EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK

16 Ekim 2018 17:11
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK

Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.

Yüzde 160 zam

Sendika binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Akyazı, “Patatesin kilosu 2017 yılında 1 buçuk lirayken bu yıl 2 buçuk lira olmuştur. Soğanın kilosu 2017 yılında bir buçuk lirayken bu yıl 2 lira olmuştur. Domates 3 buçuk lirayken bu yıl 8 lira olmuştur. Yüzde 120 zam gelmiştir. Pirinç 4 buçuk lirayken bu yıl 10 lira olmuştur. Şeker bir buçuk lirayken bu yıl 4 lira olmuştur. Yüzde 160 zam gelmiştir” dedi.

Vatandaş mağdur olacak

Akyazı, “İşçi sınıfının, emeklinin, köylünün ve dar gelirlinin gerçek enflasyonu yüzde 70’in üzerinde olduğu ülkemizde Hazine ve Maliye Bakanımız enflasyonla topyekun mücadele paketini açıklarken yüzde yüz zam yapılan ürünlere yüzde on indirim yapılacak ve bunun da iyi ayla sınırlandırılmasının manidar olduğunu düşünüyoruz. Çünkü ne yazık ki ülkemizde asgari ücretli çalışan ve emeklilerin büyük bir çoğunluğu enflasyon oranında ücretlerine zam aldığı için zaten gerçek olmayan enflasyonu biraz daha aşağı çekip yine işçi sınıfı ve emekli mağdur olacak” dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Serdar

16 Ekim 2018 18:13
Olur mu ya bak bak Reis duymasın çok teessüf eder asgari ücret 1700 bozdur bozdur harca

Hakan

17 Ekim 2018 07:56
sayın Akyazı. şeker ne zaman 1.5 tl idi açıklarmısınız. işte böyle algı yaptıkça milleti kendinizden uzaklaştırıyorsunuz ve inandırcılığınız kalmıyor. çok güzel böyle devam ediniz.

Vatandas

17 Ekim 2018 07:32
Hukumetler gelir gecer 2017 bukadar hukumet yandasi vatandas olmak gercekten inanilir gibi degil kimsede destek olmak veya kostek olmak zorunda degil herseyortada pahalilik ortada

Vatandas

17 Ekim 2018 07:30
2017 denen kisi senin icin onemli olan bu millet bu devletmi yoksa bu hukumetmi arkadas hic dusunmeden sovunuyisunuzda artik sizede dokunuyor ucu bukadarda yandas olmayin

Lutfullah yanik

16 Ekim 2018 23:32
Arkadaşlar sanki avrupa ucuz da bi tűrkiyemiz çok pahalı mazot olmuş bi dunya gaz elktrk desen cabasi bi turkiye dgl avrupa da krizde

2017 de şeker 1,5 tl imiş .

16 Ekim 2018 20:16
çay ,şeker ve pirinçte pek zam yok , siz zam geldi diye mi seviniyonuz , yoksa hükümete yardımcı olmak yerine , nasıl köstek olmak içinmi uğraşıyorsunuz .
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve buralarda gerçekleştirdiği istişare toplantılarına Han ile devam etti.
GELECEĞİMİZ İÇİN  ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Geleceğimiz için üretmek zorundayız. Üretimi de siz gençler yapacak, geleceğimiz siz gençlerin elinde” dedi.
MAHMUDİYELİLER  ATA'NIN HUZURUNDA
MAHMUDİYELİLER ATA'NIN HUZURUNDA
Mahmudiye Belediyesi tarafından Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin hangi aşamada olduğunu ve projenin ne zaman hayata geçeceğine dair sorduğu soruya yanıt verdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Özel Çağdaş Okulları 3. sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Berrin Kalyoncuoğlu ve Sınıf Öğretmeni Olyar Kaya ile birlikte Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Eskişehir LÖSEV’i ziyaret ettiler.
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
Eskişehir'de FETÖ üyeliği suçundan hükümlü iş adamı Yalçın E.'nin koğuş arkadaşının, aynı suçtan tutuklu eşine yargıyı yanıltmak için kaleme aldığı mektubu avukat kızı Büşra Nur Ç. aracılığıyla ulaştırdığı belirlenince haklarında dava açıldı.
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
Seyitgazi ilçesine bağlı Doğançayır Mahallesi’nde yaşayan köylüler, Osmanlı döneminde meydana gelen bir savaşta düşman askerleri tarafından öldürülen 40 erkek ve 40 kızın mezarlarının bulunduğu köyün en yüksek tepesine 40 Oğlan 40 Kız verildiğini anlattılar. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de 3 katlı bir binanın çatı katında meydana gelen yangın minareden görüntülendi. Eskişehir İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olayda, yanan çatı neredeyse kül oldu.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir’de düzenlenen ve 26 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonda, 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.