EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK

04 Kasım 2019 15:14
EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK

Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin yönetici şirketi olan ATAP A.Ş., “Eskişehir Yaratıcı Endüstriler Serbest Bölge Fizibilite Etüdü” çalışmasını, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak’ın katılımıyla gerçekleşen bir toplantıda, konu ile ilgili taraflara tanıttı.

Büyük katkı

ATAP A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir, ATAP’ın kurulduğu yıllardaki dönemi hatırlatarak, gerekli altyapı, fiziki imkânlar, yaratıcı insan kaynağı, tanıtım ve organizasyonel kabiliyet unsurlarını bir araya getirmek suretiyle Eskişehir’de kurulacak bir “yaratıcı endüstriler ihtisas serbest bölgesi”’nin sadece kent ekonomisine değil, ülke ekonomisine de büyük katkılar sağlayacağını belirtti.

Görsel ve grafik

Bu amaçla hazırlanan Fizibilite Raporunda Yaratıcı Endüstrilerin, dünyada 1,3 trilyon ABD Doları ticaret hacmine, 445 milyar ABD Doları dış ticaret hacmine sahip reklamcılık, pazarlama, sanat ve antika pazarı, el sanatları, endüstriyel tasarım, moda tasarımcılığı, film/dizi, video ve bilgisayar oyunları, animasyonlar, görsel ve grafik sanatlar, müzik, yayıncılık, yazılım, televizyon ve radyo gibi birbirinden farklı pek çok alanı kapsadığı belirtildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama