paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

ELEŞTİRİLDİLER DEĞİŞTİLER

21 Temmuz 2018 14:30
ELEŞTİRİLDİLER DEĞİŞTİLER

Sosyal medya çağında negatifliğin kol gezdiği malum. Bir yandan "beden olumlama", "positive vibes" derken diğer yandan birbirinin en ufak fiziksel kusurunu acımasızca eleştiren bir güruh olduk. Sosyal medyada biraz göz önündeyseniz, fiziğinize inanılmaz eleştiriler gelmesi neredeyse sıradan ve normal bir şeye dönüştü. İşte bu eleştirileri ciddiye alarak estetik operasyonlara başvuran ünlü isimler...

1. Kylie Jenner

O sosyal medya zorbalığıyla değişimin ilk ya da en ünlü örneği. Henüz 14-15 yaşındayken ona "ailenin en çirkini sensin", "dudakların yok", "Kendall senden daha güzel" gibi yorumlar yapılıyordu.

O da çareyi önce dudaklarını, sonra genel görüntüsünü tamamen değiştirmekte buldu. Peki kötü yorumlar yok oldu mu? Hayır. Bu kez de "doğallığını mahvettin", "40 yaşında duruyorsun" gibi yorumlar gelmeye başladı. Yani Kylie Jenner insanları memnun etmenin mümkün olmadığının canlı kanıtı oldu.

2. Zeynep Alkan

Zeynep Alkan'ın göğüs ölçüleri bir dönem herkese dert olmuştu. 'Göğüsün yok', 'Çok kötü duruyor' vb. yorumlara her zaman yerinde cevaplar veren Zeynep Alkan sonunda dayanamayıp silikon taktırdı.

Ancak şimdi de silikonları eleştiriliyor, simetrileri tartışılıyor. Yani Kylie Jenner'da olan durumun aynısı.

3.Eylül Öztürk

Memeli Mestan olarak katıldığı Vine'da yakaladığı şöhreti başarılı bir kariyere dönüştüren oyuncu ve şarkıcı için başından beri çok aşağılayıcı yorumlar yapılıyor.

En çok burnu ve dişleri eleştirilen Eylül Öztürk, bu iki eleştiriyi de dikkate alarak değişim yoluna gitti. Ancak bu kez de diş boyuna, burun deliklerinin eşitliğine yorum yapılmaya başlandı.

4. Jaclyn Hill

YouTube'un ilk ve en popüler makyaj kanallarından birinin sahibi olan Jaclyn Hillburnuyla ilgili yorumlarla uzun süre mücadele etti. 13 yaşındayken kız kardeşi burnunu kırdığı için yamuk ve kemikli görünümlü bir burna sahipti ve bunu sürekli açıklamak zorunda kalıyordu.

Yine de yorumlara kayıtsız kalamadı ve sonunda burnunu düzelttirdi. Bunu doğallığına fazla müdahale ettirmeden yapması takdir topladı.

5. İrem Derici

Sosyal medya konusunda epey hassas olan İrem Derici, önceden gelen fiziksel takıntısını birleştirince sonuç sağlıklı olmadı. Sıkça eleştirilen ve buna çözümü fotoğraflarını silmekte bulan şarkıcı az kalsın sağlığından oluyordu.

Burnunu, dişlerini, göğüslerini yaptıran İrem Derici aşırı zayıflık sebebiyle zor günler atlattı. Sosyal medyadaki acımasız yorumların ne kadar zararlı olabildiğini de göstermiş oldu.

6. Ezgi Mola

Ezgi Mola hayatımıza girdiğinde şu ankinden çok daha farklı bir görüntüye sahipti. Şöhreti artıkça olumsuz yorumlar da arttı. Özellikle kilosu çok eleştiriliyordu.

Bir yandan bedeniyle barışık olduğunu belirtse de, diğer yandan kilolu oyunculara başrol verilmemesini eleştiriyordu. Zamanla adeta başka birine dönüştü.

7. Beren Saat

Aslında Beren Saat'in silikon taktırma sebebi sosyal medya sayılmaz. Ancak yine olumsuz yorumlar sebebiyle taktırdığı ortada. Rol aldığı filmdeki sevişme sahnesini bir televizyon programında yorumlayan Müjde Ar'ın "bakılacak bir şey yoktu" yorumu, insanların dikkatini göğüslerine çekmişti.

Yıl 2011'di ve o zamanlar kötü yorumları ünlülere günümüzdeki gibi direkt ulaştırmak mümkün değildi. Yine de magazin gündemindeki bu eleştiriler Beren Saat'in kararını etkilemişti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
Eskişehir, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehircilik projeleri ile Dünya’nın dört bir yanından 115 kentin yaklaşık 200 projeyle yarıştığı WRI Ross Ödülü’nde finale kaldı.
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
Erasmus Plus Öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette 6 ülkeden 42 katılımcı yer aldı.
MUHTARLARDAN  BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
MUHTARLARDAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Tepebaşı İlçesi Gazipaşa Mahalle Muhtarı Gülnazik Yüksel ve Mihalıççık İlçesi Kayı Mahalle Muhtarı Hüseyin Geren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuyan hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak canlıları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı.
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri’nin annesi Hafize Sivri son yolculuğuna uğurlandı.
SIKINTILARI BİLİYORUZ
SIKINTILARI BİLİYORUZ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Asarcıklı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden Çalışkan, vatandaşlarla sohbet etti.
SARAR'I GEZDİLER
SARAR'I GEZDİLER
Ankara Merkezli İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Büyük Elçi Musa Kulaklıkaya, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve Mehmet Fatih Serenli Sarar'ı ziyaret etti.
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
Ressam Eda Baran’ın İçimdeki Kadınlar Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
2017 Yılın Dünya Basın Fotoğrafı Ödülü’nü kazanan usta gazeteci Burhan Özbilici, Anadolu Üniversitesi’nde genç gazeteci adayları ile buluştu.