EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK

16 Ekim 2018 17:11
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK

Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.

Yüzde 160 zam

Sendika binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Akyazı, “Patatesin kilosu 2017 yılında 1 buçuk lirayken bu yıl 2 buçuk lira olmuştur. Soğanın kilosu 2017 yılında bir buçuk lirayken bu yıl 2 lira olmuştur. Domates 3 buçuk lirayken bu yıl 8 lira olmuştur. Yüzde 120 zam gelmiştir. Pirinç 4 buçuk lirayken bu yıl 10 lira olmuştur. Şeker bir buçuk lirayken bu yıl 4 lira olmuştur. Yüzde 160 zam gelmiştir” dedi.

Vatandaş mağdur olacak

Akyazı, “İşçi sınıfının, emeklinin, köylünün ve dar gelirlinin gerçek enflasyonu yüzde 70’in üzerinde olduğu ülkemizde Hazine ve Maliye Bakanımız enflasyonla topyekun mücadele paketini açıklarken yüzde yüz zam yapılan ürünlere yüzde on indirim yapılacak ve bunun da iyi ayla sınırlandırılmasının manidar olduğunu düşünüyoruz. Çünkü ne yazık ki ülkemizde asgari ücretli çalışan ve emeklilerin büyük bir çoğunluğu enflasyon oranında ücretlerine zam aldığı için zaten gerçek olmayan enflasyonu biraz daha aşağı çekip yine işçi sınıfı ve emekli mağdur olacak” dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Serdar

16 Ekim 2018 18:13
Olur mu ya bak bak Reis duymasın çok teessüf eder asgari ücret 1700 bozdur bozdur harca

Vatandas

17 Ekim 2018 07:30
2017 denen kisi senin icin onemli olan bu millet bu devletmi yoksa bu hukumetmi arkadas hic dusunmeden sovunuyisunuzda artik sizede dokunuyor ucu bukadarda yandas olmayin

Hakan

17 Ekim 2018 07:56
sayın Akyazı. şeker ne zaman 1.5 tl idi açıklarmısınız. işte böyle algı yaptıkça milleti kendinizden uzaklaştırıyorsunuz ve inandırcılığınız kalmıyor. çok güzel böyle devam ediniz.

Vatandas

17 Ekim 2018 07:32
Hukumetler gelir gecer 2017 bukadar hukumet yandasi vatandas olmak gercekten inanilir gibi degil kimsede destek olmak veya kostek olmak zorunda degil herseyortada pahalilik ortada

Lutfullah yanik

16 Ekim 2018 23:32
Arkadaşlar sanki avrupa ucuz da bi tűrkiyemiz çok pahalı mazot olmuş bi dunya gaz elktrk desen cabasi bi turkiye dgl avrupa da krizde

2017 de şeker 1,5 tl imiş .

16 Ekim 2018 20:16
çay ,şeker ve pirinçte pek zam yok , siz zam geldi diye mi seviniyonuz , yoksa hükümete yardımcı olmak yerine , nasıl köstek olmak içinmi uğraşıyorsunuz .
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilerle kartopu oynadı. 
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
Eskişehir’de etkili olan kar yağışı nedeniyle bir aracın üzerine ağaç devrildi. Olay sırasında araç içinde kimsenin olmaması sebebi ile kaza maddi hasarla atlatıldı. 
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
Kar yağışı dolayısıyla yarın okullar tatil.
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’ı makamında ziyaret etti.
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’yi ziyaret etti. Süllü, Deliklitaş Mahallesi’nde atıl olarak duran Verem Savaş Dispanseri’nin eski hizmet binasının güvenlik açısından kaygı yarattığını belirtti.
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir’de yaşayan Bayburtlular ile buluştu. Odunpazarı’nda bulunan Eskişehir Bayburtlular Derneğini ziyaret eden Kurt, Bayburtlular ile 31 Martta yapılacak yerel seçimlere kadar birçok konuda sohbet etti.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. 
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Eskişehir'in bir çok sorununun olduğunu ve bu sorunların çözülemeyecek sorunlar olmadığını söyledi.