık 3 kilo esrar, af tüfeği ve sahte banknot ele geçirilirken, olaylarla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de bir evin kömürlük bölümünde çıkan yangında eşyalar kullanılmaz hale geldi. 
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
Eskişehir'de bir ekmek fırınında tüpten sızan gaz sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı.