ELEKTRİK KESİNTİSİ İSYAN ETTİRDİ

Son Güncelleme : 12 Şubat 2018 19:02
ELEKTRİK KESİNTİSİ İSYAN ETTİRDİ

Odunpazarı, Akcami Mahallesin'de sık sık yaşanan elektrik kesintisi çevre esnafını isyan ettirdi. Her hafta elektrik kesintisinin yaşandığını söyleyen esnaflar, "Biz kendimizi düşünmüyoruz artık. Bu binada elektikli cihaza bağlı yaşayan yaşlı insanlar var" dedi.

Satış yapamıyorum

Sık sık yaşanan elektrik kesintisinden mağdur olan süt ve süt ürünleri satışı yapan Neslihan Gürler, yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını isteyerek, "Yaşanan kesintilerden dolayı tartım çalışmadığı için satış yapamıyorum. Süt ürünleri çabuk bozulur bi kaç saat elektrik gelmeyince aldığım ürün elimde kalıyor. Önceden kesinti olacağına dair bilgi vermeleri lazım" diye konuştu.

Merdiven çıkıyorlar

Elektrik kesintisinin sebebini tam olarak öğrenemediklerini ve her aradıklarında farklı açıklamayla karşılaştıklarını ifade eden esnaf Sadık Türkmen, "Hiç bir işimi halledemedim. İşin en yoğun olduğu zamanlarda da kesinti yapılıyor. Sürekli olarak bu mağduriyeti yaşıyoruz. Yaşlı insanlar da 6 katlı binayı merdivenle çıkmak zorunda kalıyorlar. Bu işe bir an önce çözüm bulunmalı " dedi.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

cemal

13 Şubat 2018 10:53
termik sant , istemeyenler nasılda sevinmiştir bu kesintilere - termik santralları yapmazsak , ileride halimiz kötü .

kaya

13 Şubat 2018 09:35
bu vatandaşlar isyan etmişş gibi durmuyor bence. daha çok hallerinden memnun gibi gözüküyorlar. böyle isyan mı olur?

ceryan gitti * iş bitti .

13 Şubat 2018 00:12
Demekki Elektiriksiz olmuyor , az bir Elektirik kesintisinde bile ortalık nasıl karışıyor , yerli ve milli enerji için yapılacak olan Elektirik santıralların önemi ni şimdi daha iyi anlarız her halde ( bir elektirik kesintisinde , santıralları istemeyenler gene meydanlara koşacak gene hükümeti , devleti suçlayacaklardır ) bundan emin olun .
ŞEHRİN TARİHİNE  IŞIK TUTULUYOR
ŞEHRİN TARİHİNE IŞIK TUTULUYOR
Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinin çalışmalar yaptığı Şarhöyük Kazı Alanı'nda bulunan 4 bin yıl öncesine ait kalıntılar Eskişehir'in tarihine ışık tutuyor.
SÜRÜCÜLERE BAYRAM UYARISI
SÜRÜCÜLERE BAYRAM UYARISI
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, trafik yoğunluğunun üst seviyelere çıktığı bayram tatilinde trafiğe çıkacak sürücülere uyarılarda bulundu.
SIRA DIŞI MESLEKLER  ÇOCUKLARLA BULUŞTU
SIRA DIŞI MESLEKLER ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Espark Alışveriş Merkezi’nde Sıra Dışı Meslekler'de gerçekleşen etkinliklerde, tüm çocuklar henüz var olmayan meslekleri deneyimledi.
SAZOVA'DA EĞLENCELİ YARIŞMA
SAZOVA'DA EĞLENCELİ YARIŞMA
Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu’nun organize ettiği IOM sınıfı Radyo Kontrollü Yat Yarışları Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası, Sazova Göleti’nde yapılan yarışların ardından gerçekleştirilen kupa töreni ile tamamlandı.
SARAR'A TEŞEKKÜR
SARAR'A TEŞEKKÜR
Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Karagülle ve idari mali işler Müdürü Yüksel Solmaz, Sarar Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar’ı ziyaret ederek hastaneye katkılarından dolayı teşekkür ettiler.
MİHALGAZİ’DE  SİNEMA KEYFİ
MİHALGAZİ’DE SİNEMA KEYFİ
Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Açık Hava Sinema Geceleri’ etkinliği Mihalgazi İlçe Merkezi ve Bozaniç Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.
KRİZ DEĞİL  KUR ATAĞI
KRİZ DEĞİL KUR ATAĞI
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ekonomideki son gelişmelerle ilgili, "Hiçbir ekonomik temeli olmayan bu durumu kriz olarak değil kur atağı olarak değerlendiriyorum" açıklamasında bulundu.
KASA HIRSIZLARI YAKALANDI
KASA HIRSIZLARI YAKALANDI
Eskişehir'de tarlalardaki plastik kasaları çalan 2 kişi, delil yetersizliği nedeniyle serbest bırakıldı.
BIÇAKÇILARIN İŞLERİ  ESKİSİ GİBİ DEĞİL