EKMEK ZAMMI VALİLİKTEN DÖNDÜ

20 Aralık 2017 15:38
EKMEK ZAMMI VALİLİKTEN DÖNDÜ

Eskişehir Ticaret Odası Meclisi’nin 28 kasım tarihinde aldığı zam kararı Eskişehir Valiliği'nden döndü.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi: "1,25 TL olarak kabul edilen “Eskişehir İli ve İlçeleri Ekmek Azami Fiyat Tarifesi”ne, Tacir ve Sanayiciler Tarafından Üretilen Mal ve Hizmetlerin Azami Fiyat Tarifelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmeliğin 6. maddesine göre Valiliğimiz tarafından itiraz edilmiş ve yönetmelik uyarınca ilgili komisyon 14.12.2017 tarihinde kurulmuştur. Vali Yardımcısı Başkanlığındaki komisyon 18.12.2017 günü toplanarak Eskişehir Ticaret Odası Meclisince 1.25 TL olarak kabul edilen ekmek fiyat tarifesini değerlendirmiştir. Yapılan oylama sonucunda, Eskişehir ili ve ilçelerinde 1.25 TL olan ekmek azami fiyat tarifesi oy çokluğuyla reddedilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

VALİDEN BİR RİCAMIZ DAHA VAR

20 Aralık 2017 15:52
ekmek zammı geri alındı - şimdi sıra su zam mında , zaten fayiş fiyatlı belediye suyu ve kalabak suyunada bir çare bulmasını rica ediyoruz .

İşçi

20 Aralık 2017 17:37
Allah razı olsun Devlet Babadan

TÜRK

20 Aralık 2017 17:14
Helâl

mustafa şimşek

20 Aralık 2017 16:55
teşekkürler sayın Valim. ETO sizede yazıklar olsun. Üyeleri zengin edecez diye halkı rezil ediyorsunuz.

Aras

21 Aralık 2017 01:06
2 liralik suyun 5 lirası vergi
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.